Aktualności

Realizujemy nadal programy edukacji antynikotynowej

17.10.2014 03:00 · Drukuj
W piątek 17.10.2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Goleniów odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli różnych dziedzin (m.in. z zakresu edukacji szkolnej, medycyny czy psychologii),  zajmujących się działaniami prewencyjnymi dotyczącymi edukacji antynikotynowej. Spotkanie prowadziła Pani dr n. med. Bożena Ewa Marcinkowska - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie.

Głównym założeniem programu na lata 2014 – 2018 jest ograniczenie ekspozycji na dym tytoniowy (w odniesieniu do czynnego i biernego palenia tytoniu) w społeczeństwie polskim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły – wicedyrektor i koordynator projektu.

Dzień Edukacji Narodowej

17.10.2014 02:00 · Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14.10.2014 r.

W dniu 17.10.14 w gimnazjum odbył sie uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pracujący w Samorządzie szkolnym przygotowali krótki program artystyczny. Były podziękowania, koncert życzeń, skecze i piosenka. Młodzież obdarowała swoich nauczycieli  własnoręcznie upieczonymi słodkimi ciasteczkami, bryloczkami do kluczy oraz po mistrzowsku wykonanymi karykaturami pracowników całej szkoły. Bardzo dziekujęmy za pomoc i współpracę w organizacji tego wyjątkowego święta, Pani Oli Biesiadce, Pani Magdzie Gębce–Żyle oraz Panu Grzegorzowi Malinowskiemu.

Eliminacje szkolne konkursów

15.10.2014 02:00 · Drukuj
Miło nam poinformować, iż w  wyniku eliminacji szkolnych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015 dostali się następujący uczniowie:

w Konkursie Języka Polskiego:

1. Korniejczuk Adam (6a)
2. Żukowski Konrad (6b)
3. Zasuwa Zofia (6b)


w Konkursie Matematycznym:

1. Sowiński Paweł (6b)
2. Zieliński Piotr (6a)
3. Korniejczuk Adam (6a)
Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt

10.10.2014 02:00 · Drukuj
10.10 odbyły się w Goleniowie Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentantki naszego gimnazjum zajęły III miejsce.

Drużyna: Przygodzka Maja, Laskowska Julia, Skulska Adriana, Kwiatkowska Karolina, Mikuś Dominika, Boba Wiktoria, Weiner Dominika, Pawlak Wiktoria, Rozdeba Oliwia, Waldowska Wiktoria, Kowalska Kinga.

Gratulujemy!!!

Akcja znicz

08.10.2014 02:00 · Drukuj
Uwaga!

Akcja ZNICZ przed nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych.

Prosimy o zbiórkę zniczy, które nastepnie zapalimy w miejscach pamięci np. Cmentarzu Poniemieckim w Rurzycy, Lapidarium w Lubczynie i Pomnik Pamięci przy Kościele w Kliniskach.

Znicze prosimy przynosić do sali 11 i 22.
SK LOP i SK Wolontariat.

Kajaki klasyczne

04.10.2014 02:00 · Drukuj

Jak informuje trener z klubu „UKS Olimpijczyk” Paweł Teleman, który prawie od dwóch lat trenuje uczniów przy Zespole Szkół w Kliniskach w konkurencji „Kajak Polo”, po pierwszych sukcesach w tej konkurencji, młodzi zawodnicy tego klubu postanowili ostatnio sprawdzić swoje umiejętności w kajakarstwie klasycznym.

Okazja nadarzyła się w sobotę 4.10.br w Wałczu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w kajakach. W konkurencji K-1 wystartowała po raz pierwszy zawodniczka z Olimpijczyka Dominika Mikuś i w sprincie kajakowym zajęła 11 miejsce, co stanowi duży sukces tej bardzo jeszcze młodej zawodniczki. W czasie ostatnich regat o „Puchar Ziemi Goleniowskiej” w Lubczynie, po południu, na akwenie wodnym obok plaży odbył się mecz pokazowy dwóch drużyn z Klinisk. Jak mówią widzowie, mecz był bardzo ciekawy i warty obejrzenia. Zarząd klubu dziękuje dyr. OSiR Andrzejowi Łukasiakowi, piekarni „Asprod” i firmie PPH „Farmer” za pomoc w zorganizowaniu zawodów.

Henryk Z. Zawadzki

Szpak – ptak Europejskich Dni Ptaków 2014

03.10.2014 03:00 · Drukuj
W sobotę 03.10.2014 roku - w pierwszy weekend października - w całym kraju odbywają się wycieczki przyrodnicze. Wolontariusze obserwują i liczą ptaki, które odbywają swoje wielkie jesienne wędrówki. Do obchodów włączyli się również członkowie Szkolnego Koła LOP i Koła Geograficznego. Przewodnikami wycieczki byli: Pani Marta Wiśniewska – leśnik oraz Pan Jacek Drozda (zachęcamy do odwiedzin strony internetowej www.rurzyca.pl, gdzie znajdują się zdjęcia przyrodnicze autorstwa Pana Jacka).

Podczas wspólnego spaceru po okolicznych łąkach i lasach udało się zaobserwować lub usłyszeć następujące gatunki ptaków: szpaki, pełzacze leśne, sikory: bogatki, czubatki, sosnówkę i modrą (modraszkę), raniuszki, kosy, sójki, kowalika, kopciuszka, dzięcioła dużego, rudzika, dzwońca, szczygły, myszołowy, kruki, czaple siwe, gęsi gęgawe i zbożowe, strzyżyka, skowronki, sroki, wróble, mazurki, kwiczoły, trznadle, kawkę i zięby.

Zwrócono również uwagę na inne organizmy, w tym  na wygrzewającego się na słońcu padalca (beznogą jaszczurkę) czy porosty (organizmy pionierskie, bioindykatory = biologiczne wskaźniki  czystości powietrza).  Spacer odbywał się w bardzo przyjaznej, wesołej atmosferze, co zostało uwiecznione na zdjęciach.

Opiekunowie kół serdecznie dziękują naszym stałym przewodnikom wycieczek za fascynującą podróż do świata przyrody.

Mistrzostwa Powiatu w przełajowych biegach sztafetowych

03.10.2014 02:00 · Drukuj
W piątek 3 października 2014 r. w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w przełajowych biegach sztafetowych. Naszą szkołę reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt z SP i Gimn.

Chłopcy z SP uplasowali się na II m, dziewczęta niestety spóźniły się na start z winy przewoźnika i wystartowały razem z chłopcami poza konkurencją - czas jaki uzyskały plasowałby je na II m wśród dziewcząt w SP.
Dziewczęta z gimnazjum po pasjonującej walce zajęły II m, a chłopcy V m.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski

02.10.2014 04:00 · Drukuj
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
w Szkole Podstwowej:


Alicja Żukowska - przewodnicząca
Konrad Żukowski - zastępca
Paweł Sowiński - zastępca
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
w Gimnazjum:


Julia Laskowska - przewodnicząca
Jakub Malinowski - zastępca
Bartłomiej Banaś - zastępca

Dzień Chłopaka

30.09.2014 03:00 · Drukuj
Około 30 września we wszystkich klasach naszej szkoły obchodzono Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki. Atmosfera podczas zabawy była bardzo miła. Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zabawy.

Lekcje przyrody na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

30.09.2014 02:00 · Drukuj
We wtorek 30.09.2014 r. uczniowie klasy 6a i 6b uczestniczyli w wykładzie połączonym z pokazem eksperymentów naukowych, które odbyły się w ramach Kampanii edukacyjnej Co każdy powinien wiedzieć o gazie. Ciekawe zajęcia przyrody przeprowadził pracownik naukowy, p. Łukasz Wyka – prezes Stowarzyszenia Klubu Naukowca. To znakomita okazja, by pokazać dzieciom zjawiska fizyczne lub procesy chemiczne, o których uczą się na lekcjach. Kampania objęta jest patronatem Radia ESKA, Radia WAWA, firmy GAZ-System oraz Dziekana Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, gdzie odbyło się spotkanie. Projekt skierowany jest do szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego.

Konkursy przedmiotowe 2014/2015

29.09.2014 02:00 · Drukuj
Poniżej zamieszczamy link, pod którym znaleźć można informacje na temat zakresu wiedzy i umiejętności wymaganego do konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2014/2015:


Wielkie Grzybobranie - Maraton Puszczy Goleniowskiej – Warsztaty Dziennikarskie

27.09.2014 02:00 · Drukuj
Dnia 27 września 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Kliniska odbyła się impreza plenerowa, nad którą honorowy patronat objęli: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie – Pan Witold Koss oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Szczecinie – Pan Jacek Chrzanowski.

Wolontariusze (uczniowie, pracownicy naszej szkoły) pomagali organizatorom podczas rejestracji uczestników maratonu, wspierali uczestników na trasie biegu oraz pomagali prowadzącym w dekorowaniu biegaczy na mecie. Ponadto w biegach reprezentowały naszą szkołę Panie: Kamilla Szydłowska – Kępińska, Mariola Wróbel i Grażyna Skoraczewska, którym gratulujemy wytrwałości i dobrych wyników.

Podczas imprezy odbywały się również warsztaty dziennikarskie dla gazetek z Gminy Goleniów, zorganizowane przez naszą szkołę („Nowinki z 16”). Swoją obecnością zaszczyciły nas: Dwójkomaniak z SP nr 2 i Propaganda z Gimnazjum nr 1 z Goleniowa. Młodzi dziennikarze uczestniczyli w „mini konferencji” z Panem Dariuszem Gapińskim – organizatorem maratonu, maratończykiem (90 maratonów na koncie) i dwukrotnym Goleniowianinem Roku (wraz z małżonką – Panią Anetą Gapińską). Ponadto mieli możliwość rozmowy z grzybiarzami przed rozpoczęciem konkursu na króla i królową grzybobrania oraz spotkali się z dziennikarzem sportowym – Panem Krzysztofem Brylowskim z TVP Szczecin, który opowiedział o swojej pracy.

Przed rozpoczęciem imprezy i na jej zakończenie wystąpił chór szkolny, prezentując nagrany w ubiegłym roku „Hymn Maratonu”. W międzyczasie uczestnicy imprezy mogli  zapoznać się z nazwami grzybów jadalnych lub niejadalnych i trujących na stanowisku Uniwersytetu Szczecińskiego – „Grzyby – dzieci księżyca”, natomiast najmłodsi mogli pobawić się w artystów, korzystając z materiałów przygotowanych przez naszą szkołę na stanowisku „Skarby lasu”.

Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas i pomogli w organizacji imprezy, uświetniając ją swoją obecnością, składamy serdeczne podziękowania.

Organizatorom: Nadleśnictwu Kliniska i ProGDar Marathon Team dziękujemy za zaproszenie naszej szkoły do współpracy.