Aktualności

Rok 2016 - rokiem wolontariatu

26.09.2016 02:00 · Drukuj

Dzień Chłopaka tuż, tuż...

23.09.2016 02:00 · Drukuj
SK Wolontariatu
Dzień Chłopaka tuż, tuż...a u nas w piątek 23.09.2016 odbyły się już
warsztaty z tej okazji:)
Chłopcy - pod czujnym okiem Gracjana Nowakowskiego z klasy 6a, wykonali modne bransoletki, które będą miłym upominkiem w dniu ich święta:)

Konkurs Wiedzy „42195” edycja 2016

21.09.2016 02:00 · Drukuj

Mistrzostwa Gminy Goleniów w piłce nożnej dziewcząt

20.09.2016 02:00 · Drukuj
We wtorek, 20.09.2016 roku uczennice klas 6a i 6b dumnie reprezentowały szkołę w Mistrzostwach Gminy Goleniów w piłce nożnej dziewcząt odbywających się na stadionie OSiR w Goleniowie.

W ataku zagrały Barbara Zasuwa, Weronika Boba, Aleksandra i Natalia Głowackie, Natalia Lange oraz Zuzanna Mamczak, w obronie Marysia Noras, Paula Imielska i Oliwia Pyc, natomiast na bramce stanęła Martyna Nowicka. Opiekę nad drużyną sprawowali nauczyciele Agata Baranowska i Marcin Jędryczko.

Pierwszy mecz rozegrany przeciwko szkole z Krępska zakończył się wynikiem 2:0 dla naszych podopiecznych. Drugie zwycięstwo odniesione zostało w meczu ze szkołą z Białunia, gdzie mecz zakończył się wynikiem 1:0. Po emocjonującej i zaciętej walce z SP4 Goleniów, dziewczyny opuściły grupę na drugim miejscu, a po remisowym meczu ze szkołą z Komarowa i dogrywce w rzutach karnych, zdobyły ostatecznie brązowy medal. Łącznie startowało 7 szkół.

Serdecznie gratulujemy tak wysokiego miejsca, a przede wszystkim wspólnych emocji i dobrej zabawy jaka towarzyszyła wszystkim spotkaniom, co znakomicie oddają dołączone zdjęcia.

42 Parkowa Impreza na Orientację "LATO"

18.09.2016 02:00 · Drukuj
W niedzielę 18 września odbyła się kolejna, 42 Parkowa Impreza na Orientację  "LATO" w Parku Kasprowicza w Szczecinie. W imprezie uczestniczyło łącznie 94 uczestników ze Szczecina i Klinisk Wielkich.

Wśród nagrodzonych w kategorii do lat 13 oczywiście nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Miejsce 2 zajęły: Anna Malinowska i Ewelina Makowska (z klasy 6b), a miejsce 3 Bartłomiej Borowski (również z klasy 6b).

Natomiast w kategorii powyżej 13 lat miejsce 1 zdobyli: Piotr Zieliński i Mateusz Świątek (z klasy IIB).

Dodatkowo w Kategorii Rodzinnej wystartowały dwie „nasze” rodziny: rodzina Galorów (która zajęła miejsce 3) i rodzina Podgórskich.

Dziękujemy wszystkim obecnym za udział i do zobaczenia na kolejnych  Imprezach na Orientację.

Sprzątanie Świata

15.09.2016 02:00 · Drukuj
SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2016

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!
Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!


W piątek (16.09.2016 r.) uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata – Polska, która przebiegała pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów".  Głównym przesłaniem akcji było m.in.: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,  unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie dzieci o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Uczniowie klas 0-3 zajęli się m.in. sadzenie cebulek wiosennych kwiatów oraz wykonywali przepiękne eko – zabawki, do wykonania których zaprosili swoich rodziców. Wykonane prace zostaną wystawione w Nadleśnictwie Kliniska w sobotę 24.09.2016 r. podczas imprezy plenerowej – Wielkiego Grzybobrania i Maratonu Puszczy Goleniowskiej.

Uczniowie klas 4 – 6 i 1 – 3 gimnazjum posprzątali okolice szkoły oraz pobocza okolicznych lasów na terenie miejscowości Kliniska Wielkie.

Partnerami akcji byli: Wydział Architektury i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta Goleniów oraz Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska, którzy zadbali o to, aby wyposażyć uczniów w niezbędne materiały do pracy (worki, rękawice) oraz zajęli się wywozem zebranych śmieci.

Wolontariat

10.09.2016 02:00 · Drukuj
SK WOLONTARIUSZA
Serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie organizacyjne SK WOLONTARIATU  wszystkich
Wolontariuszy i tych, którzy chcą do nas dołączyć w nowym roku szkolnym!
Czekamy na Was w poniedziałek 12.09.2016, na 7 lekcji w sali 22G.

ZAPRASZAMY!!!

Rozpoczęcie roku szkolnego

01.09.2016 02:00 · Drukuj

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLEGO 2016 / 2017
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

24.06.2016 02:00 · Drukuj
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016
„Całe życie jest szkołą”


Dnia 23 czerwca 2016 r. o godzinie 17 uczniowie pierwszego etapu edukacji otrzymali świadectwa szkolne, pamiątkowe książki, dyplomy oraz przywitali wakacje. Dla klas trzecich był to wyjątkowy dzień, ponieważ od przyszłego roku rozpoczynają nowy etap szkolny z nowymi wychowawcami. Życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Następnego dnia - 24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas 4-6 SP oraz 1-3 GM. Podczas uroczystego apelu wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom oraz listy gratulacyjne oraz podziękowania rodzicom. Zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum wybrano uczniów, którzy zasłużyli na zaszczytne tytuły: „Najlepszy Sportowiec” oraz „Primus Inter Pares” – czyli „Najlepszy z Najlepszych”, „Pierwszy wśród równych sobie”. Ponadto uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce oraz w sporcie otrzymali w nagrodę stypendia. Wielu uczniów otrzymało pamiątkowe dyplomy za różne osiągnięcia.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pani Danuta Fortuńska (przedstawicielka Biblioteki Powiatowej w Goleniowie – filia w Kliniskach Wielkich), ksiądz Jan Jermak, sołtys wsi Kliniska Wielkie – Pan Jerzy Kowalski oraz Pan Dariusz Gapiński reprezentujący ProGdar Marathon Team. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe serca – podziękowania za SERCE DLA SZKOŁY. Pani Dyrektor życzyła uczniom udanych wakacji, a rodzicom i nauczycielom podziękowała za wspólny trud nauczania i wychowania.

Pszczoły

20.06.2016 02:00 · Drukuj
Program „Pszczoły – zostań pszczelim bohaterem, zostań pszczelą bohaterką”

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowano program związany z biologią pszczoły miodnej. Powstało wiele ciekawych lekcji i spotkań, podczas których nauczyciele przybliżyli uczniom fakty i ciekawostki z życia tych społecznych owadów. Uczniowie mieli możliwość poznania wyrobów związanych z pszczołami – m.in. degustowali różne rodzaje miodu, oglądali wyroby z wosku. Podczas warsztatów powstało piękne przedstawienie p.t. "Co by było, gdyby nie było pszczół?", które klasa 1b wystawiła m.in. podczas Festynu Rodzinnego oraz podczas podsumowania programu w poniedziałek 20.06.2016 r. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody przygotowało m.in. prezentację multimedialną p.t. „Pszczoły” oraz wiele zadań i zagadek przyrodniczych (m.in. kolorowanki, układanki, grę memory, zdania matematyczne, materiał świeży i preparaty mikroskopowe do obserwacji indywidualnej) oraz zabaw, np. Miodowa zabawa logopedyczna Kubusia Puchatka. Na zakończenie wszyscy otrzymali plakietki „Chrońmy pszczoły” oraz wspólnie wykonali ogromny plakat „Dziękujemy pszczołom”.

Dzień Pustej Klasy – Święto Patrona Szkoły

17.06.2016 02:00 · Drukuj
W dniu 17.06.2016 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Pustej Klasy, połączony ze świętem Patrona Szkoły – prof. Wiesława Grochowskiego.

Czy słyszeliście o Dniu Pustej Klasy? Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. W tym roku, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier, chciałby Was zaprosić do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – dnia, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

Ze względu na to, że tego dnia niestety padał deszcz, postanowiliśmy świętować ten dzień inaczej – na korytarzach szkolnych, w bibliotece szkolnej oraz na boisku szkolnym (ale dopiero w poniedziałek).

Uczniowie wykonywali m.in. takie zadania: Przestaw litery i odczytaj imię i nazwisko Patrona naszej szkoły (AWESWIŁ SKICHOWGRO), Ponownie przestaw litery i rozszyfruj zawód (ILKŚNE) czy Wykonaj działania matematyczne i odczytaj datę urodzin i śmierci Patrona (Ur. (100-77).01.(2000-89) w Ostrołęce, zm. (25-7).12.(2000-06) w Warszawie).

Mimo deszczowej pogody, udało nam się dobrze bawić. Utrwalaliśmy trudne słowa z Sowa Mądralą i osładzaliśmy sobie zabawę cukierkami (na zajęciach logopedycznych).

Wszystkim klasom dziękujemy za wspólną zabawę.

Zawody klas I-IV o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów

16.06.2016 02:00 · Drukuj
Dnia 16 czerwca 2016 r. odbyła się druga tura zawodów sportowych dla klas I-IV. Nasza szkoła zajęła w ogólnej klasyfikacji IV miejsce.

Cieszymy się, że wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko i do końca dopisywały nam dobre humory.

Bądź kumplem, nie dokuczaj!

14.06.2016 02:00 · Drukuj

„To, że ktoś Ci dokucza, nigdy nie jest Twoją winą. Masz prawo być taki, jaki jesteś”

W kwietniu br. wystartowała kampania społeczna pn. „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Partnerami akcji są: Fundacja Dzieci Niczyje i Instytut Badań Edukacyjnych.

Nasza szkoła także podjęła ten ważny temat dokuczania wśród uczniów i pani pedagog Agnieszka Małkiewicz przeprowadziła zajęcia z uczniami klas I–V. Ich następstwem było stworzenie w niektórych klasach przez wychowawców i uczniów „KODEKSU KUMPLA”. Zajęcia miały na celu uświadomienie, jak krzywdzące wobec innych dzieci mogą być niekoleżeńskie zachowania; zachęcenie do bezwzględnego reagowania na nie, a przede wszystkim do promowania przyjaznych postaw wśród dzieci. Uczniowie dowiedzieli się czym jest dokuczanie, co można zrobić, gdy ktoś nam dokucza i gdzie znaleźć pomoc (poznali też numer Telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 – chętni otrzymali wizytówki, telefon jest czynny od godz. 12.00 do 22.00; a pomoc online dostępna jest całą dobę na www.116111.pl/napisz.

Ambasadorami akcji zostali znani sportowcy: Grzegorz Krychowiak i Marcin Gortat. Uczniowie mieli okazję obejrzeć spoty z ich udziałem oraz krótkie filmy, które pokazują sytuację ofiary, obserwatorów i samych dokuczających. W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa BadzKumplem.CartoonNetwork.pl, na której znajdują się materiały nt. radzenia sobie z dokuczaniem, wskazówki dla nauczycieli oraz porady dla dzieci i rodziców.