Aktualności

Podziękowania dla Wolontariuszy Maratonu Puszczy Goleniowskiej

07.12.2016 02:00 · Drukuj
W Dniu Wolontariusza ekipa ProGDar Marathon Team spotkała się z wolontariuszami Maratonu Puszczy Goleniowskiej. Podziękowaliśmy "naszym" wolontariuszom za fantastyczną "robotę" jaką włożyli w tegoroczną edycję MPG i za współtworzenie niepowtarzalnej atmosfery biegowego święta w Kliniskach Wielkich.

Wręczyliśmy certyfikaty potwierdzające zaangażowanie i bezinteresowną pracę na rzecz MPG, każdy z wolontariuszy otrzymał też drobny upominek. Pani Karolina Balcerzak podzieliła się wrażeniami z uroczystości wręczenia wyróżnień dla wolontariuszy organizacji pozarządowych, która odbyła się w minioną sobotę w Goleniowie. Wolontariusze Maratonu Puszczy Goleniowskiej zostali wyróżnieni statuetką i dyplomem, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Sobotnie święto było też okazją do zaprezentowania się stowarzyszeń gminy Goleniów.

Na stoisku ProGDar Marathon Team podzieliliśmy się swoją biegową pasją i zaprezentowaliśmy działalność naszego stowarzyszenia.

Drodzy Wolontariusze Maratonu Puszczy Goleniowskiej
Bardzo, Bardzo Wam Dziękujemy.

Zespołowi Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich dziękujemy za umożliwienie nam przeprowadzenia spotkania.

pozdrawiamy
ProGDar Marathon Team

Paczuszka dla Maluszka

06.12.2016 02:00 · Drukuj
Prosimy o wsparcie akcji wszystkich rodziców i uczniów naszej szkoły o pomoc tym najmniejszym, szczególnie w okresie przed świątecznym, potrzebne są artykuły kosmetyczne, pieluszki dla dzieci.

Odpowiedzialna za akcję w naszej szkole jest Anna Skrzypczak, produkty przynosimy do pokoju nauczycielskiego lub bezpośrednio do nauczycielki.
Za każde wsparcie bardzo dziękujemy.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

05.12.2016 02:00 · Drukuj
Dnia 5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Z tej okazji pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy bezinteresownie, z zaangażowaniem i wielkim sercem wspierali nasze akcje, pomagali w zbiórkach i nieśli pomoc bardziej potrzebującym.
Zapraszamy na uroczysty apel, który odbędzie się 9 grudnia (w piątek) na holu w gimnazjum -
na 3 lekcji klasy 1-3 SP a na 4 lekcji klasy 4-6.SP
opiekunki SK Wolontariatu

Spotkanie informacyjne

04.12.2016 02:00 · Drukuj

Zaproszenie


Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne
dotyczące reformy oświaty,
które odbędzie się w holu Gimnazjum 7 grudnia o godz. 17.00.

Dyrekcja ZSP w Kliniskach Wielkich

VI Runda Pucharu Starego Remola w Marszach na Orientację

03.12.2016 03:00 · Drukuj
W dniu  3 grudnia  wzięliśmy udział w VI rundzie Pucharu Starego Remola w Marszach na Orientację zorganizowanych  przez Klub Orientacji Sportowej  BnO Szczecin. W historii naszych startów była to druga impreza na orientację, która odbywała się po zmroku. Jednak pierwszy raz szukaliśmy punktów po zmroku w dobrze nam znanym Parku Kasprowicza. Dla starszych uczestników dodatkowym utrudnieniem była mapa będąca lustrzanym odbiciem rzeczywistego terenu.

Z naszej szkoły najlepiej poradzili sobie: Maciej Mazan i Eryk Lasek (2 miejsce w kategorii TP) oraz Jakub Smolarek i Paweł Beker (3 miejsce w kategorii TP)

Akcja Samopomocy Szkolnej

03.12.2016 02:00 · Drukuj
W ostatnich tygodniach Szkolny Klub Wolontariatu organizował akcje samopomocy w nauce. Spotkania odbywały się na długich przerwach pod hasłami „Matmę liczymy, dobrze się bawimy” i „Czytanie na dywanie”. Wolontariusze  SKW pomagali w obliczeniach i rozwiązywaniu zadań matematycznych. Starsi uczniowie czytali także młodszym kolegom bajki z morałem. Wielu uczniów skorzystało z tej formy pomocy, co zarejestrowało nasz aparat fotograficzny.

Bardzo dziękujemy za pomoc Panu Danielowi Halickiemu – nauczycielowi matematyki, który nadzorował matematyczne zmaganiach uczniów.

Dziękujemy naszym Wolontariuszom za spontaniczny udział w akcji.
Opiekunki SKW
M. Nowak
M. Gebka – Żyła.

Andrzejkowa dyskoteka

02.12.2016 03:00 · Drukuj
W piątkowy wieczór uczniowie klas 4-6 spotkali się na andrzejkowych wróżbach. Oczywiście nie mogło zabraknąć najważniejszej wróżby, czyli lania wosku przez klucz i odczytywania kształtów przy blasku świecy. Okazało się, że uczniowska wyobraźnia nie zna granic - na ścianie zobaczyliśmy smoki, księżniczki, świnki, pieski i wiele innych rzeczy. Kolejna wróżba polegala na przekłuwaniu serca z imionami. Dziewczęta mogły przekonać się, jakie imię nosi jej przyszły wybranek serca, a chłopcy zobaczyli, która z dziewcząt może zostać jego wybranką. Był też konkurs sprawnego jedzenia owoców. Zabawa polegała na jak najszybszym zjedzeniu jabłka zawieszonego na sznurku. Zadanie nie było takie proste, ponieważ nie można było używać rąk.

Cały wieczór upłynął na szampańskiej zabawie przy muzyce przygotowanej przez DJ Kubę. Cały stos słodyczy przyniesiony przez dzieci dodatkowo osłodził  wszystkim andrzejkową zabawę.

„Chłopcy z 6b” i Liga Polnej Bioróżnorodności

02.12.2016 02:00 · Drukuj
W ubiegłym roku szkolnym grupa chłopców z klasy 6b utworzyła drużynę, która  postanowiła poznać tajniki bioróżnorodności w swoim najbliższym otoczeniu, włączając się do konkursu „Liga polnej bioróżnorodności”. Głównym celem zadania były działania edukacyjne nt. potrzeby istnienia remiz  śródpolnych. Grupa ciężko pracowała przez kilka miesięcy, realizując różne zadania i dokumentując ich przebieg.  Zdecydowanie zasłużyła na wyróżnienie!

Komisja sędziowska powołana w składzie 6 osobowym, spośród ekspertów z RDOŚ w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim oraz LOP Okręg w Szczecinie i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego (dawnej Akademii Rolniczej w Szczecinie) przyznała drużynie chłopców zaszczytne – III miejsce w okręgu zachodniopomorskim.

Gratulujemy chłopcom z 6b: Miłoszowi Sikorskiemu, Erykowi Wiśniewskiemu, Błażejowi Sowińskiemu, Szymonowi Kalbarczykowi, Olivierowi Pijanowskiemu, Bartłomiejowi Czarnynodze oraz dziękujemy za pomoc Bartłomiejowi Borowskiemu i Szymonowi Grzegorzowi.

Na konkurs zgłosiło się 17 drużyn, które sporządziły sprawozdania i opracowały dokumentację fotograficzną swoich działań.

Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

01.12.2016 02:00 · Drukuj
CERTYFIKATY
„Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej”
dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum


W bieżącym roku szkolnym szkoła otrzymała podziękowanie oraz drobny upominek - pakiet edukacyjnych płyt - w imieniu Instytutu Żywności i im. A. Szczygła w Warszawie oraz Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie za udział w dwuletnim projekcie „Zachowaj Równowagę” (realizowanym przy wsparciu Rządu Szwajcarskiego i Ministerstwa Zdrowia. W projekcie wzięło 1600 szkół i przedszkoli z całej Polski.Przez te dwa lata szkoła udowodniła, że zasługuje na to zaszczytne wyróżnienie, realizując wiele przedsięwzięć o charakterze prozdrowotnym. Przypominamy, że wyróżnienie otrzymaliśmy zarówno w kategorii szkół podstawowych, jak i gimnazjów, za szczególną aktywność w promowaniu zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Na uwagę zasługują programy, projekty, akcje i lekcje, które zrealizowaliśmy w szkole, często we współpracy z rodzicami lub innymi podmiotami, organizacjami, klubami czy kołami zainteresowań.

Dyrektor, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły składają serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym udało się pozyskać certyfikat „Szkoły Przyjaznej Żywieniu i Aktywności Fizycznej”.

Gala szkolnego Pulitzera 2016

26.11.2016 02:00 · Drukuj
Już od siedemnastu lat KURIER SZCZECIŃSKI organizuje konkurs dla gazetek szkolnych SZKOLNY PULITZER.

W piątek 25.11.2016 rozstrzygnięta została jego kolejna edycja. Na uroczyste spotkanie do Zamku Książąt Pomorskich- Galę Szkolnego Pulitzera, zostali zaproszeni przedstawiciele 22 redakcji, również „Nowinek z 16”.

Nowy zespół dziennikarski debiutował w tym wydarzeniu. Staraliśmy się godnie reprezentować naszą szkolną redakcję, zwłaszcza że nasi  starsi koledzy,  zdobyli Pulitzera w 2014r.

Zanim ogłoszono wyniki konkursu, zwiedzaliśmy zamek i uczestniczyliśmy w warsztatach fotograficznych. Następnie na specjalnej konferencji prasowej w sali ks. Anny Jagiellonki zadawaliśmy  pytania dyrektor zamku Barbarze Igielskiej i wicedyrektorowi Wiesławowi Lewocowi.

Jeszcze przed końcem roku kalendarzowego, ukaże się nowy nr Nowinek z 16, w której umieścimy szczegółowe sprawozdanie z tego wydarzenia.

Akcje Wolontariatu

26.11.2016 02:00 · Drukuj

Otrzęsiny uczniów klas pierwszych

25.11.2016 04:00 · Drukuj
25 listopada 2016 roku w Gimnazjum odbyło się uroczyste ślubowanie oraz otrzęsiny uczniów klas pierwszych.

Aby zostać pełnoprawnym członkiem braci uczniowskiej Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Kliniskach Wielkich uczniowie klas pierwszych zostali poddani różnym próbom przygotowanym przez ich starsze koleżanki z klasy trzeciej. Zmagania w konkurencjach były oceniane przez jury, p. dyrektor Joannę Drosińską, p. Annę Mikuś oraz uczennice z klasy drugiej, Amelię Mazan i Emilię Mikuś.

Na początku nasze „kociaki” zostały ozdobione kocim makijażem a następnie musiały wykonać zadania: pokonać tor przeszkód, wypić mleko jak na „kotka” przystało, odpowiedzieć na zestaw pytań o szkole, wymiauczeć wylosowaną piosenkę, nakarmić partnera kisielem z zawiązanymi oczami, odgadnąć przysłowia z kotem, sprawdzić swoją siłę w dmuchaniu ołówka oraz zaprezentować się z kocim wdziękiem, merdając ogonem w rytm muzyki. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania i z zaangażowaniem wykonywali wszystkie konkurencje. W nagrodę otrzymali czekolady ufundowane przez Radę Rodziców.

Wszystkie konkurencje miały charakter zabawy i odbywały się w koleżeńskiej atmosferze, a pierwszoklasiści udowodnili, że stanowią zgraną grupą i są stuprocentowymi gimnazjalistami.

Zajęcia czytelnicze w j. angielskim

25.11.2016 02:00 · Drukuj
Dnia 25.11.2016 z okazji Dnia Misia Pluszowego odbyły się zajęcia czytelnicze w języku angielskim z klasą II b.

Przeczytaliśmy krótką historię o najsłynniejszym misiu - Misiu Puchatku. Następnie uczniowie poznali słownictwo z bajki a na zakończenie wykonali rysunki swoich pluszaków. Zajęcia czytelnicze w języku angielskim odbywają się cyklicznie, raz w miesiącu, na świetlicy szkolnej.

Na kolejne - o tematyce Świątecznej - zapraszamy 16.12.2016.