Aktualności

Gra Wolontariatu

24.10.2016 02:00 · Drukuj

Zapraszamy w czwartek na 8 godzinie lekcyjnej (o 14.25) do sali 25
trzyosobowe zespoły do wzięcia udziału w grze
na terenie szkoły promującej idee Wolontariatu.

Pomocna Dłoń

18.10.2016 02:00 · Drukuj
"Słysząc wołanie o pomoc-pomagamy..."

Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza
do udziału w konkursie plastycznym Pomocna Dłoń.

Termin składania prac do wychowawców lub opiekunów SK Wolontariatu do 2.11.2016 (technika dowolna, format A4)

Konkurs plastyczny "Jan Paweł II - Bądźcie Świadkami Miłosierdzia"

16.10.2016 02:00 · Drukuj
WYKINKI SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
"JAN PAWEŁ II- BĄDŹCIE SWIADKAMI MIŁOSIERDZIA"

Z radością informujemy, że znamy już wyniki konkursu plastycznego, którego celem było upamiętnienie postaci św. Jana Pawła II.

Kl. I-III
1 miejsce - Wiktoria Sawenko kl.1b
2 miejsce - Alicja Przygodzka kl. 3b
3 miejsce - Oliwia Maj kl. 3c
Wyróżnienie: Patrycja Rozdeba, Lilianna Dudzińska

Kl. IV-VI

1 miejsce - Dobrosława Wyszecka kl. 5b
2 miejsce - Emilia Madejska kl. 5b
3 miejsce - Aleksandra Głowacka kl. 6b
Wyróżnienie: Oliwia Sienicka kl. 6a, Marcel Wolski kl. 6a

Gimnazjum
1 miejsce - Roksana Russ kl 1A
2 miejsce - Nikola Frąsiak kl. 1B
3 miejsce - Amelia Mazan kl. 2A
Wyróżnienie: Mateusz Lepak kl. 1B, Emilia Mikuś kl. 2 A

Gratulujemy

Impreza na Orientację „Gold Tower”

15.10.2016 02:00 · Drukuj
W dniu 15 października udaliśmy się do Parku Leśnego „Zdroje”, otaczającego Jezioro Szmaragdowe aby wziąć udział w kolejnych zmaganiach o Puchar Szczecina 2016 w Imprezach na Orientację, organizowanych przez Międzyszkolny Klub Sportowy WIKING.

Większość dotychczasowych konkurentów prawdopodobnie wciąż świętowało Dzień Edukacji Narodowej. Dlatego też, zdecydowaną większość uczestników tej imprezy stanowili uczniowie naszej szkoły. To pozwoliło na zdobycie wielu wyróżnień.

W kategorii do lat 13 miejsce drugie zdobyli: Filip Tyszkiewicz (4a)  i Mateusz Tyszkiewicz (6a), a trzecie: Maciej Mazan i Eryk Lasek (z klasy 6a)

W kategorii powyżej 13 lat miejsce drugie zdobyli: Jakub Kupski i Jakub Smolarek (1A), a trzecie Jakub Ciesiołkiewicz (z klasy 1B)

Akcja Znicz

14.10.2016 02:00 · Drukuj
Zbliża się 1 listopada, więc rozpoczynamy akcję ZNICZ.
Prosimy o zbiórkę "światełek", które zapalimy na Cmentarzu Poniemieckim w Rurzycy,
Lapidarium w Lubczynie i przy pomniku Pamięci w Kliniskach.
Dziękujemy za pomoc i zrozumienie.

SK Wolontariatu
SK LOP
(zbiórka w sali 22 i 11 G oraz 27)

SplatMaster z okazji Dnia Chłopaka

14.10.2016 02:00 · Drukuj
W ramach uczczenia Dnia Chłopaka, 14 października (zatem w Dniu Edukacji Narodowej) klasy piąte udały się do Szczecina na grę w SplatMaster połączoną z ogniskiem.

SplatMaster to po prostu paintball dla dzieci. W tej zabawie podobnie jak w paintball strzela się  z markerów, kulkami wypełnionymi farbą. Kulki jednak mają mniejszą masę, objętość i prędkość wylotową. Ponadto markery są lżejsze. Efektem tego jest mniejsza siła uderzeniowa i mniejszy ból.

Uczniowie podzielili się na 7 cztero- lub pięcioosobowych drużyn. Najlepszymi zespołami okazały się: Kozy i Cwaniaki z Osiedla. Swojej flagi dzielnie bronili też pozostali: Ozdoby, Gang Wieśniaków, Nietoperki, Złoty Szlak i Militarni.

Zabawa bardzo przypadła do gustu dziewczynom. Miejmy nadzieję, że planowana impreza z okazji Dnia Kobiet równie mocno spodoba się chłopakom z piątej klasy.

Klasa 2a na wycieczce w Szczecinie

10.10.2016 02:00 · Drukuj
10 października uczniowie klasy 2a wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Głównym punktem programu było zwiedzanie statku szkoleniowo- badawczego Akademii Morskiej – NAWIGATOR XXI.

Zaproszone na pokład dzieci miały możliwość obejrzenia nowoczesnych urządzeń nawigacyjnych i zapoznania się z ich działaniem, a także spróbowania swoich sił za sterem statku. Zobaczyły także jak wygląda kajuta i stołówka marynarzy, pozowały do pamiątkowego zdjęcia w kapitańskiej czapce. Na koniec tej części wycieczki drugoklasiści zostali  obficie obdarowani gadżetami ufundowanymi przez Akademię Morską.

Ze statku Nawigator XXI wycieczkowicze spacerkiem przeszli wzdłuż Wałów Chrobrego, a potem udali się na dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich. Na koniec zmęczeni dotarli do restauracji McDonald’s.

Wielką atrakcją tego wyjazdu było to, że dzieci pokonały trasę Kliniska Wielkie –Szczecin –Kliniska Wielkie  pociągiem, a po mieście na dłuższych trasach przemieszczały się tramwajami, niektóre  po raz pierwszy w życiu. 

Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone.

Szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy zaangażowali się mocno w organizację tej wycieczki. Pani Katarzyna Erlichowska wyszła z inicjatywą wyjazdu i zorganizowała wejście  na statek. Pani Małgorzata Abramczuk jest autorką  zdjęć z wycieczki na stronie szkoły. Obie w/w mamy oraz Pani  Małgorzata Pajor  i Pani Monika Olszewska pieczołowicie opiekowały się grupą drugoklasistów podczas wycieczki.  Pani Magdalena Cuper i Pani Erlichowska Katarzyna pozyskały gadżety od Akademii Morskiej.

Dzień Edukacji Narodowej

09.10.2016 02:00 · Drukuj
7 października 2016 roku Uczniowie Szkoły Podstawowej we współpracy z Samorządem Uczniowskim celebrowali Dzień Edukacji Narodowej organizując uroczysty apel. Dzieci podziękowały Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Szkoły za ich trud wkładany w przekazywanie wiedzy i pomoc w codziennych szkolnych problemach.

Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły dziękujemy oraz życzymy radości i dużo satysfakcji z wykonywanej pracy:)

Uczniowie oraz SU

Konkursy przedmiotowe SP

08.10.2016 02:00 · Drukuj
Miło nam poinformować, iż w  wyniku eliminacji szkolnych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO
Eryk Wiśniewski
Maciej Mazan
Natalia Lange

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Julia Makarewicz
Barbara Zasuwa
Jan Kępiński

KONKURS MATEMATYCZNY
Bartosz Bęben
Oliwia Sienicka
Maciej Mazan

terminarz konkursów

Konkursy przedmiotowe GIM

07.10.2016 02:00 · Drukuj
Uczniowie, którzy będą reprezentować nasze gimnazjum w rejonowych konkursach przedmiotowych organizowanych przez kuratorium oświaty w roku szkolnym 2016/2017:

KONKURS CHEMICZNY
Borowski Jan
Obolik Katarzyna


KONKURS POLONISTYCZNY
Żukowski Konrad
Wardacka Zofia


KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
Rusek Filip
Czerniawski Jakub


KONKURS MATEMATYCZNY
Borowski Jan
Korniejczuk Adam


KONKURS GEOGRAFICZNY
Korniejczuk Adam
Leszczyński Łukasz


KONKURS BIOLOGICZNY
Borowski Jan
Zieliński Piotr

KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Magdziak Agata
Zieliński Piotr


KONKURS FIZYCZNY
Borowski Jan
Korniejczuk Adam


KONKURS HISTORYCZNY
Korniejczuk Adam
Wardacka Zofia

KONKURS WOS
Borowski Jan
Wiktoria Pawlak

terminarz konkursów

Spotkanie z myśliwym

04.10.2016 02:00 · Drukuj
We wtorek 04.10.2016 r., na zaproszenie Pani Danuty Fortuńskiej z Biblioteki w Kliniskach Wielkich oraz Stowarzyszenia Odnowy Wsi "Grodnica", wzięliśmy udział w spotkaniu z myśliwym Koła Łowieckiego "Głowacz" - Panem  Kazimierzem Olszewskim.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci i dorośli mieszkańcy okolicznych miejscowości. Podejmowano różnorodną tematykę - od biologii zwierząt, przez zachowania, aż do ochrony gatunkowej. Można było obejrzeć sprzęt łowiecki (poza bronią), zadawać pytania na różne tematy oraz wziąć udział w konkursie zagadek. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie (skierowane głównie do dzieci).

Dlaczego krew jest czerwona?

03.10.2016 03:00 · Drukuj
Kolejne spotkania, w ramach programu „Moja krew – Twoje życie”, odbyły się w poniedziałek 03.10.2016. Prowadząca zajęcia (Pani Justyna Gębka z Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa) opowiedziała uczniom między innymi o tym:
• Jaki jest skład krwi i dlaczego jest czerwona?
• Dlaczego ludzie powinni oddawać krew?
• Jak często można oddawać krew?
• Kto może być dawcą krwi?
• Jak należy przygotować się do oddania krwi?
Na zakończenie cyklu spotkań uczniowie wręczyli Pani Justynie drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za wszystkie wskazówki i cenną lekcję życia.

I Ty możesz zostać Wolontariuszem!

03.10.2016 02:00 · Drukuj
W  Roku Wolontariatu postanowiliśmy być bardziej aktywni! W dniu 3 października 2016 r. Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało warsztaty popularyzujące jego ideę   pn. „I Ty możesz zostać  Wolontariuszem!”. Zajęcia poprowadziła Pani Katarzyna Michałek ze Stowarzyszenia „Polites”. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się dlaczego warto zostać wolontariuszem, na czym polega jego praca  i  jakimi cechami powinien  charakteryzować  się wolontariusz. Pani Kasia poinformowała, gdzie uczniowie mogą nieść pomoc. Na nasze spotkanie przybyło aż 32 uczniów z różnych klas szkoły podstawowej i gimnazjum.
Mamy nadzieję, że dzięki  przekazanej wiedzy i interesującym informacjom do naszego Koła przystąpi wielu chętnych do współpracy uczniów.
Dziękujemy za udział w spotkaniu.
Opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu
M. Nowak
M. Gębka - Żyła