Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Organizm a środowisko”

„Ekologia nadal modna”

Wycięty las szumi już tylko w nas
(Jan Sztaudynger)

 

W dniu 5 czerwca 2018 roku w Szkole Podstawowej w Kliniskach Wielkich odbyła się już dziewiętnasta edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego pod hasłem „Organizm a środowisko”. Głównym celem konkursu popularyzacja idei ekologicznych oraz nauka poprzez zabawę. W konkursie nie ma przegranych, wszyscy są zwycięzcami.

 

Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Goleniów – Pan Robert Krupowicz.

 

Swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę: Starosta Goleniowski Tomasz Kulinicz, Burmistrz Gminy Goleniów –  Henryk Zajko, Dyrektor Wydziału Planowania Przestrzennego Nieruchomości i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta Goleniów –  Anna Gałaj, przedstawiciel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie – Pani Justyna Gębka, Sołtys wsi Kliniska Wielkie – Pan Jerzy Kowalski, przedstawiciel Piekarni „Asprod” – Pani Iwona Przystupa.

 

Do konkursu przystąpiło 13 z 14 zgłoszonych na konkurs szkół, a wśród nich szkoły goleniowskie - SP nr 2, SP nr 4, SP nr 8, SP z Lubczyny, SP z Białunia, SP z Przybiernowa, SP z Maszewa, SP z Rożnowa, SP ze Stepnicy, SP z Osiny, SP z Długołęki, SP z Krępska i SP z Klinisk Wielkich. Uczniowie napisali test sprawdzający, wykazując się ogromną wiedzą na temat form ochrony przyrody i organizmów chronionych, roślin i zwierząt zamieszkujących różne ekosystemy - jeziora i rzeki, lasy, pola i łąki. Ponadto pokazali, w jaki sposób można wykorzystać ponownie plastikowe butelki (wykonując eko – pojemniki na przybory szkolne) czy zużyte płyty CD – wykonując ciekawe obrazki. Zwracając uwagę na bioróżnorodność, lepili plastelinowe zwierzątka. W przerwie konkursu odbyły się interesujące warsztaty  dotyczące krwiodawstwa i krwiolecznictwa. Ponadto niespodzianką było dodatkowe losowanie nagród – książki Elżbiety Dzikowskiej z dedykacją od sołtysa wsi – Pana Jerzego Kowalskiego oraz zabawek edukacyjnych, ufundowanych przez Ligę Ochrony Przyrody ze Szczecina. Nagrody pocieszenia otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

 

Komisja konkursowa w składzie:  przewodnicząca - nauczyciel SP w Kliniskach Wielkich – Pani Jolanta Hejnicka oraz członkowie: Pani Marta Drozda - przedstawiciel Nadleśnictwie Kliniska, Inspektor ds. ochrony środowiska -  Wydział Planowania Przestrzennego Nieruchomości i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta Goleniów – Pani Dagmara Baranowska – Maślarz – po wytężonej pracy wyłoniła zwycięzców konkursu:

 

I miejsce zdobył Karol Kosakiewicz z SP w Osinie, II miejsce zajęła Maja Rucińska ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Goleniowa, a miejsce III zdobyła uczennica z SP z Krępska – Klaudia Jakutowicz.

 

Organizatorzy składają serdeczne podziękowanie za pomoc w organizacji konkursu: Lidze Ochrony Przyrody ze Szczecina, Nadleśnictwu Kliniska, Piekarni „Asprod” z Klinisk, Urzędowi Gminy i Miasta Goleniów, Starostwu Powiatowemu z Goleniowa, Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ze Szczecina, Stowarzyszeniu Odnowy Wsi Grodnica z Klinisk Wielkich, Sołectwu Kliniska, Gazecie Goleniowskiej oraz Radzie Rodziców z naszej szkoły. Za rok czeka nas dwudziesty, jubileuszowy konkurs. Już dziś zapraszamy ponownie wszystkich uczestników do naszej szkoły.

Data dodania: 2018-06-05 10:00:00
Data edycji: 2018-06-06 17:18:22
Ilość wyświetleń: 606

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button