Aktualności

Przedświąteczne spotkania „Z jajem”

18.04.2014 02:00 · Drukuj
Z okazji Świąt Wielkanocnych Szkolne Koło Wolontariatu wykonało ozdoby świąteczne oraz piękne kartki z życzeniami dla pensjonariuszy Domu Pomocy z Nowogardu. Uczniowie mieli dużo inwencji twórczej, dzięki temu powstały piękne upominki. Klasa piąta upiekła wielkanocną babę piaskową, a członkowie Koła Przyrodniczego wykonali kolorowe pisanki.  Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczniom i ich nauczycielom za pomoc w przygotowaniu tej szlachetnej akcji.

Ponadto w Szkole Podstawowej przez cały dzień trwała akcja świąteczna – najmłodsi wykonywali ozdoby świąteczne, którymi przyozdobili swoje klasy i gazetki na korytarzach szkolnych. Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zabawie polegającej na szukaniu kolorowych jajek (z papieru lub czekolady) - EGGS HUNTING. Dodatkowo do jajek dołączone były wielkanocne zagadki, które po rozwiązaniu dzieci wrzucały do English Box (hol SP). Zabawa była niesamowita. Najwięcej jajek zebrał Jakub Kupski z klasy 4b – zebrał 15 sztuk. Zwycięzcy gratulujemy.

Klasa 4a i 4b SP uczestniczyła w zajęciach świątecznych, podczas których uczniowie mieli możliwość zapoznania się z tradycjami wielkanocnymi oraz projektowali swoje pisanki w rozmiarze XXL, opisując je słówkami w języku angielskim.

W świetlicy szkolnej od kilku dni powstawały świąteczne prace, m.in. kolorowe zające i pisanki wielkanocne.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego z Gimnazjum przygotowali miłe niespodzianki dla wszystkich pracowników szkoły. Każdy otrzymał  przepięknie wykonaną kartkę świąteczną, do której, oprócz życzeń, dołączone były słodkie czekoladowe jajka.

Dyrekcji Szkoły, wszystkim Pracownikom, Uczniom i Rodzicom składamy serdeczne życzenia świąteczne na zbliżające się Święta Wielkiej Nocy: dużo zdrowia, pogody ducha, smacznego jajka i mokrego poniedziałku.

„Mądre Główki” z naszej szkoły

16.04.2014 02:00 · Drukuj
W dniu 15.04.2014 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Goleniowie odbył a się druga edycja Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego „Mądra Główka”, w której uczestniczyło troje uczniów z naszej szkoły: Lidia Żuchowska z klasy 4b, Adam Korniejczuk i Piotr Zieliński z klasy 5a. W części pierwszej konkursu uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, natomiast w drugiej części – zadania praktyczne. Uczestnicy wykazali się bogatą wiedzą z zakresu matematyki i przyrody, co w efekcie zaowocowało zdobyciem zespołowo I miejsca. Zwycięzcom  konkursu serdecznie gratulujemy.

Eggs hunting

14.04.2014 02:00 · Drukuj
Z okazji świąt Wielkanocnych serdecznie zapraszamy uczniów kl.IV-VI do wspólnej zabawy w

EGGS HUNTING
.


Jest to zabawa, polegająca na szukaniu jajek.
W środę 16.04.2014 w naszej szkole (w części szkoły podstawowej) można będzie szukać kolorowych jajek (z papieru lub czekolady). Dodatkowo do jajek dołączone będą wielkanocne zagadki, które po rozwiązaniu, wrzucamy do English Box (hol SP).
Zabawa trwa tylko podczas przerw, od rana do końca długiej przerwy (do 12.40).
Zebrane jajka przynosimy do sali 27.
ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY UDANEGO POLOWANIA:)
Nauczycielki j.angielskiego.

Sprawdzian po nowemu

11.04.2014 02:00 · Drukuj
W kwietniu  2015 r. uczniowie szkół podstawowych  przystąpią do sprawdzianu w nowej formule. Zmiany będą nie tylko organizacyjne, ale i merytoryczne. Treść zadań będzie wynikała z nowej podstawy programowej, a wyznacznikiem ich stopnia trudności będą nowe wymagania ogólne. Zmieni się także filozofia oceniania  zadań otwartych.

Celem efektywniejszego przygotowania uczniów do sprawdzianu oraz doskonalenia umiejętności nauczycieli w zakresie stosowania schematów oceniania uczniowie klas IV i klas V naszej szkoły wezmą udział w sprawdzianach  próbnych z matematyki.

Diagnoza przeprowadzona zostanie 24 kwietnia 2014 r. o godz. 9.50.

Żywa lekcja muzyki – koncert pt. „Instrumenty Pana Saxa”

08.04.2014 02:00 · Drukuj
08 kwietnia przyjęliśmy kolejną w tym roku szkolnym dawkę muzyki na najwyższym poziomie.
Podczas koncertu poznaliśmy budowę i brzmienie instrumentów z bogatej rodziny saksofonów. Artyści wykonali specjalnie dobraną muzykę klasyczną i rozrywkową. Uczestnikami tego wydarzenia muzycznego były klasy 0-V.

Warsztaty przyrodnicze – barwniki roślinne

07.04.2014 02:00 · Drukuj
Nie mów im, jak to zrobić; pokaż im bez słów. Jeśli zaczniesz mówić, będą obserwować ruch Twoich warg. Jeśli im pokażesz, będą chcieli sami to zrobić.
(Maria Montessori).

Dnia 07.04.2014 r. odbyły się warsztaty przyrodnicze dla klas piątych, przeprowadzone przez pracowników naukowych z Wydziału Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego, pracowników Centrum Edukacji Środowiskowej w Małkocinie - Panie: dr Bożenę Białecką i dr Magdalenę Bihun.

Tematem spotkania była izolacja i rozdział barwników roślinnych.  Pierwszym etapem doświadczenia była ekstrakcja barwników, czyli ich uwalnianie z komórek liści, a następnie rozdział powstałej mieszaniny na pojedyncze barwniki metodą chromatografii  cienkowarstwowej. W wyniku przeprowadzonego doświadczenia udało się uzyskać pojedyncze barwniki: chlorofil a (niebiesko – zielony), chlorofil b (żółto – zielony), ksantofil (żółty) i karoten (pomarańczowy).  Prowadzącym zajęcia Paniom składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie naszych uczniów do cudownego świata nauki eksperymentalnej.

Szkolna Sobótka 4 - MasterChef, sutasz, pisanki i język niemiecki

05.04.2014 02:00 · Drukuj
W sobotę 05.042014 r. odbyła się kolejna, czwarta już edycja szkolnej sobótki, w której uczestniczyli m.in. uczniowie, pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców. W słynnym Kuchcikowie gimnazjaliści bawili się w szefów kuchni – na zasadzie programu telewizyjnego MasterChef”. Powstały przepyszne, pięknie udekorowane dania konkursowe. Następnie chętni uczniowie wzięli udział w dodatkowych zajęciach z j. niemieckiego.

Przedświąteczna Radość Tworzenia była okazją do udziału w warsztatach robienia biżuterii sutasz przez chętnych pracowników szkoły. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej mieli możliwość świętowania Dnia Marchewki, wykonując przepyszne ciasto marchewkowe oraz wykonywali ozdoby świąteczne – pisanki i wielkanocne zające.

Wszystkim uczestnikom sobotniego spotkania serdecznie dziękujemy za miłą zabawę!

Wycieczka do Warszawy

31.03.2014 02:00 · Drukuj
Zespół Szkól Publicznych organizuje  dla uczniów klas
IV-VI SP i I-III Gimnazjum wycieczkę do Warszawy
w dniach  5-8.06.2014 r.

Plan wycieczki:

05.06.2014 r.
godz.23.00 –wyjazd z Klinisk Wielkich

06.06.2014 r.
godz. 8.00 – przyjazd do Warszawy
godz.8.30 – śniadanie
godz.9.30- 17.00 zwiedzanie Warszawy
•    Pałac Kultury i Nauki (wjazd na taras widokowy)
•    Krakowskie Przedmieście
•    Pałac Prezydencki
•    Starówka
•    Zamek Królewski
•    Kolumna króla Zygmunta
•    Grób Nieznanego Żołnierza
•    Ogród Saski
•    Dworzec Centralny

godz.17.30-18.00 obiadokolacja
Wieczorny spacer po Nowym Mieście, powrót do Team Hostel
ok. godz.21.30.

07.06.2014 r.
7.00 -pobudka
7.30 –śniadanie i wykwaterowanie
9.00  -Stadion Narodowy
11.00 Centrum Olimpijskie
12.00-18.30 Piknik Olimpijski - szczegółowy program będzie na stronie: http://www.olimpijski.pl/pl/40,piknik-olimpijski.html
Ok.19.30 wyjazd z Warszawy do Klinisk Wielkich.

08.06.2014 r.

przyjazd pod szkołę w Kliniskach Wlk. ok. 4.30.

Wstępny koszt 250 złotych. Zapisy i zaliczka w wysokości 130 zł. do  M. Saczuk w bibliotece szkolnej do dnia 16.04.2014 r. Druga rata w wysokości 120 zł płatna do 16.05.2014 r.

Szkolna Sobótka 4

28.03.2014 02:00 · Drukuj

05.04.2014 r. zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli
na

„SZKOLNĄ SOBÓTKĘ”

W programie wiele różnych zabaw, m.in.:

Kuchcikowo Przedświąteczna Radość tworzenia


Program:
- Kuchcikowo – godz. 9.00 – 1O.30 - „MasterChef” dla gimnazjalistów (zabawa w szefów kuchni – konkurs na zdrowe przekąski, desery i napoje) - zapisy u p. Mikuś (ilość miejsc ograniczona; zgłaszamy zespoły dwuosobowe, przynosimy własny sprzęt i materiały);
10.30 – 12.00 – klasy I – j. niemiecki dla chętnych (zapisy u p. G. Malinowskiego) oraz wspólne pieczenie ciasta – dla pozostałych – kl. II i III (nadzór – p. B. Pietrzak).

- Przedświąteczna Radość Tworzenia - godz. 10.00 - 14.00 – warsztaty robienia biżuterii sutasz dla nauczycieli (chętnych) - zapisy u p. J. Hejnickiej (ilość miejsc nieograniczona; własne materiały) oraz 12.00 – 14.00 – wykonywanie ozdób świątecznych (pisanki, wielkanocne zające) - dla uczniów SP - zapisy u p. Bilskiej (ilość miejsc ograniczona)

Zapraszamy Rodziców do współpracy