Aktualności

Układanie tangramów

10.01.2017 03:00 · Drukuj
W dniu 10 stycznia podsumowaliśmy prawie dwumiesięczne zmagania uczniów szkoły podstawowej w układaniu tangramów.

Tangram  to chińska układanka, znana od 3000 lat. Składa się z siedmiu elementów w postaci figur geometrycznych, powstałych przez rozcięcie  kwadratu.  Celem zabawy  jest odtworzenie położenia wszystkich siedmiu elementów tangramu w przedstawionym obrazku na podstawie jedynie kształtu jego konturów.

W tym roku motywem przewodnim były kształty przypominające litery i cyfry. W zabawie wzięło udział w sumie 23 uczniów. Pięcioro z nich wykazało się wyjątkową cierpliwością i pomysłowością. Najlepsza okazała się Kornelia Mićko (z klasy 5a), która ułożyła w sumie wszystkie 52 wzory i potrzebowała do tego jedynie trzech godzin! Drugie miejsce zajął Kajetan Kociuba (z klasy 4b), który ułożył 49 figur. Na podium znalazł się jeszcze Wojtek Rusinek (4a), który odtworzył 48 wzorów. Na wyróżnienie zasłużyli jeszcze: Mateusz Tyszkiewicz (z klasy 6a), który skopiował w sumie 35 figur i Filip Tyszkiewicz (z klasy 4a) z 34 ułożonymi figurami.

Już teraz zapraszamy na zmagania z tangramami w kolejnym roku szkolnym.

Koncert Galowy XVIII Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej

10.01.2017 02:00 · Drukuj
We wtorek (10.01.2017) przedstawiciele chóru szkolnego (Wiktoria Pawlak, Amelia Mazan, Emilia Mikuś, Barbara Zasuwa, Maciej Mazan, Maria Noras, Amelia Stańczyk, Karolina Mazan) pod opieką Pani Urszuli Traczyk wzięli udział w gali finałowej XVIII Szczecińskiego Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej.

Uczestnikami konkursu wokalnego byli soliści z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i zespoły wokalne lub wokalno – instrumentalne do ośmiu osób.  W każdej kategorii wyróżniono trzy miejsca.

Przypominamy, że nasi chórzyści zajęli zaszczytne – I miejsce.

Podczas uroczystości, która odbyła się w Domu Kultury "Słowianin" w Szczecinie, wręczono nagrodzonym upominki i pamiątkowe dyplomy. W czasie gali festiwalu  utwory zaprezentowali zdobywcy  pierwszych miejsc.  Występ naszych uczniów wzbudził duży aplauz publiczności, co świadczyło o wysokim poziomie umiejętności, jaki reprezentuje nasz chór. Wszystkie występy zostały nagrane przez telewizję TVP Szczecin i zostaną wyemitowane.  Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy festiwalu, zaproszeni gości oraz publiczność wykonali piosenkę finałową, którą zaśpiewali i zagrali na różnych instrumentach. Po występie wniesiono ogromny tort, którym poczęstowano wszystkich gości.

Zapraszamy do obejrzenia transmisji programu "Arka" w TVP Szczecin gdzie prezentował się nasz chór:

"Pomóż Ani i innym" – Szukamy Potencjalnych Dawców Szpiku

08.01.2017 02:00 · Drukuj
W niedzielę 8 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbyła się niecodzienna, niezwykła i wzruszająca akcja – poszukiwanie potencjalnych Dawców szpiku kostnego dla chorej na ostrą białaczkę szpikową 29 – letniej Ani (mamy 7 -letniej Michelle) i innych potrzebujących chorych. Rejestracja Dawców trwała ponad 5 godzin. Zaangażowanie mieszkańców i przyjezdnych z odległych miejscowości było naprawdę ogromne. Udało się zarejestrować 73 osoby. Wiadomo, że im więcej zarejestrowanych Dawców, tym większa szansa na znalezienie bliźniaka genetycznego. Prawdopodobieństwo znalezienia niespokrewnionego Dawcy jest wprawdzie niskie, ale NADZIEJA dla Pacjentów jest OGROMNA.

Rejestracji towarzyszyły inne formy aktywności wolontariuszy, zachęcające do odwiedzin naszej szkoły i wsparcia akcji, m.in. Godzinny Bieg Towarzyski, Jasełka, wspólne śpiewanie kolęd przy muzyce na żywo, kawiarenka z domowymi wypiekami, stoisko z ręcznie robioną biżuterią, stoisko z książkami i ze zdrową żywnością.

Akcja trwała przez cały weekend w różnych miejscach w Szczecinie. Jak podają organizatorzy, DZIEŃ DAWCY SZPIKU - "Pomóż Ani i innym" w Kliniskach Wielkich przerósł najśmielsze oczekiwania: zarejestrowało się 1608 osób i wsparło fundację kwotą 4306,18 zł., w tym w Kliniskach Wielkich były to 73 osoby i kwota 1543,38 zł.

Przyłączamy się do podziękowań za Waszą obecność, wsparcie akcji, liczną rejestrację w bazie potencjalnych dawców szpiku DKMS. Aniu, nie jesteś sama! Wielu ludzi walczy o Ciebie i innych! Życzymy zdrowia i zapraszamy do odwiedzin naszej szkoły. Pozdrawiamy serdecznie.

Wspólne kolędowanie i Jasełka

05.01.2017 02:00 · Drukuj
Uczniowie klas 3 naszej szkoły mieli możliwość kilka razy wcielić się w role aktorów, prezentując „Jasełka”,  m.in. 22 grudnia w szkole – dla klas 0-5,  zapraszając do wspólnego kolędowania wszystkich uczniów i nauczycieli.

Kolejny występ odbył się 5 stycznia, gdzie wraz z przedstawicielami szkolnego chóru, pięknie wystąpili przed oczekującymi ich z niecierpliwością podopiecznymi Domu Opieki „Nasz Dom” w Komarowie. Występy dzieci nagrodzono nie tylko gromkimi brawami, ale również słodkim upominkiem. Szczególne wzruszające okazało się wspólne kolędowanie przy muzyce na żywo, ponieważ uczniowie zagrali na skrzypcach i flecie. Na zakończenie spotkania Pani Dyrektor podziękowała dzieciom i nauczycielom za przygotowanie spotkania.

Ponadto 8 stycznia uczniowie wraz z rodzicami włączyli się do wspólnej akcji poszukiwania potencjalnych Dawców szpiku kostnego „Dla Ani i innych”. Uczniowie zaprezentowali Jasełka dla wszystkich uczestników spotkania, którzy przyszli się zarejestrować lub wesprzeć akcję w inny sposób, m.in. biorąc udział w biegu, piekąc ciasta, ofiarując wsparcie finansowe na rzecz DKMS lub włączając się do wspólnego kolędowania.

Konkursy Przedmiotowe

03.01.2017 02:00 · Drukuj
Znane są już ostateczne wyniki eliminacji do finałów wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty

W eliminacjach brało  udział w zależności od przedmiotu  od 300 do 700  najlepszych uczniów  gimnazjów z całego województwa zachodniopomorskiego wyłonionych wcześniej w eliminacjach szkolnych. Nasi uczniowie wypadli rewelacyjnie!

Do finałów wojewódzkich zakwalifikowali się:
Język Polski - ZOFIA WARDACKA (kl.3A)
Język Angielski - FILIP RUSEK (kl.3A)
Historia - ADAM  KORNIEJCZUK (kl.2B)
WOS - JAN  BOROWSKI (kl.3A) i WIKTORIA PAWLAK (kl.3A)
Chemia - JAN BOROWSKI (kl.3A)
Geografia - ŁUKASZ LESZCZYŃSKI (kl.2A)
Fizyka - ADAM KORNIEJCZUK (kl.2B) i JAN  BOROWSKI (kl.3A)
Matematyka - ADAM KORNIEJCZUK (kl.2B) i JAN  BOROWSKI (kl.3A)


Uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów. 

Dzień Dawcy Szpiku

02.01.2017 02:00 · DrukujŚwiąteczny nastrój w naszej szkole

24.12.2016 02:00 · Drukuj
We wszystkich klasach zorganizowano spotkania świąteczne. W większości klas obchodzono Mikołajki, a uczniowie obdarowywali się prezentami. W klasach uczniowie wraz z wychowawcami pięknie ustroili choinki. Na korytarzach drzewka bożonarodzeniowe przyozdobili uczniowie ze świetlicy oraz członkowie szkolnych kół – Ligi Ochrony Przyrody i Wolontariatu. Mikołaje z 3B gimnazjum wręczali prezenty młodszym kolegom oraz członkom SK LOP. Klasy 6 SP i 3 GM przygotowały paczki dla chorych dzieci – Oskara i Oliwki. Pod czujnym okiem katechetów powstały wzruszające Jasełka, które dzieci zaprezentowały nie tylko w szkole, ale również w Domu Opieki „Nasz Dom” w Komarowie oraz w kościele w Rurzycy. Szkolny chór wyśpiewał I miejsce w XVIII Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej. Rada Rodziców zadbała o to, aby zgodnie z tradycją szkolną odbył się kolejny kiermasz świąteczny. W szkole przeprowadzono wiele ciekawych warsztatów o tematyce świątecznej, m.in. pieczenie pierniczków, wykonywanie ozdób choinkowych, stroików i  kartek świątecznych.

„Wigilijna Ulica” - JASEŁKA 2016

22.12.2016 03:00 · Drukuj
22 grudnia 2016 roku uczniowie naszego gimnazjum zaprezentowali Jasełka pt. „Wigilijna ulica”. Historie biblijne przeplatały się z tymi ze świata współczesnego. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej naszych uczniów mogliśmy „przenieść się” do Betlejem, w czasy narodzenia Zbawiciela. Jasełka ukazując pełne pośpiechu życie współczesnego człowieka pokazały, że święta to nie tylko prezenty, ale przede wszystkim radość bycia z najbliższymi. Przedstawienie wzbogacone kolędami w wykonaniu naszego  chóru szkolnego pomogło też odkryć prawdę, że nie w bogactwie siła, że narodzony Jezus jest obecny w drugim człowieku.

Niech nasze serca będą pełne miłości, radości i ciepła nie tylko w okresie Świąt, ale każdego dnia, bo jak pisała św. Matka Teresa z Kalkuty: „Zawsze, ilekroć się uśmiechasz do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie”. Uśmiechajmy się więc do siebie każdego dnia…

SK Wolontariatu

22.12.2016 02:00 · Drukuj

SK Wolontariatu

21.12.2016 02:00 · Drukuj
SK Wolontariatu
Dnia 21.12.2016r. przekazaliśmy do Domu Samotnej Matki w Szczecinie dary, które
udało się zebrać dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły.
Za wszystkie zabawki,puzzle, książeczki i odzież serdecznie dziękujemy!
Składamy Wam wszystkim najpiękniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt
i dziękujemy, że działacie z nami!
Bądźcie zdrowi, radośni, szczęśliwi i odnajdujcie dobro w sobie i wokół siebie!

VIII Runda Pucharu Starego Remola

18.12.2016 02:00 · Drukuj
W niedzielę 18 grudnia 2016 roku na terenie wokół Jeziora Szmaragdowego odbyła się finałowa runda Pucharu Starego Remola w Imprezach na Orientację zorganizowanej przez Klub Orientacji Sportowej BnO Szczecin. Dużym utrudnieniem okazał się towarzyszący nam przez całą imprezę deszcz. Było ślisko i nie brakowało błota na trasie. Jednakże wszystkim uczestnikom udało się trafić na metę w wyznaczonym czasie. (Niestety w niektórych przypadkach bez karty startowej, która zaginęła w akcji).

W klasyfikacji generalnej (po ośmiu rundach) Pucharu Starego Remola warto wyróżnić:
Jakuba Kupskiego, który zdobył  miejsce 3 w kategorii TP (na 96 osób),
Macieja Mazana,  który zdobył  miejsce 9 (ex aequo z miejscem 10 i 11) w kategorii TP (na 96 osób),
Szymona Kalbarczyka, który zdobył  miejsce 9 (ex aequo z miejscem 10 i 11) w kategorii TP (na 96 osób),
Ewelinę Makowską, która zdobyła  miejsce 9 (ex aequo z miejscem 10 i 11) w kategorii TP (na 96 osób),
Daniela Halickiego, który zdobył  miejsce 6 (ex aequo z miejscem 7) w kategorii TS (na 54 osoby).

Wszystkim uczniom szkoły podstawowej, gimnazjum oraz nauczycielom startującym w Imprezach na Orientację dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku!

Impreza na Orientację „Prezencik”

17.12.2016 02:00 · Drukuj
Trzeci raz z rzędu Puchar Szczecina w Imprezach na Orientację!

W sobotę 17 grudnia 2016 roku na terenie Parku Leśnego "Arkonka", odbyła się XXXIV Mikołajkowa Impreza na Orientację "Prezencik" zorganizowanej przez Międzyszkolny Klub Sportowy WIKING. 

Wśród drużyn na podium i tym razem znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii TP zajęły: Maja i Amelia Napieraj (z klasy 5b). Natomiast trzecie miejsce w tej samej kategorii przypadło parze w składzie: Eryk Lasek i Gracjan Nowakowski (klasa 6a).

"Prezencik" był ostatnią imprezą w ramach Pucharu Szczecina w Imprezach na Orientację w roku 2016. Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich, trzeci raz z rzędu, zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji jednostek kategorii TP (do lat 13), wygrywając Puchar Szczecina w Imprezach na Orientację!

Gimnazjum w Kliniskach Wielkich uplasowało się na miejscu czwartym, w kategorii TS (od lat 14).

Wszystkim uczniom szkoły podstawowej, gimnazjum oraz nauczycielom startującym w Imprezach na Orientację dziękujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy w przyszłym roku!

Dwa Smoki – wizyta w bibliotece

16.12.2016 02:00 · Drukuj
Dnia 16 grudnia 2016 roku po raz kolejny dzieci ze świetlicy szkolnej udały się pod opieką Pani Grażyny Bilskiej do Biblioteki Publicznej. Zajęcia czytelnicze przeprowadziła Pani Danuta Fortuńska. Tym razem czytała opowiadanie o smoku. Następnie bawiliśmy się w Dwa Smoki. Po zabawie dzieci usiadły do stolików i wykonały samodzielnie każdy swojego smoka. Smoki zostały zabrane do domu. Na zakończenie był słodki poczęstunek – ciasteczka w kształcie choinek i gwiazdeczek. Dzieci były bardzo zadowolone z przeprowadzonych zajęć.