Aktualności

Wielkanocne jajo

26.03.2015 02:00 · Drukuj
Wielkanoc tuż, tuż... z tej okazji zapraszamy Wolontariuszy oraz wszystkich chętnych na warsztaty, na których stworzymy

WIELKanocne Jajo!

Będzie to nasze wspólne WIELKIE Jajo, które wykonamy z małych wielkanocnych pisanek. Warsztaty odbędą się już w ten czwartek (26.04.15) na 7 i 8 lekcji. Czekamy na Was!
KW

Zebrania rodziców

23.03.2015 02:00 · Drukuj
Zebrania z rodzicami klas IV-VI SP i I-III Gim. odbędą się
24 marca (wtorek) o godz. 17.00.

O godz. 18.00 w holu Gimnazjum odbędzie się spotkanie informacyjne dla rodziców dziewczynek urodzonych w latach 2002, 2003, 2004 z lekarzem - panią Dorotą Adamarek oraz pielęgniarką – panią Magdaleną Romanowską na temat bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV (wirus brodawczaka ludzkiego).


Klasy IIA i IIB będą miały zebranie w innym terminie (wychowawcy nieobecni)
Zebrania z rodzicami klas 0-III SP odbędą się
25 marca (środa) o godz. 17.00.

Konsultacje indywidualne z nauczycielami zostały odwołane ze względu na odbywające się w tym czasie Rekolekcje Wielkopostne.

Klasa 1c będzie miała zebranie w innym terminie (wychowawca nieobecny)


Konkurs „Na Tropie XX wieku”

21.03.2015 02:00 · Drukuj
W dniu 21 marca 2015 roku dwoje naszych uczniów Magdalena Dobrowolska i Wiktor Szkoda pod opieką Pawła Nowackiego wzięło udział w konkursie „Na Tropie XX wieku”. Konkurs, którego dwunasta edycja odbyła się w tym roku, jest organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mieszka I w Szczecinie.

Nasi gimnazjaliści zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce.

Pasowanie na żaka w pierwszym dniu Wiosny

20.03.2015 09:00 · Drukuj
W piątek 20.03.2015  roku powitaliśmy wiosnę nietypowo. W Nadleśnictwie Kliniska odbyło się Pasowanie na Żaka, czyli otrzęsiny czwartoklasistów, którzy rozpoczęli kolejny (drugi) etap edukacji. Uczniowie starszej – piątej klasy – przygotowali dla nich różne niespodzianki. Na początku uczennice pięknie recytowały wiersze: „Marzec siadł u płotu”, „Wiosna idzie!”, „Przyjście wiosny” i „I znów przyszła wiosna”.

Przedstawiono również krótką charakterystykę pory roku – „Wiosna to magiczna pora roku”. Czwartoklasiści zostali potraktowani jak ptaki, które właśnie powróciły z ciepłych krajów. Na nosy przyklejono im dzioby i poddano różnym próbom: był quiz z wiedzy przyrodniczej, w ptasiej stołówce podano na deser słodkie węże, chłopcy odtańczyli taniec godowy dokoła swoich ptasich koleżanek, odbył się ptasi koncert, zorganizowano ptasią wystawę. Ptasie mamy w czasie imprezy siedziały na gniazdach, od czasu do czasu machając skrzydłami na znak, że pora powiedzieć: „My jesteśmy żółtodzioby, denerwują nas te dzioby”.

Ponadto odbyło się obrączkowanie, a na koniec ustalono zasady ochrony gatunkowej. Każdy uczeń otrzymał „Świadectwo doświadczenia na ciele i umyśle rozmaitych ciężkich prób i otrzymania zaszczytnego tytułu Żaka Prawdziwego i nowego miana, np. Eliaszus kanadyjski, Alicjus nadzwyczajny, Adamus africanus, Veronicus Australis, itd.

Następnie przybyła Pani Wiosna, która odczytała list od Pani Zimy, w którym znalazły się m.in. takie informacje: „… dzisiaj również obejrzałam Waszą szkołę. Bardzo mi się w niej podoba. Jest tu dużo pięknych kwiatów – zapewne dbacie o nie i nie zapominacie o tym, że im do życia też potrzebna jest woda. Wiem, że ten obowiązek należy do dyżurnego klasy. Przybyło też kilka nowych nasadzeń. Są bardzo pięknie. Ile tu niespodzianek na ścianach! Wasza szkoła jest naprawdę bardzo kolorowa. Wydaje mi się, że to dla mnie ją tak przyozdobiłyście. Bardzo Wam za to dziękuję.

Spróbujcie wygospodarować jakiś kącik, gdzie moglibyście sobie porozmawiać o swoich sprawach. Może poprosicie o to Samorząd Szkolny?   

Następnie wszyscy udali się do Zielonej Sali na pożegnanie Pani Zimy, którą wykonali członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody.

Serdecznie dziękujemy uczniom klas piątych oraz opiekunom, którzy pomogli nam w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Szczególne podziękowania składamy na ręce Pracowników Nadleśnictwa Kliniska oraz zespołu ProGDar Marathon Team za zaproszenie naszych uczniów do wspólnej zabawy, m.in. podczas Wiosennych Biegów Przełajowych.      

Zaćmienie Słońca

20.03.2015 07:00 · Drukuj
W piątek 20.03.2015 roku mogliśmy obserwować niecodzienne zjawisko - zaćmienie Słońca. Cień rzucany przez Księżyc na Ziemię wywołał tzw. częściowe zaćmienie, które w innych rejonach świata było obserwowane jako całkowite.  Warunki do obserwacji były sprzyjające, towarzyszyła nam piękna pogoda. W Polsce za kilka godzin rozpoczynała się wiosna. Do obserwacji wykorzystaliśmy wszystkie dostępne materiały i środki: maskę spawalniczą, zdjęcia rtg, płyty CD i okulary przeciwsłoneczne. Udało się również wykonać pamiątkowe zdjęcia.

Uwolnij książkę!

20.03.2015 06:00 · Drukuj
Jednym z elementów obchodów Dnia Wiosny w naszej szkole było uroczyste otwarcie REGAŁU UWOLNIONEJ KSIĄŻKI usytuowanego w budynku szkoły podstawowej, na korytarzu przy świetlicy.

Podczas uroczystości pani bibliotekarka Mirosława Saczuk powierzyła zaszczyt przecięcia wstęgi przewodniczącej samorządu szkolnego Julii Laskowskiej. Pani dyrektor Kamilla Szydłowska-Kępińska przybliżyła uczestnikom spotkania ideę bookcrossingu. Bookcrossing to idea nieodpłatnego przekazywania książek poprzez pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych tzw. półkach bookcrossingowych, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Książki można uwalniać poprzez zarejestrowanie ich na stronie www.bookcrossing.pl, otrzymują wówczas swój niepowtarzalny numer, pozwalający na śledzenie drogi przebytej przez uwolnione książki.

Zachęcamy wszystkich uczniów, rodziców, pracowników i gości naszej szkoły do korzystania z naszego regału.

Idea jest prosta: masz w domu książkę, do której z jakiegoś powodu już nie wrócisz, a którą chciałbyś się podzielić z innymi? Nie jesteś sam/sama! Przyjdź do nas, pozostaw na naszym bookcrossingowym regale swoją książkę, a do domu weź inną, może taką, której od dawna szukałeś/aś?

Przedszkolaki żegnają Zimę

20.03.2015 04:00 · Drukuj
W piątek 20.03.2015r najmłodsze dzieci z naszej szkoły, czyli grupy przedszkolne, postanowiły pożegnać ZIMĘ.

Wyposażone w instrumenty muzyczne (również te wykonane własnoręcznie) i gwizdki, a przede wszystkim w radosne nastroje, przemaszerowały przez Kliniska  dumnie prezentując wcześniej przygotowana MARZANNĘ.

Naszą symboliczną ZIMĘ zapakowaliśmy w paczkę, aby ją wysłać na BIEGUN PÓŁNOCNY w nadziei, że gdy już za nią zatęsknimy , to znowu do nas powróci…

Wiosenne Biegi Przełajowe 2015

20.03.2015 03:00 · Drukuj
Uczniowie Szkoły Podstawowej z Klinisk  Wielkich powitali wiosnę na biegowo. Kolejna edycja Wiosennych  Biegów Przełajowych już za nami. Sportowa rywalizacja, niesamowite emocje i piękna pogoda sprawiły, że były to niezapomniane chwile dla uczestników tego sportowego wydarzenia.

Wszyscy młodzi biegacze na mecie otrzymali pamiątkowe medale, upominki i odżywcze przekąski. Najlepszych trzech zawodników w poszczególnych klasach dodatkowo zostali nagrodzeni dyplomami oraz medalami odpowiednio  złotym, srebrnym  i brązowym.


Akademia Biegania ProGDar Marathon Team dziękuje swoim partnerom, dzięki którym kolejna edycja tych biegów mogła się odbyć w naszej puszczy.
Stałymi partnerami AB PMT są :
Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja spółka z o.o. - projekt "Piję Wodę - Jestem Szybki"
Zespół Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich
Wyższa Szkoła Bankowa w Szczecinie - pod marką "sportowa Bankowa"

Przepięknego terenu przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej udostępniło młodym biegaczom Nadleśnictwo Kliniska


Dziękujemy!


fotorelacja:

www.progdar.pl/akademia-biegania-pmt/wiosenne-biegi-przelajowe/

pozdrawiam
Dariusz Gapiński - Akademia Biegania ProGDar Marathon Team

Konkurs recytatorski i plastyczny

20.03.2015 02:00 · Drukuj
Konkurs recytatorski i plastyczny
szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego
„Magia w poezji ukryta – wiersze Joanny Kulmowej
”.


Dnia 20 marca uczennice klasy II a – Marta Wieliczko i Ola Stępniak uczestniczyły w konkursie recytatorskim w SP w Komarowie. Dziewczynki mówiły po dwa wiersze. Jeden dowolnego autora, drugi Joanny Kulmowej. Wszyscy uczestnicy zachwycili profesjonalne jury i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Nagrodzeni dodatkowo otrzymali książki  Joanny Kulmowej.

Tego dnia został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny - „Wiersze pędzlem malowane - ilustracja twórczości Joanny Kulmowej.
I miejsce otrzymał uczeń naszej szkoły – Szymon Świątek, nagrodzony dyplomem i kompletem farb.

Wiosenne Biegi Przełajowe 2015

18.03.2015 02:00 · Drukuj

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich powitają wiosnę na biegowo.

W piątek 20.03.2014 młodzi zawodnicy będą rywalizować na 600 metrowej trasie przy ośrodku Edukacji Przyrodniczo Leśnej - Nadleśnictwo Kliniska. Zapraszamy do kibicowania!
a tak było w 2014 roku :
www.progdar.pl/akademia-biegania-pmt/wiosenne-biegi-przelajowe/

Dzień Świętego Patryka

16.03.2015 02:00 · Drukuj

AKCJA ZIELONO MI…

 

17.03.2015 z okazji Dni Świętego Patryka w naszej szkole akcja

 

„Kto zielony nie pytany…” !!!

Liczą się widoczne, zielone elementy garderoby !!!

Niepytanie nie dotyczy zapowiedzianych prac klasowych, kartkówek itp.

Bawcie się dobrze :-)

Dzień Mózgu

12.03.2015 02:00 · Drukuj
W czwartek 12.03.2015 r. w Zespole Szkół Sportowych w Szczecinie obchodzono Szkolny Dzień Mózgu – w ramach Światowych Dni Mózgu, które przypadają na okres 12 – 16 marca.

Gimnazjalistki w składzie: Adriana Skulska (3B), Weronika Kaźmierczak (3B), Magdalena Dobrowolska (3B), Klaudia Wróbel (2A) i Aleksandra Kostrzewska (2B) wzięły udział w konkursie na temat ludzkiego ciała (ze szczególnym uwzględnieniem budowy i funkcjonowania układu nerwowego i narządów zmysłów). Ponadto w spotkaniu uczestniczyły: Agata Całkiewicz (3A) i Klaudia Łanucha (2A), które wraz z całym gronem zaproszonych gości wzięły udział w konferencji, podczas której m.in. wysłuchały wykładu na temat; „Metodologii nauk przyrodniczych i medycznych”, przeprowadzonego przez lekarza Michała Skoczylasa (z Sekcji Nauk o Człowieku Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika i Sekcji Ekologicznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego).

Kolejnym punktem konferencji były wystąpienia licealistów: Justyny Skorodyńskiej – prelekcja na temat: „Nagrody Nobla i historii badań nad mózgiem”, wystąpienie uczniów – Patryka Buraczyńskiego – prelekcja na temat: „Ośrodki i drogi ruchowe” cz.1 oraz Adriana Przybysza – „Ośrodki i drogi ruchowe” cz. 2. Na zakończenie konferencji odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, nagród książkowych dla uczestników konkursu oraz podziękowań dla zaproszonych gości.

Dzień Otwarty - KOSMOS

10.03.2015 02:00 · DrukujGra terenowa „Kosmos” – Dzień Otwarty SzkołyDnia 10.03.2015 r., w ramach „Dnia Otwartego Szkoły”, odbyły się  KOSMICZNE ZAJĘCIA, których celem była prezentacja naszej placówki oświatowej. Każdy, kto w tym dniu odwiedził naszą szkołę, mógł w nich wziąć udział. W sposób szczególny do wspólnej zabawy
zostały zaproszone dzieci. To z myślą o nich zostały przygotowane specjalne atrakcje, przede wszystkim w formie zadań, które zostały podzielone na tzw. "stacje" mieszczące się w odpowiednio do tego przygotowanych salach lekcyjnych. Wykonanie przez naszych gości poszczególnych zadań umożliwiło zdobycie kolejnych elementów układanki. Za dobrze wykonane zadanie dziecko otrzymywało część układanki, którą przyklejało w oznaczone miejsce na kartce. Dziecko samodzielnie wybierało kolejność. Podczas dnia otwartego odbyły się: pokazowe zajęcia z języka angielskiego, bajkowy tor przeszkód na klockach (kończył się pamiątkowym zdjęciem w rakiecie) i zabawy na sali gimnastycznej, zajęcia w bibliotece szkolnej (dzieci wraz rodzicami odwiedzały oglądały książki, rysowały). Karaoke, gra podłogowa "Wyprawa do lasu" i Space Quiz- mini quiz o kosmosie – wszystko w j.angielskim. Ponadto dzieci mogły zbudować własny statek kosmiczny z szablonu i instrukcji w j.angielskim.

Można było również zbadać zjawisko symetrii osiowej, zrobić ufoludka, wykonać kosmiczne zadania komputerowe, ćwiczyć układy taneczne z Cheerleadearkami, obejrzeć prezentację klubu UKS Olimpijczyk,  wziąć udział w warsztatach wokalnych, śpiewać kosmiczne piosenki i zagrać na „Bum bum rurkach”. Dzieci mogły pozować do zdjęć w rakiecie, wykonywały m.in.: zadania matematyczne i doświadczenia kosmiczne, ćwiczyły aparat mowy, wykonywały kosmiczne obrazki, poznawały nowe smaki poprzez degustację znanych i nieznanych owoców – ufoludkowy szaszłyk owocowy oraz budowały statek kosmiczny. W świetlicy szkolnej na uczniów czekał zielony ufoludek, który wraz z dziećmi wykonywał okolicznościowe kosmiczne znaczki (z wykorzystaniem kosmicznego sprzętu), zaś w nagrodę za odwagę i wytrwałość w kompletowaniu układanek, częstował zieloną ufoludkową galaretką z bitą śmietaną.

Ponadto odbyły się inne, ciekawe zajęcia: prezentacja pracowni języka polskiego, pracowni historycznej, matematyczno – fizycznej (kosmiczne doświadczenia fizyczne oraz praca z tablicą interaktywną). Klasy IA i IB gimnazjum przygotowały kampanię edukacyjną pod hasłem: ,,Nie marnuj jedzenia - planuj zakupy”,  w ramach ogólnopolskiego konkursu Winiary, podczas której częstowali przybyłych gości własnoręcznie przygotowanymi  kanapkami, tostami, zapiekankami i sałatkami), zaś członkowie Szkolnego Koła LOP - świeżo wyciskanymi sokami owocowymi.

Psycholog i pedagog udzielały dla rodziców porad z zakresu "Czy Twoje dziecko osiągnęło dojrzałość szkolną?"

Warto było więc zawitać do naszej szkoły, która znajduje się w „goleniowskiej galaktyce”. Dzieci wraz z rodzicami mogły spędzić czas w miłej, przyjaznej i bezpiecznej atmosferze. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy pomogli przygotować to FANTASTYCZNE SPOTKANIE KOSMICZNE.