Aktualności

Puchar Świata Zakopane

23.11.2014 02:00 · Drukuj
Puchar Świata Zakopane
16-19.01.2015 r.


Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Pucharze Świata w skokach narciarskich.
Zawody odbędą się  17 i 18 stycznia 2015 r.

Wyjazd z Klinisk Wlk. 16.01.2015r., powrót w nocy z 18/19.01.2015r.

Całkowity koszt (autokar, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu) wynosi 380 zł.
Zaliczkę w wysokości 130 zł. należy wpłacić do dnia 27.11.2014 r. w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy do udziału w zawodach
Organizatorzy

Szkolna lekcja prawa

21.11.2014 02:00 · Drukuj
21 listopada 2014 r. w klasach I Gimnazjum odbyło się spotkanie z kuratorem sądowym – panem Mariuszem Piotrowiczem w ramach projektu Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty pt. „Szkolna lekcja prawa” realizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem "Centrum Animacji Młodzieży". Projekt polega na przeprowadzeniu w wybranych szkołach gimnazjalnych i szkołach podstawowych na terenie Powiatu Goleniowskiego  lekcji wychowawczej, której tematem będzie postępowanie sądowe w przypadku osób niepełnoletnich popadających w konflikt z prawem. Szczególna uwagę zwraca się na konsekwencje agresywnych zachowań wobec innych osób, niszczenia mienia szkolnego, a także na odpowiedzialność za niezgodne z prawem wykorzystywanie internetu (np. publikacja wizerunku, nagrywanie bez zgody, szkalowanie, stalking, cyber-przemoc, itp.). Na bazie swojego doświadczenia zawodowego pan kurator przybliżył uczniom wszystkie zawiłości prawne ujęte w projekcie.

Planowane jest także wkrótce spotkanie z klasami II i III Gimnazjum. Zadanie "Szkolna Lekcja Prawa" jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Zachodniopomorskiego - Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

Zbiórka fantów na WOŚP

20.11.2014 02:00 · Drukuj

Rozpoczynamy ZBIÓRKĘ FANTÓW na KIERMASZ

WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Rzeczy powinny być w dobrym stanie (czyste lub nowe), ceramika, zabawki, gry i inne fajne, ciekawe, przydatne. Osoby odpowiedzialne pani Alina Kolada i pani Monika Wilk Hrynkiewicz. Fanty zbieramy w świetlicy.

Serdecznie zapraszamy

Stowarzyszenie “Centrum Animacji Młodzieży” z Goleniowa działa w naszej szkole

19.11.2014 02:00 · Drukuj
Stowarzyszenie “Centrum Animacji Młodzieży” w Goleniowie zwróciło się do naszej szkoły z propozycją nawiązania współpracy w zakresie podejmowania działań animacyjno profilaktycznych, skierowanych do uczniów szkół z terenu Gminy Goleniów.

Stowarzyszenie dysponuje odpowiednią wiedzą, umiejętnościami, środkami finansowymi, sprzętem multimedialnym i dostępem do informacji z zakresu krajowych i międzynarodowych programów oraz grantów adresowanych do młodzieży i osób pracujących z młodzieżą.

Zaproponowaliśmy udział dziennikarzy z różnych mediów w zajęciach Koła Dziennikarskiego, które odbywają się regularnie we wtorki.
Pierwszym zaproszonym gościem był Pan Paweł Palica (redaktor Gazety Goleniowskiej i Radia Szczecin), który przeprowadził pierwsze z dwóch zaplanowanych warsztatów dziennikarskich –  18.11.2014 r. i 25.11.2014 r.
Serdecznie dziękujemy Prezesowi Centrum Animacji Młodzieży – Panu Bartoszowi Izbińskiemu za pomoc w organizacji ciekawych zajęć dziennikarskich.

Przykłady już zrealizowanych projektów młodzieżowych i aktualnie podejmowane
działania znajdują się na stronie www.centrummlodziezy.org.pl.

Warsztaty profilaktyczne

18.11.2014 02:00 · Drukuj
Dnia 18 listopada w naszej szkole odbyło się 12 warsztatów profilaktycznych:

Dla klas: III a i III b - pod nazwą „Jak poskromić wewnętrznego złośnika”. Dzieci uczyły się rozpoznawać uczucia i radzić sobie z negatywnymi  emocjami tak, by nie krzywdzić innych i nie szkodzić sobie.
Dla klas: IV a, IV b, V a, V b, VI a, VI b -  pod nazwą „Na tropie niewidocznych śladów”. Celem warsztatu była profilaktyka przemocy fizycznej, psychicznej i cyberprzemocy.
Dla klas: I A, I B, II A, II B gimnazjum - pod nazwą „Biorąc – tracisz”. Celem zajęć była profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych.

Tego dnia, po południu, odbyło się również seminarium dla rodziców i nauczycieli nt. „Rozmawianie zamiast mówienia, czyli o motywacji oraz skutecznej komunikacji”. Szkolenie dotyczyło specyfiki procesu komunikacji wraz z najczęściej pojawiającymi się trudnościami  w relacji rodzic – dziecko.  Został także poruszony problem efektywnego motywowania do pracy i nauki, radzenia sobie z krytyką oraz rozwiązywania konfliktów w kontekście relacji rodziców z dziećmi. Rodzice dowiedzieli się także jak skutecznie chwalić dzieci, w jaki sposób stosować kary i nagrody oraz jak wyznaczać dziecku granice.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez specjalistów ze Studia Diagnozy i Profilaktyki z Krakowa, a sfinansowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Filmiki promujące szkołę

15.11.2014 02:00 · Drukuj
ROZPOCZYNAMY KONKURS NA FILMIKI PROMUJĄCE SZKOŁĘ

Zapraszamy wszystkich naszych uczniów do wzięcia udziału w tym konkursie. Pochwalcie się swoją kreatywnością, pobawcie się w reżysera krótkiego spotu pokazującego szkołę w pozytywnym świetle. Co Wam się tutaj podoba, dlaczego polecacie właśnie tą placówkę? Możecie je tworzyć wspólnie z przyjaciółmi świetnie się przy tym bawiąc.


Szczegóły w zakładce „Konkursy”

Bieg na orientację w Parku Kasprowicza w Szczecinie

15.11.2014 02:00 · Drukuj
W sobotę 15 listopada 2014 r. uczniowie z naszej szkoły (SP i GM) uczestniczyli w imprezie na orientację w ramach PUCHARU SZCZECINA 2014 pod hasłem „RUSZ SIĘ W TEREN Z WIKINGIEM”.  Puchar Szczecina organizowany jest przez Międzyszkolny Klub Sportowy „Wiking” w Szczecinie. Współorganizatorem jest Centrum Edukacji i Turystyki „Wiking”. W rywalizacji wzięło udział 117 osób zorganizowanych w 63 drużyny. Do rywalizacji wliczały się szkoły, kluby, teamy, drużyny harcerskie.

Impreza „Jesień” Cztery Pory Roku odbywała się na terenie Parku Kasprowicza w Szczecinie.
Uczniowie z naszej szkoły spisali się bardzo dobrze. Wykazali się szeroką wiedzą w zakresie czytania mapy  i dobrą orientacją w terenie.  Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie: Mikołaj Bałamącek i Maksymilian Szkoda z klasy 5a, którzy powtórzyli sukces z poprzedniej, letniej edycji, zdobywając II miejsce w klasyfikacji końcowej (III miejsce przypadło wówczas w udziale Eliaszowi Aksamitowi i Mateuszowi Tyszkiewiczowi z klasy 4a). Na podium znaleźli się również uczniowie: Kacper Raczyński i Piotr Zieliński z klasy 6a – zdobywając III miejsce.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy drużynowych wyników.

Turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarku

14.11.2014 02:00 · Drukuj
W piątek 14 listopada 2014 r. w Goleniowie odbył się Turniej piłki nożnej o Puchar Tymbarku - uczestniczyło siedem zespołów.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej, która zajęła III miejsce.

Drużyna: Oskar Kowal, Jakub Gałecki, Miłosz Sikorski, Dawid Sobczak, Marcel Wolski, Eryk Lasek, Szymon Świątek, Jan Kępiński, Jakub Kupski, Brajan Ozdoba, Jakub Terka, Emil Połomski

Gratulujemy !!!

Seminarium

13.11.2014 02:00 · Drukuj

Seminarium dla rodziców/opiekunów i nauczycieliDnia 18.11.2014 r. (wtorek) o godzinie 16:30 w holu Gimnazjum odbędzie się seminarium dla wszystkich rodziców/opiekunów oraz nauczycieli nt.


Rozmawianie zamiast mówienia, czyli o motywacji oraz skutecznej komunikacji rodzica z dzieckiem”.


Warsztaty będą realizowane przez Studio Diagnozy i Profilaktyki z Krakowa.

Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!

Po spotkaniu, o godz. 17.30 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas 0-III Szkoły Podstawowej a po nich indywidualne konsultacje z nauczycielami kl. 0-III SP.


Goleniowska Mila Niepodległości 2014

11.11.2014 02:00 · Drukuj
Już po raz XXVI odbyła się Goleniowska Mila Niepodległości. W ten sposób uczciliśmy 96 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W biegach wzięła udział spora grupa naszych uczniów. Oto foto relacja.

Narodowe Święto Niepodległości

11.11.2014 02:00 · Drukuj

11 listopada to dla nas, Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu bo właśnie wtedy obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. Z tej okazji w piątek 14 listopada na godzinie wychowawczej odbył się uroczysty apel dla klas IV-VI SP. Każda klasa miała swój udział w tym przedsięwzięciu i przygotowała pieśń patriotyczną, bądź też recytację wiersza o tematyce niepodległościowej. Tekst najbardziej znanych piosenek wyświetlany był na ekranie, toteż w śpiew mogli włączać się wszyscy. Odświętny charakter apelu podkreślały galowe stroje i biało-czerwone kotyliony. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości.

Paczka dla zwierzaczka

10.11.2014 02:00 · Drukuj
Rusza nasza coroczna akcja PACZKA DLA ZWIERZACZKA.
Prosimy o zbiórkę ciepłych kocy, karmy, zabawek i tego wszystkiego, co umili psom i kotom pobyt w schronisku.

Czekamy na Wasze dary do 5 grudnia (sala 22G i 27).

Już dzisiaj wszystkim bardzo dziękujemy!
SK Wolontariatu.

Walka ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem

07.11.2014 02:00 · Drukuj
W piątek 07.11.2014 r. na terenie Nadleśnictwa Kliniska odbyły się zajęcia terenowe dla klasy 4a (w zakresie przyrody i zajęć wychowawczych).

Nasza szkoła kolejny raz włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Pomóżmy kasztanowcom”, w ramach której uczniowie podjęli walkę ze szkodnikiem kasztanowców - szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem.  Poczwarki tego owada zimują wewnątrz opadłych liści lub w powierzchniowych warstwach gleby. Po zgrabieniu liście zostały  zutylizowane przez specjalnie do tego celu powołane służby.

Ponadto uczniowie wysłuchali prelekcji leśnika na temat znaczenia tego typu akcji na rzecz zachowania ciągłości gatunku kasztanowca zwyczajnego (oraz innych gatunków) oraz poznali cykl rozwojowy szkodnika (mieli okazję obserwacji min – śladów żerowania owada w tkankach liścia oraz dokonywali obserwacji makroskopowej poczwarek szrotówka kasztanowcowiaczka.

Po ciekawej lekcji, dobrze wykonanej pracy, udanej zabawie – z prezentami od leśników – wszyscy wrócili zadowoleni do szkoły.