03.06.2020 Temat: Sztuka użytkowa.

1.Data realizacji lekcji: 03.06.2020 r.

2.Imię i nazwisko nauczyciela: Barbara Pietrzak

3.Temat lekcji: Sztuka użytkowa.

4.Cele lekcji: uczeń zna terminy: design, jako sztuka użytkowa, rola formy i funkcji w designie, różnice między rzemiosłem artystycznym a wzornictwem przemysłowym, tworzy projekt przedmiotu codziennego uzytku.

5.Przebieg lekcji: jedną z form twórczości obecną w życiu codziennym człowieka jest wzornictwo przemysłowe. Meble, lampy, tkaniny, zabawki, naczynia i samochody są najpierw projektowane przez artystów, a później wytwarzane w fabrykach. Obecnie artyści dużą wagę przywiązują do funkcjonalności przedmiotu. Dbają również o to, aby stosowane materiały i formy były przyjazne człowiekowi, czyli wygodne w użyciu.

Zadanie plastyczne przed Wami to: zaprojektujcie ciekawy komplet naczyń do picia herbaty: dzbanek, filiżankę z podstawką i cukiernicę. Projekt wykonajcie ołówkiem.

6. Termin wykonania zadania: 03.06.2020 r.- 10.06.2020 r. Zróbcie zdjęcie pracy i prześlijcie je na mojego maile.

Ocenie podlegać będzie: kreatywność , pomysłowość projektów.

Data dodania: 2020-06-02 22:15:49