Aktualności

Legitymacje

14.01.2015 02:00 · Drukuj

UWAGA!


W związku ze zmianą przepisów od 23.01.2015 r. na legitymacji szkolnej musi być wpisany nr PESEL dziecka wraz z okrągłą pieczęcią.

W związku z tym prosimy wszystkich uczniów o zgłaszanie się z legitymacjami do sekretariatu szkoły.WOŚP 2015

11.01.2015 02:00 · DrukujPodczas tegorocznego finału WOŚP nasza szkoła zebrała imponującą kwotę:

10 067,29zł

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.


♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Mistrzostwa Gminy Goleniów w grach i zabawach

09.01.2015 02:00 · Drukuj
9 stycznia 2015 uczniowie naszej szkoły z klas I-IV SP wzięli udział w pierwszym etapie MISTRZOSTW GMINY GOLENIÓW w Grach i Zabawach Szkół Podstawowych pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Goleniów. Uczestnicy zawodów dawali z siebie wszystko i bawili się świetnie.

Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

07.01.2015 03:00 · Drukuj

CERTYFIKATY
„Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej”
dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Szkoła i przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”, w którym wzięło udział 1600 szkół i przedszkoli. Wyróżnienie otrzymaliśmy zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjów, za szczególną aktywność w promowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Na uwagę zasługują programy, projekty, akcje i lekcje, które zrealizowaliśmy w szkole, często we współpracy z rodzicami lub innymi podmiotami, organizacjami, klubami czy kołami zainteresowań.
Czytaj więcej...

Najpiękniej ustrojona klasa

05.01.2015 02:00 · Drukuj
Chociaż Święta Bożego Narodzenia już za nami, przedstawiamy wyniki konkursu zorganizowanego w szkole podstawowej na najpiękniej ustrojoną klasę. Pięknie przystrojone choinki, ręcznie wykonane dekoracje, pięknie udekorowane okna i drzwi klas, pozwoliły wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach.
W kategorii klas 0-3
I miejsce -sala 14 klasa 0b
II miejsce - sala 18 klasa Ic
III miejsce - sala 17 klasa 3b

W kategorii klas 4-6
I miejsce - sala 27 klasa 6b
II miejsce - sala 23 klasa 4a
III miejsce - sala 3 klasa 5b

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Dział Promocji UGiMG podsumował akcję zbiórki plastikowych nakrętek w 2014r

01.01.2015 02:00 · Drukuj
Nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym włączyła się do akcji organizowanej przez Bibliotekę w Goleniowie (przy współpracy z Filią w Kliniskach Wielkich), polegającej na zbiórce plastikowych nakrętek. Jak nas poinformowała Pani Jolanta Głuska – główna organizatorka akcji – nasza szkoła wyróżniła się, biorąc pod uwagę ilość zebranych nakrętek w roku 2014. Ponadto przesłała do szkoły podsumowanie akcji, które przygotowała Pani Marta Jacewicz z Działu Promocji Urzędu Gminy i Miasta Goleniów.

Informacja w sprawie podsumowania 2014 roku w zbieraniu plastikowych nakrętek w Bibliotece.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Goleniowie informuje, iż w 2014 r. do naszej Biblioteki dostarczono prawie 2900 kg plastikowych nakrętek w ramach akcji „Wszystkie koty nasze są”. Z ich sprzedaży udało się zakupić 4 budy dla psów z przytuliska dla bezdomnych psów w Budnie oraz 11 kocich budek, które trafiły do kotów wolno żyjących w mieście.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania takiej ilości nakrętek  i w dalszym ciągu prosimy o przynoszenie nakrętek do naszej Biblioteki.
Dla porównania w roku 2013  udało się zebrać 960 kg zakrętek, czyli prawie 2 tony mniej niż w 2014 r.

W imieniu Szkolnego Koła LOP chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się do naszej akcji, a szczególnie uczniom i ich rodzicom.

Konkursy

27.12.2014 02:00 · Drukuj
Są już wyniki eliminacji rejonowych Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych

Tytuł Finalisty uzyskał Wiktor Szkoda z klasy IIIB, który w rywalizacji z 485 uczniami reprezentantami gimnazjów województwa zachodniopomorskiego wywalczył prawo reprezentowania naszej szkoły w finale Konkursu Fizycznego z Elementami Astronomii, który odbędzie się 16 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym al. Piastów 12 w Szczecinie.

Tytuł Finalisty uzyskał również Piotr Zieliński z klasy 6a, który w rywalizacji z 870 reprezentantami szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego zakwalifikował się do w finału Konkursu Matematycznego, który odbędzie się 10 lutego w Gimnazjum nr 5 w Szczecinie.


W ogólnopolskim konkursie języka angielskiego OLIMPUS sesja jesienna dwóch naszych uczniów szkoły podstawowej zdobyło tytuł laureata:
Lidka Żuchowska z klasy Vb za zajecie 10-go miejsca oraz Jan kępiński z klasa IVb z zajecie 11-go miejsca.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Jasełka

19.12.2014 03:00 · Drukuj
W piątek 19 grudnia grupa uczniów z „Fanklubu Jezusa” wraz z młodzieżą gimnazjalną przedstawiła w naszej szkole jasełka, których myślą przewodnią były słowa naszego wielkiego świętego papieża - Jana Pawła II - wypowiedziane ponad 34 lata temu: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi…"

Tematyka przedstawienia nawiązywała do współczesnych problemów dzieci, młodzieży i dorosłych.  Artyści poruszyli  problemy, przed jakimi stajemy każdego dnia i zwrócili uwagę na pokusy, które oddalają nas od Boga. Wskazali, że każdy z nas ma prawo mieć marzenia, by żyć w lepszym świecie i te marzenia na miarę swoich możliwości spełniać. Każdy z nas może budować lepszy świat  począwszy od siebie, swojej rodziny, szkoły – odrzucając zło i starając się „rozsiewać” wokół siebie dobro.

W całym przedstawieniu było dużo humoru, ale i czas na refleksję.

Na scenie oprócz Józefa i Maryi z Dzieciątkiem, byli obecni też aniołowie, diabły, lekarz, policjant, nauczyciel, murarz, taksówkarz… Oczywiście nie mogło zabraknąć również reprezentantów młodszych dzieci i społeczności uczniowskiej.

Przedstawienie cieszyło się wielkim zainteresowaniem, zaś ciężka praca i zaangażowanie młodych artystów zostały wynagrodzone gromkimi brawami. Z prawdziwym aplauzem został przyjęty występ najmłodszych uczestników jasełek – naszych wspaniałych „zerówkowiczów”, którzy przepięknie zaśpiewali „Kołysankę”.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Szlachetna Paczka

19.12.2014 02:00 · Drukuj
W dniu 19 grudnia 2014 r. odbyło sie podsumowanie zbiórki „Szlachetnej Paczki” w naszej szkole. Akcję zorganizowało Szkolne Koło Wolontariatu, które prowadzone jest przez Panie Monikę Nowak i Magdalenę Gębkę - Żyłę. Do  udziału w tej bardzo potrzebnej akcji przystąpili nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i pracownicy szkoły. To przedsięwzięcie zaowocowało zbiórką nie tylko żywności, znalazły się środki czystości, słodycze i maskotki. Paczkę przekazaliśmy ks. Janowi Jermakowi, proboszczowi naszej parafii, który przekazał ją potrzebującej rodzinie. Chcemy bardzo serdecznie wszystkim darczyńcom podziękować za okazane serce i dobroć, jednocześnie zachęcamy do współpracy z naszym kołem.

Wycieczka do Berlina klas I gimnazjum

18.12.2014 02:00 · Drukuj
W ramach realizacji projektu "Wychowanie przez sztukę" uczniowie klas I wzięli udział 18 grudnia 2014r. w wycieczce do Berlina.

W programie wycieczki było: zwiedzanie muzeum Pergamon, zabytki z czasów II Wojny Światowej (Mauzoleum, muzeum holokaustu), kościoły oraz inne ciekawe miejsca miasta. Po muzeach i mieście oprowadzali nas przewodnicy, którzy w sposób ciekawy, opowiadali o oglądanych miejscach. Uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili również jarmark świąteczny i centrum handlowe.

Po udanych zakupach szczęśliwie wróciliśmy do Klinisk.

Chłopska Szkoła Biznesu

17.12.2014 03:00 · Drukuj
17 grudnia uczniowie klas III A i IIIB Gimnazjum spotkali się z Panem Romanem Kopińskim -współwłaścicielem Piekarni „Asprod” z Klinisk Wielkich. Spotkanie zorganizowała Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenia Szanse Bezdroży Gmin Powiatu Goleniowskiego w ramach Powiatowego Turnieju Chłopskiej Szkoły Biznesu. Zaproszony Gość opowiedział uczniom o działalności Firmy, historii jej powstania i  współczesności oraz co należy umieć, zrobić, jaką postawę przyjąć, aby osiągnąć sukces.  W drugiej części spotkania uczniowie zadawali pytania. Na  zakończenie czekał wszystkich słodki prezent. Była to doskonała praktyczna lekcja „Bycia przedsiębiorcą”.

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

17.12.2014 02:00 · Drukuj
17 grudnia 2014 r. nasi szóstoklasiści pisali po raz drugi sprawdzian próbny. W tym roku szkolnym tj. 1 kwietnia 2015 r. po raz pierwszy uczniowie klas szóstych będą pisali sprawdzian w nowej formule. Sprawdzian próbny był oparty na materiałach udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu i składał się z dwóch części. Część 1. obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki (zadania te mogą być oparte na praktycznych zagadnieniach z historii lub przyrody), natomiast część 2. – zadania z języka angielskiego. Część 1. trwa 80 minut, a część 2. – 45 minut. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Arkusze, rozwiązania i metody punktowania.

Więcej informacji na temat sprawdzianu znajduje się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: www.cke.edu.pl