Aktualności

Festyn Rodzinny

25.05.2015 02:00 · Drukuj
Festyn Rodzinny
organizowany przez naszą szkołę, Stowarzyszenie ProGDar Marathon Team
i Stowarzyszenie “Grodnica” odbędzie się
29 maja 2015 r. w godz. od 17.00 do 20.00
na boisku szkolnym.
Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz okolicznych mieszkańców.


W programie m.in. występy artystyczne oddziałów przedszkolnych, klas I, II, III, IV i V, występ chóru szkolnego, świetlicy środowiskowej, pokazy szkoły tańca „KEEP”, prezentacja wozu bojowego ochotniczej straży pożarnej, zabawy z wodzirejem i na zamku dmuchanym, konkurencje sportowe a także grochówka, grill, kawiarenka z ciastami, goframi, watą cukrową, stoiska z rękodziełami.

XXVI Rekreacyjna Impreza na Orientację "Zepsute Kompasy"

23.05.2015 02:00 · Drukuj
W sobotę 23 maja 2015 w Parku Arkońskim odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym impreza na orientację, w której wzięło udział 77 uczestników. Na początku imprezy rozdano pamiątkowe dyplomy i medale za poprzedni imprezę – złoto, srebro i brąz w kategorii szkół podstawowych powędrowały tradycyjnie do uczniów naszej szkoły.

Trasa obecnego rajdu wiodła wokół kąpieliska Arkona. Okazała się na tyle trudna, że wielu uczestnikom nie udało się znaleźć wszystkich punktów w wyznaczonym czasie (75 minut dla szkoły podstawowej i 60 minut dla starszych uczestników).

W kategorii dla szkół podstawowych znów byliśmy bezkonkurencyjni: I miejsce zajął Piotr Zieliński, II miejsce Jakub Ciesiołkiewicz i Emil Połomski, a brąz wywalczyli Adrian Kozłowski i Dawid Napieraj.

Drugie miejsce w kategorii rodzinnej zajęła rodzina Sadurskich z Klinisk.


Do zobaczenia na Imprezach na Orientację w Nowym Roku Szkolnym!

Edukacja teatralna - teatr cieni

22.05.2015 03:00 · Drukuj
W piątek 22. maja, klasy drugie uczestniczyły w warsztatach teatralnych prowadzonych przez wolontariuszy Teatru Brama z Goleniowa.

Gościliśmy Anastazję i Olka z Ukrainy. Na początku bawiliśmy się w różne zabawy aktorskie i nie tylko. Potem zabraliśmy się do tworzenia „kukiełek” do teatru cieni. Każdy mógł wykonać projekt według własnego pomysłu. Na koniec prezentowaliśmy swoje przedstawienie całej klasie. Zajęcia bardzo nam się podobały. Teatr cieni to super zabawa i dobry pomysł na spędzenie czasu z koleżankami i kolegami. A może ktoś taki teatrzyk wykona w domu?…

Dziękujemy wolontariuszom!

I Szkolny Turniej Gomoku

22.05.2015 02:00 · Drukuj
22 maja w naszej szkole odbył się finał Pierwszego Szkolnego Turnieju Gomoku. Zwycięzcą został Maksymilian Szkoda (z klasy 5a). Na podium znaleźli się jeszcze Maciej Mazan i Mateusz Tyszkiewicz (obaj z klasy 4a). Natomiast wyróżnienie otrzymali: Dawid Szymczak i Paweł Sowiński (z klasy 6b) oraz Paulina Dobrowolska (z klasy 5b).

Gra Gomoku, nazywana również "Kółko i krzyżyk do pięciu", to gra logiczno-strategiczna wymyślona w Japonii. Gomoku rozgrywane jest na planszy o rozmiarach 15x15 lub 19x19. Gracze kładą na planszy na przemian po jednym swoim kamieniu (czarnym lub białym). Celem każdego z graczy jest ułożenie nieprzerwanego łańcucha dokładnie pięciu kamieni własnego koloru (w poziomie, pionie lub po przekątnej). Gracz, któremu uda się ta sztuka wcześniej, wygrywa.

W sumie we wszystkich etapach naszego szkolnego turnieju wzięło udział 34 uczniów z klas 4 – 6 szkoły podstawowej. Najpierw rozegrano sześć etapów klasowych, później trzy półfinały z których wyłoniono do finału po dwóch uczestników z każdego poziomu.

Wszystkim, którzy chcą spróbować swoich sił w tej grze lub poćwiczyć przed kolejnym szkolnym turniejem,  zachęcamy do gry online  na stronie www.kurnik.pl/gomoku.

Mistrzostwa Województwa w biegach rozstawnych

19.05.2015 02:00 · Drukuj
19.05 na stadionie lekkoatletycznym w Szczecinie odbył się finał Mistrzostw Województwa w biegach rozstawnych. Powiat Goleniowski reprezentowali uczniowie naszej szkoły w konkurencji sztafety szwedzkiej dziewcząt i chłopców SP oraz dziewcząt gimnazjum.
Sztafeta dziewcząt SP biegnąca w składzie Zofia Zasuwa, Amelia Mazan, Wiktoria Lewicka, Weronika Szydlik zajęły IV miejsce tracąc do miejsca III -go 0,5 sek., identyczny wynik zanotowały dziewczęta z gimnazjum w składzie Julia Laskowska, Dominika Mikuś, Karolina Kwiatkowska, Maja Przygodzka, Adriana Skulska tracąc jeszcze mniej do podium bo 0,35 sek. - tu tak niewielka strata boli szczególnie mocno ponieważ podczas biegu naszym dziewczętom drogę zabiegły konkurentki zmieniające pałeczkę co zatrzymało naszą drużynę.

O największym pechu mogą mówić chłopcy z SP biegnący w składzie Mateusz Świątek, Adrian Kozłowski, Maciej Piasecki, Damian Napieraj, Dawid Szymczak, których podstawowy zawodnik biegnący na zmianie 300 m podczas rozgrzewki skręcił nogę. Ostatecznie sztafeta chłopców uplasowała się na VI miejscu.

Serdecznie Gratulujemy.

Sejmik Samorządów Uczniowskich

19.05.2015 02:00 · Drukuj
W dniu 19 maja 2015r, uczniowie naszego gimnazjum wraz z koordynatorem Samorządu Uczniowskiego p. Moniką Nowak brali po raz kolejny udział w obradach parlamentarnych sejmiku Samorządów Uczniowskich Gimnazjów w ZSP w Mostach.

Przedstawiciele naszego Samorządu w składzie: Jakuba Malinowskiego, Bartosza Banasia i Piotra Kwiatka uczestniczyli w zajęciach, które dotyczyły tematów: "Jak podejmować decyzje?", "Czipowanie ludzi – tak czy nie?". Uczniowie zostali podzieleni na grupy, Europejską Grupę Tradycji, Europejską Grupę Swobód, Europejską Grupę Solidarności w takich zespołach młodzież uczyła sie podejmować rózne decyzje, chwilami czując sie jak prawdziwi parlamentarzyści.

Takie spotkania mają na celu zapoznanie młodych ludzi z praca samorządów lokalnych, uczą jak pracować w grupie i zachęcają do działania na rzecz swoich małych, szkolnych społeczności.

Konkurs matematyczny „Czwóreczka”

18.05.2015 02:00 · Drukuj
18 maja 2015 r. po raz 15 odbył się Konkurs Matematyczny „Czwóreczka” organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Goleniowie.

W konkursie wzięło udział 11 szkół z powiatu goleniowskiego. Naszą szkołę reprezentowali Lidia Żuchowska klasa 5b i Paweł Sowiński klasa 6b.

Tytuł „Matematycznego Asa” stopnia I zdobyła Lidia Żuchowska
Tytuł „Matematycznego Asa” stopnia III  Paweł Sowiński.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach

Wizyta w bibliotece publicznej w Kliniskach

15.05.2015 05:00 · Drukuj
W piątek 15 maja kasa IIb odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Kliniskach Wielkich.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach dotyczących budowy książki. Uczniowie poznali najważniejsze elementy budowy książki i wykonali swoje własne książeczki z wierszykami Jana Brzechwy. Dziękujemy pani bibliotekarce za zaproszenie!

Projekty edukacyjne – prezentacja działań

15.05.2015 04:00 · Drukuj
W piątek 15.05.2015 r. uczniowie klas drugich gimnazjum zaprezentowali wyniki swoich działań w ramach obowiązkowych projektów edukacyjnych.

W pierwszej części obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą „Kwasów w naszym otoczeniu” przygotowaną przez uczennice: Klaudię Gacałek, Weronikę Frąsiak i Julię Zastawę; opiekun - Dorota Misztal), na temat „Broni palnej” wypowiedzieli się: Patryk Mleczko, Jakub Furtak i Jakub Aksamit; opiekun – Paweł Nowacki. Kolejny temat „12 Pułk Ułanów Podolskich” zaprezentowali uczniowie w składzie:  Oliwia Rozdeba, Maja Przygodzka i Szymon Kośmider; opiekun – Paweł Nowacki. Na zakończenie wystąpiły uczennice: Weronika Uberman, Aleksandra Styś i Maja Panek (opiekun – Anna Mikuś), które podzieliły się swoimi obserwacjami i spostrzeżeniami na temat stanu środowiska najbliższej okolicy.

Wszystkie wystąpienia zostały wysoko ocenione przez p. wicedyrektor Joannę Drosińską. Na drugą część prezentacji projektów zapraszamy 29.05.2015 r.

Święto Niezapominajki

15.05.2015 03:00 · Drukuj
„Kwitnij jak najdłużej kwiateczku uroczy,
I swoim widokiem raduj nasze oczy,
Wiosennego deszczu i słońca życzymy,
Serdeczne uśmiechy w darze przynosimy…”


15.05.2015r najmłodsi uczniowie naszej szkoły (grupy 0a i 0b), uczestniczyli w obchodach Dnia Polskiej Niezapominajki.
W odpowiedzi na zaproszenie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, udaliśmy się do Nadleśnictwa Kliniska, gdzie prezentując wiersze i piosenki o Niezapominajce, podkreślaliśmy jak ważna jest dla nas przyroda, jak szanujemy jej walory i, że pamiętamy o ochronie środowiska.

Oglądaliśmy bajkę  „Fifi Niezapominajka”, braliśmy udział w niezapominajkowych „podchodach”, podczas których dzielnie wykonywaliśmy wszystkie zadania. Czekały na nas także zabawy sportowe i integracyjne.

Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem. Wspaniała przygoda...

Wycieczka do Zoo w Eberswalde

15.05.2015 02:00 · Drukuj

15 maja 2015 r. klasa VI b udała się na wycieczkę do Zoo w miejscowości  Eberswalde, oddalonej zaledwie godzinę drogi. To miejsce, w którym żyje 1.500 zwierząt z pięciu kontynentów. Są wśród nich rzadkie i zagrożone wyginięciem zwierzęta, takie jak tygrys syberyjski, lampart chiński, lwy, bielik amerykański, gibony oraz marmozety i tamaryny z Ameryki Południowej.

Inne atrakcje to wspólny wybieg dla wilków i niedźwiedzi, wspaniały krajobraz polodowcowy z wybiegiem dla tygrysów syberyjskich oraz plac zabaw ze ścieżką klimatyczną, herpetarium z licznymi gatunkami gadów i wybieg dla kangurów, na który można wejść.

Uczniowie uczestniczyli w karmieniu pingwinów i pokazie karmienia papug.

Pogoda i humor dopisały-wycieczka na zakończenie klasy szóstej była udana!

Wycieczka 3B do Trójmiasta

14.05.2015 05:00 · Drukuj
W dniach 11-14 maja br. uczniowie klasy III B wzięli udział w wycieczce do Trójmiasta. Gimnazjaliści mogli podziwiać uroki pomorskiej metropolii, która łączy w sobie tradycję oraz nowoczesność.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy gdyński Infobox, mieliśmy sesję fotograficzną na sopockim molo, a w tamtejszym amfiteatrze dziewczęta urządziły wieczorny minikoncert. Nabrzeże Starej Motławy w Gdańsku zwiedziliśmy z perspektywy wodnego tramwaju, którym dopłynęliśmy do Westerplatte. Ostatni dzień wycieczki spędziliśmy poznając tajniki nauki w gdyńskim Experymentarium, zwiedzając ORP Błyskawicę i Dar Pomorza oraz grillując ekstremalnie w niezbyt sprzyjających okolicznościach przyrody.

Wyprawę uważamy za udaną. Szczególne wrażenie wywarła na nas życzliwość  i otwartość mieszkańców Trójmiasta. Z niekłamanym żalem wracaliśmy do naszych codziennych obowiązków.

Nagrody w konkursach LOP

14.05.2015 02:00 · Drukuj
W czwartek 14.05.2015 r. w Gimnazjum nr 6 w Szczecinie odbyła się uroczystość podsumowująca trzy konkursy zorganizowane przez Ligę Ochrony Przyrody.

W XXVIII edycji konkursu „Mój las” 2014/15 w kategorii szkół podstawowych I miejsce w województwie zdobył Bartłomiej Borowski z klasy 4b (jego praca została zakwalifikowana do udziału w etapie ogólnopolskim).

W kolejnym konkursie „Zbiorniki wodne mojej okolicy” w kategorii gimnazja I miejsce zdobyła Maja Panek z klasy 2A, natomiast III miejsce przypadło w udziale Weronice Uberman również z klasy 2A. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.