Aktualności

Lekcja z OZE

24.11.2015 02:00 · Drukuj
I miejsce z wyróżnieniem

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie naszej szkoły, tym razem zdobytym przez nauczycielkę biologii i przyrody p. Annę Mikuś.

Pani Mikuś postanowiła przystąpić do konkursu: „Lekcja z OZE” organizowanego w ramach kampanii edukacyjnej „OZE bliżej nas” dofinansowanej ze środków WFOŚ i GW w Szczecinie przygotowując scenariusz zajęć, który został przez organizatorów konkursu oceniony najwyżej spośród wszystkich zgłoszonych prac. Cieszymy się ogromnie i gratulujemy Pani Annie Mikuś sukcesu!

Daj pluszaka dla dzieciaka

23.11.2015 02:00 · Drukuj
SK Wolontariusza
Dobiegła końca akcja DAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA.
Zbiórka przerosła nasze najśmielsze oczekiwania!Zebraliśmy ogromną ilość pluszaków, zabawek, gier, puzzli i książeczek.
Wszystkim i każdemu z osobna baaardzo dziękujemy!!!:)

Jesteście WIELCY!

XV edycja Pulitzera

20.11.2015 02:00 · Drukuj
Nominacja do nagrody głównej dla "Nowinek z 16"

W piątek 13 listopada została rozstrzygnięta  XV edycja konkursu „Szkolny Pulitzer”, organizowanego dla redakcji gazetek szkolnych województwa zachodniopomorskiego przez redakcję Kuriera Szczecińskiego. W tym roku miejscem galowego spotkania było Archiwum Państwowe w Szczecinie, w którym mieliśmy okazję być po raz pierwszy.

Jury konkursu „Szkolny Pulitzer” zaprosiło do udziału w finałowym spotkaniu opiekunów i przedstawicieli 17 najlepszych gazetek szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Nasza redakcja została po raz trzeci nominowana do nagrody głównej. Choć w tym roku nie udało nam się zdobyć Pulitzera to i tak jesteśmy zaszczyceni nominacją, to dla nas bardzo duże osiągnięcie. Naszą redakcję reprezentowały dziennikarki: Natalia Głowacka, Ewelina Makowska oraz Martyna Nowicka. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali prezenty. Najbardziej cieszyliśmy się z odblasków i pendrivów z logo Kuriera Szczecińskiego.

W czasie piątkowego spotkania zwiedzaliśmy archiwum, poznaliśmy jego pracowników, pracownie konserwacji papieru i skóry, digitalizacji - czyli wprowadzenie do pamięci komputera materiałów archiwalnych metodą skanowania i mikrofilmowania. Mieliśmy okazję zajrzeć do gabinetu dyrektora, podziwiać stare obrazy i meble. Mogliśmy też obejrzeć najstarsze dokumenty, pieczęcie i księgi pomorskie, jak też najstarsze gazety polskie, ukazujące się w Szczecinie i województwie. Poznaliśmy również redakcje nowych gazetek, szczególnie polubiliśmy się z dziennikarzami z Expressu Szesnastki ze Szczecina. W tym roku Pulitzera w kategorii szkół podstawowych otrzymała redakcja "Wesołej Siódemki", serdecznie im gratulujemy!

Na koniec opiekun gazetek szkolnych, pan Bogdan Twardochleb pożegnał nas ze słowami, że chętnie zawitałby do naszej szkoły. Redakcja "Nowinek z 16" myśli teraz intensywnie, kiedy byłaby ku temu najlepsza okazja.

Gazetki szkolne, które są nadsyłane na konkurs przekazywane są do Książnicy Pomorskiej. Dzięki temu zgromadzony jest tam największy zbiór gazetek szkolnych w Polsce.

Relacje naszych dziennikarek z XV Gali Szkolnego Pulitzera przeczytacie w grudniowym wydaniu "Nowinek z 16", do lektury których już teraz zapraszamy.


Redakcja "Nowinek z 16"

Szlachetna paczka

19.11.2015 02:00 · Drukuj

XI jesienna impreza na orientację w Gryfinie

14.11.2015 02:00 · Drukuj
Zachęceni sukcesami w Szczecinie i Stargardzie, w dniu 14  listopada 2015 roku wzięliśmy udział w Imprezie na Orientację w Gryfinie, której organizatorem był Gryfiński Dom Kultury.

Wśród drużyn na podium i tym razem znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Drugie miejsce w kategorii TP zajęli: Maksymilian Szkoda i Mikołaj Bałamącek (z klasy 6a). Natomiast trzecie miejsce w tej samej kategorii przypadło parze w składzie: Jakub Kupski i Krzysztof Rybak (z klasy 6b).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do udziału w kolejnych Imprezach na Orientację.

Przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości

13.11.2015 02:00 · Drukuj
W piątek, 13 listopada z okazji Święta Niepodległości uczniowie klas szóstych zaprezentowali młodszym koleżankom i kolegom przedstawienie pt. „Pisk Białego Orła”.

Fabuła została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która przeżywa wymarsz ojca  i syna na front. Symbolem wolnej Polski staje się Biały Orzeł, którego głos- pisk, nie pozwala tracić nadziei Polaków na wolność. Inscenizacja przeplatana była wierszami i pieśniami patriotycznymi. Program przygotowany przez uczniów wzbudził duże zainteresowanie wśród dzieci i został nagrodzony gromkimi brawami.

Piotr Lisek - brązowy medalista Mistrzostw Świata z Pekinu

13.11.2015 02:00 · Drukuj
Z okazji  jedenastej rocznicy nadania gimnazjum zaszczytnego imienia Polskich Olimpijczyków 13.11.2015r.  odbył się uroczysty apel dla uczniów klas I-III Gimnazjum.

Gościem honorowym był  brązowy medalista mistrz świata w skoku o tyczce z 2015 r. z Pekinu,  brązowy medalista halowych mistrzostw Europy z 2015 r. w Pradze, wicemistrz Polski seniorów  z 2014 r. w Szczecinie, halowy rekordzista Polski  z wynikiem 5,90 z 2015 r.  Piotr Lisek.

Uczniowie dowiedzieli  się o początkach Jego kariery, osiągnięciach i planach na przyszłość w tym najważniejszym –udziale w Olimpiadzie w Rio de Janeiro w Brazylii w 2016 r.  Mieli  możliwość z bliska obejrzeć i dotknąć tyczki, a nawet próbowali je złamać. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pocztówkę z autografem, a także zrobili pamiątkowe  zdjęcia z Mistrzem.

XLIII Parkowa Impreza na Orientację "Jesień"

07.11.2015 03:00 · Drukuj
W dniu 7.11.2015 roku 30 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w kolejnej edycji Pucharu Szczecina w imprezach na orientację.
W XLIII Parkowej Imprezie na Orientację "Jesień" po raz kolejny zwyciężyli uczniowie naszej szkoły. Pierwsze miejsce w kategorii TP zajęli ponownie Maksymilian Szkoda i Mikołaj Bałamącek. Natomiast drugie miejsce w tej samej kategorii przypadło parze w składzie: Paweł Beker i Krzysztof Rybak. Były to o tyle ważne zwycięstwa, że w kategorii szkół podstawowych mieliśmy tym razem wyjątkowo liczną konkurencję.

Odebraliśmy dyplomy oraz medale za poprzednią Imprezę na Orientację (42 Parkową Imprezę na Orientację LATO). Warto przypomnieć sukces Pauliny Dobrowolskiej i Wiktorii Czerniawskiej, które są pierwszymi dziewczynami z naszej szkoły, zdobywającymi miejsce na podium w kategorii TP.

Dodatkowo ważnym momentem było spotkanie Prezydenta Szczecina - Pana Piotra Krzystka, z którym mogliśmy chwilę porozmawiać. Pan Prezydent pogratulował nam Pucharu Szczecina 2014 w Imprezach na Orientację, powiedział, że trzyma za nas kciuki w kolejnych rozgrywkach i zrobił z nami pamiątkowe zdjęcie!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i do udziału w kolejnych Imprezach na Orientację.

Szkolna akcja „Znicz”

07.11.2015 02:00 · Drukuj
Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Znicz”. Do działań przyłączyły się wszystkie klasy wraz z SU, SK LOP i Kołem Wolontariatu. Zebrane znicze zostały zapalone tradycyjnie w trzech miejscowościach: w Kliniskach Wielkich – w miejscach pamięci przy kościele (pod opieką p. Aliny Kolady, w Lubczynie, gdzie znajduje się Lapidarium (pod opieką p. Danuty Andrzejewskiej) oraz w Rurzycy – na cmentarzu poniemieckim, na którym w Dniu Wszystkich Świętych odbywa się uroczysta procesja i modlitwa nad grobami (pod opieką mieszkańców – Pana Mateusza Rozdeby, Rodziny Nowakowskich i Wojciechowskich).

konkurs High flier

06.11.2015 02:00 · Drukuj

Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego

HIGH FLIER

odbędzie się w środę 2 grudnia 2015

(płatne 9 zł)

termin zgłoszeń upływa 10.11.2015

ZAPRASZAM!!!

M.Gębka-Żyła

Paczka dla zwierzaczka

04.11.2015 02:00 · Drukuj

Akcja PACZKA DLA ZWIERZACZKA!!!


Już niedługo zima...

bezdomne zwierzęta ze schroniska czekają na naszą pomoc!

Zbieramy wszystko, co może pomóc psom i kotom przetrwać: ciepłe koce, kojce, zabawki i karmę (suchą lub puszkowaną).

Mamy nadzieję pobić zeszłoroczny rekord!

Czekamy na Waszą pomoc!


(Akcja trwa do 4.12.2015)

Wolontariat i LOP sala 22,27,11G

Wieczorna Impreza na Orientację HallowIno w Stargardzie

30.10.2015 02:00 · Drukuj
W dniu 30 października wzięliśmy udział w drugiej edycji Imprez na Orientację  o Puchar Stargardu.  Impreza odbyła się w godzinach wieczornych (18 -20).  Uzbrojeni w latarki ruszyliśmy w trasę po centrum Stargardu. Na trasie imprezy znajdowały się między innymi: Kościół Świętego Jana, Kolegiata NMP, Cerkiew, Wieża Ciśnień, amfiteatr, baszty, bramy, mury oraz parki miejskie.

Wystartowaliśmy w trzech kategoriach: 7 uczniów Szkoły Podstawowej w Kategorii TP (do lat 13), 4 gimnazjalistów w kategorii TM (14- 16 latkowie) i 3 nauczycieli w kategorii Open. 

Drużyna w skład, której weszli: Mikołaj Bałamącek, Maksymilian Szkoda i Emili Połomski (z klasy 6a) zajęła pierwsze miejsce, natomiast Krzysztof Rybak (z klasy 6b) startujący indywidualnie zajął trzecie miejsce w kategorii do lat 13, w której rywalizowało w sumie 12 zespołów. Również nauczyciele znaleźli się na podium w swojej kategorii.

Była to druga impreza z czterech zaplanowanych w walce o Puchar Stargardu w Imprezach na Orientację. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w kolejnych rozgrywkach.

Daj pluszaka dla dzieciaka!

25.10.2015 02:00 · Drukuj

SK WOLONTARIUSZA przypomina o trwającej do końca listopada akcji zbiórki pluszaków, zabawek, gier, puzli dla dzieci ze świetlic środowiskowych, domu dziecka i samotnej matki.Przyłączyliśmy sie do akcji zorganizowanej przez Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Szczecinie i do tej pory zebraliśmy juz 7 ogromnych worków pluszaków oraz 3 worki gier,puzli i książeczek.

Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

Jesteście WIELCY!

Wszystkie dary zostaną przekazane dzieciom na Mikołajki.

SKW s.22 lub 27
p.Magdalena Gębka-Żyła
p.Monika Nowak