07.04.20 r. Temat: Powstanie kościuszkowskie i trzeci rozbiór Polski.

Obejrzyj  wykład z historii w TVP w serii „Szkoła z TVP” na temat: Upadek Rzeczypospolitej.

Zwróć szczególną uwagę na przyczyny i skutki powstania kościuszkowskiego, kosynierów, bitwę pod Racławicami i Maciejowicami, Uniwersał połaniecki, przyczyny wewnętrzne i zewnętrzne upadku Rzeczypospolitej.

Zapamiętaj koniecznie datę powstania kościuszkowskiego (1794 r.)oraz datę (1795 r.) i obszar III rozbioru Polski (mapa str. 178).

Uzupełnieniem lekcji jest temat 5 z podręcznika pt. „Powstanie kościuszkowskie i trzeci rozbiór Polski” (str. 174-179), do którego zawsze możesz sięgnąć, aby utrwalić wiadomości, albo gdybyś nie mógł z powodów technicznych obejrzeć wykładu  w Internecie. Odpowiedz ustnie na pytania pod tekstem (zad.1-3/179).

Napisz w zeszycie krótką notatkę z tego tematu uwzględniając zagadnienia i daty wymienione powyżej i postaraj się ją zapamiętać. Pomocna może być notatka – powtórzenie z wykładu.

Data dodania: 2020-04-03 15:42:06