Aktualności

Dzień Otwarty

28.02.2015 02:00 · Drukuj

Grahamkowe bułkowanie – warsztaty piekarnicze dla klasy Ic i IIa

26.02.2015 02:00 · Drukuj

Grahamkowe bułkowanie – warsztaty piekarnicze

dla klasy Ic i IIa.

Dnia 26 lutego 2015 r. pani Ewa Świątek przeprowadziła z naszymi klasami zajęcia o zdrowym odżywianiu. Główną atrakcją było własnoręczne wykonanie bułek z mąki razowej z dodatkiem różnych nasion np. siemienia lnianego, słonecznika, dyni oraz układanie piramidy żywności z prawdziwych produktów. Bułki z dołączonym przepisem, pięknie zapakowane w torebki, powędrowały do domów naszych uczniów.


Może będzie okazja powtórzyć kulinarną przygodę w domach z rodzicami?

Olimpus 2015 sesja zimowa

19.02.2015 02:00 · Drukuj
Mamy zaszczyt poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Olimpus 2015 sesja zimowa troje naszych uczniów otrzymało tytuł laureata.

Lidia Żuchowska z klasy Vb – 3 miejsce, tytuł laureata oraz nagroda książkowa z przedmiotu język angielski
Jan Kępiński z klasy IVb – 10 miejsce, tutuł laureata z przedmiotu język angielski
Adam Korniejczuk z klasy VIa – 9 miejsce, tytuł laureata z przedmiotu przyroda

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

UKS Olimpijczyk Kliniska wyróżniony na Goleniowskiej Gali Sportu!!!

13.02.2015 04:00 · Drukuj
W piątek 13 lutego 2015 roku odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla najlepszych sportowców Gminy Goleniów w roku 2014r. Nasi młodzicy zostali wyróżnieni za wyniki uzyskane podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w kajak-polo i z rąk włodarzy Gminy otrzymali pamiątkowe statuetki.

Do grona wyróżnionych należeli uczniowie: Wiktoria Waldowska, Dominika Mikuś, Karolina Mikuś, Maja Przygodzka, Oliwia Rozdeba, Dawid Napieraj, Damian Napieraj, Piotr Nalepko, Połomski Paweł i Sidorczuk Dominik ze Szczecina (trenujący w naszym klubie).

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, na których członkowie klubu prezentują się w jakże odmiennych strojach od tych, w których trenują na co dzień. Serdecznie wszystkim gratulujemy! Jesteśmy z was bardzo dumni!

Walentynki

13.02.2015 03:00 · Drukuj
Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy dzień zakochanych.

W piątek 13 lutego Szkolne Koło Wolontariatu oraz Samorząd Uczniowski Gimnazjum przygotował dla naszych uczniów SZKOLNE WALENTYNKI. Zorganizowana została poczta walentynkowa oraz loteria, w której można było wygrać miłosne gadżety. Było dużo radości, miłości i uśmiechów.

Wszystkich zaangażowanym w przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

SKW oraz SU Gimnazjum.

Apel podsumowujący pracę w I semestrze

13.02.2015 02:00 · Drukuj
Dnia 6 lutego odbył się apel dla klas IV-VI SP i Gimnazjum a 13 lutego dla klas I-III SP podsumowujący pracę w I semestrze. Pani Dyrektor wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz zyskali wysokie noty na konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Podziękowano także wolontariuszom. Nagrody w postaci słodyczy ufundowała Rada Rodziców. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Konkurs SKO

08.02.2015 02:00 · Drukuj

Elementarz Polski Ludowej

04.02.2015 02:00 · Drukuj
4 lutego 2015 r. w klasach 6 SP w ramach lekcji historii odbyły się warsztaty pod nazwą: Elementarz Polski Ludowej, prowadzone przez pracownika Instytutu Pamięci Narodowej – panią Zofię Fenrych. Uczniowie pracowali w zespołach, analizowali teksty, tworzyli definicje pojęć i tak poznawali najważniejsze wydarzenia z okresu Polski Ludowej.

Bal karnawałowy klas 0-III

16.01.2015 02:00 · Drukuj
W ostatnim przed feriami dniu nauki, odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla klas 0-III.

Zabawę poprowadził DJ Tomek przy zaangażowaniu wszystkich nauczycielek. Pięknie ozdobiona sala gimnastyczna, dobra muzyka i niesamowita energia dzieci, to najlepszy przepis na świetną zabawę.

Zapraszamy na kolejny bal w przyszłym roku.

Legitymacje

14.01.2015 02:00 · Drukuj

UWAGA!


W związku ze zmianą przepisów od 23.01.2015 r. na legitymacji szkolnej musi być wpisany nr PESEL dziecka wraz z okrągłą pieczęcią.

W związku z tym prosimy wszystkich uczniów o zgłaszanie się z legitymacjami do sekretariatu szkoły.WOŚP 2015

11.01.2015 02:00 · DrukujPodczas tegorocznego finału WOŚP nasza szkoła zebrała imponującą kwotę:

10 067,29zł

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i zaangażowanie.


♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥11 stycznia 2015r. w naszej szkole po raz kolejny zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nauczyciele, pracownicy oraz przyjaciele naszej szkoły przygotowali wiele atrakcji.

Były występy najmłodszych uczniów naszej szkoły, a starsi uczniowie przygotowali przedstawienie z panią Olą Biesiadką pt. „Magiczny Las”. Pan Lachowicz zaprezentował twórczość swoich podopiecznych z pracowni muzycznej „FORTE”. Na koniec zaprezentowała się również szkoła tańca „KEEP”, której instruktorką jest pani Magda Graca.

Na terenie całej szkoły każdy znalazł coś dla  siebie: kiermasz, dmuchany zamek, kawiarenka, dania na gorąco, gry komputerowe, stoisko z biżuterią i tanią książką, gofry, pierniczki (wykonane przez uczniów i rodziców klas I a i I b). Podczas targowiska różności „Kto da więcej” można było zdobyć unikalne przedmioty i gadżety WOŚP. Uwieńczeniem całego wieczoru było „światełko do nieba”. Cała społeczność z naszej okolicy po raz kolejny pokazała, jak  gorące są ich serca (mimo zimowej aury).

Mistrzostwa Gminy Goleniów w grach i zabawach

09.01.2015 02:00 · Drukuj
9 stycznia 2015 uczniowie naszej szkoły z klas I-IV SP wzięli udział w pierwszym etapie MISTRZOSTW GMINY GOLENIÓW w Grach i Zabawach Szkół Podstawowych pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Goleniów. Uczestnicy zawodów dawali z siebie wszystko i bawili się świetnie.

Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

07.01.2015 03:00 · Drukuj

CERTYFIKATY
„Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej”
dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu „Szkoła i przedszkole przyjazne żywieniu i aktywności fizycznej”, w którym wzięło udział 1600 szkół i przedszkoli. Wyróżnienie otrzymaliśmy zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjów, za szczególną aktywność w promowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Na uwagę zasługują programy, projekty, akcje i lekcje, które zrealizowaliśmy w szkole, często we współpracy z rodzicami lub innymi podmiotami, organizacjami, klubami czy kołami zainteresowań.
Czytaj więcej...