02.04.20 r. Temat: Sejm Wielki i Konstytucja 3 maja.

Obejrzyj  wykład z historii w TVP w serii „Szkoła z TVP” na temat: Sejm Wielki i Konstytucja 3 maja.

Zwróć szczególną uwagę na reformy Sejmu Wielkiego i najważniejsze postanowienia Konstytucji 3 maja a także przyczyny i skutki konfederacji targowickiej. Zapamiętaj datę uchwalenia Konstytucji 3 maja (03.05.1791 r.) oraz lata obradowania Sejmu Wielkiego (1788-1792) a także konfederacji targowickiej (1792 r.) i drugiego rozbioru Polski (1793 r.).

Uzupełnieniem lekcji jest temat 4 z podręcznika pt. Sejm Wielki i Konstytucja 3 maja (str. 169-173), do którego zawsze możesz sięgnąć, aby utrwalić wiadomości, albo gdybyś nie mógł z powodów technicznych obejrzeć wykładu  w Internecie.

Napisz w zeszycie krótką notatkę z tego tematu uwzględniając zagadnienia i daty wymienione powyżej i  postaraj się ją zapamiętać.

Data dodania: 2020-03-30 21:14:30