Aktualności

Konkursy przedmiotowe 2014/2015

29.09.2014 02:00 · Drukuj
Poniżej zamieszczamy link, pod którym znaleźć można informacje na temat zakresu wiedzy i umiejętności wymaganego do konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2014/2015:


Wielkie Grzybobranie - Maraton Puszczy Goleniowskiej – Warsztaty Dziennikarskie

27.09.2014 02:00 · Drukuj
Dnia 27 września 2014 r. na terenie Nadleśnictwa Kliniska odbyła się impreza plenerowa, nad którą honorowy patronat objęli: Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie – Pan Witold Koss oraz Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Szczecinie – Pan Jacek Chrzanowski.

Wolontariusze (uczniowie, pracownicy naszej szkoły) pomagali organizatorom podczas rejestracji uczestników maratonu, wspierali uczestników na trasie biegu oraz pomagali prowadzącym w dekorowaniu biegaczy na mecie. Ponadto w biegach reprezentowały naszą szkołę Panie: Kamilla Szydłowska – Kępińska, Mariola Wróbel i Grażyna Skoraczewska, którym gratulujemy wytrwałości i dobrych wyników.

Podczas imprezy odbywały się również warsztaty dziennikarskie dla gazetek z Gminy Goleniów, zorganizowane przez naszą szkołę („Nowinki z 16”). Swoją obecnością zaszczyciły nas: Dwójkomaniak z SP nr 2 i Propaganda z Gimnazjum nr 1 z Goleniowa. Młodzi dziennikarze uczestniczyli w „mini konferencji” z Panem Dariuszem Gapińskim – organizatorem maratonu, maratończykiem (90 maratonów na koncie) i dwukrotnym Goleniowianinem Roku (wraz z małżonką – Panią Anetą Gapińską). Ponadto mieli możliwość rozmowy z grzybiarzami przed rozpoczęciem konkursu na króla i królową grzybobrania oraz spotkali się z dziennikarzem sportowym – Panem Krzysztofem Brylowskim z TVP Szczecin, który opowiedział o swojej pracy.

Przed rozpoczęciem imprezy i na jej zakończenie wystąpił chór szkolny, prezentując nagrany w ubiegłym roku „Hymn Maratonu”. W międzyczasie uczestnicy imprezy mogli  zapoznać się z nazwami grzybów jadalnych lub niejadalnych i trujących na stanowisku Uniwersytetu Szczecińskiego – „Grzyby – dzieci księżyca”, natomiast najmłodsi mogli pobawić się w artystów, korzystając z materiałów przygotowanych przez naszą szkołę na stanowisku „Skarby lasu”.

Wszystkim uczniom, pracownikom szkoły i rodzicom, którzy poświęcili swój wolny czas i pomogli w organizacji imprezy, uświetniając ją swoją obecnością, składamy serdeczne podziękowania.

Organizatorom: Nadleśnictwu Kliniska i ProGDar Marathon Team dziękujemy za zaproszenie naszej szkoły do współpracy.

Konkurs Wiedzy o Maratonie

26.09.2014 03:00 · Drukuj

Mistrzostwa Powiatu w Szkolnej Lidze LA

26.09.2014 02:00 · Drukuj
26 września na stadionie miejskim w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Szkolnej Lidze LA.

Drużyna liczy do 15 zawodników, każdy startuje w jednej z konkurencji: bieg na 100m, 300m, 600m, 1000m, skoki w dal i wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz sztafeta 4*100m zdobywając za uzyskany wynik punkty. Na wynik drużyny składa się 12 najlepszych rezultatów.

Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowała drużyna dziewcząt (II miejsce) i chłopców (III miejsce).

Drużyna chłopców: Szkoda Wiktor, Pasternak Marek, Dydkowski Adam, Grześkowiak Paweł, Nalepko Artur, Całkiewicz Michał,  Całkiewicz Stanisław, Bromberger Tomasz, Wróbel Piotr, Kozłowski Krystian, Połomski Paweł, Dobrowolski Radosław

Drużyna dziewcząt: Przygodzka Maja,  Laskowska Julia, Skulska Adriana, Kwiatkowska Karolina, Mikuś Dominika, Boba Wiktoria, Weiner Dominika, Dobrowolska Magdalena, Kaźmierczak Weronika, Kostrzewska Aleksandra, Waldowska Wiktoria, Fabiniak Justyna, Rozdeba Oliwia

Gratulujemy uczestnikom!!!

Wybory Zarządu Szkolnego Koła LOP

25.09.2014 02:00 · Drukuj
W czwartek 25.09.2014 r. odbyło się spotkanie organizacyjno – wyborcze Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody, w którym wzięli udział aktualni członkowie oraz inni chętni  do pracy w kole.

Podczas spotkania zaprezentowano sprawozdanie z działalności SK LOP w roku szkolnym 2013/2014. Nasza praca zostanie oceniona w kolejnej edycji Konkursu na najaktywniejsze Szkolne Koło LOP w województwie zachodniopomorskim. 

Ponadto odbyły się wybory Zarządu Koła. Prezesem została Julia Laskowska – uczennica klasy II B – aktywny członek koła, natomiast rola zastępcy przypadła Karolinie Kwiatkowskiej z klasy III B.

Serdecznie gratulujemy oraz zapraszamy do współpracy na rzecz ochrony przyrody i środowiska wszystkich chętnych uczniów.

Klasa 2b sadzi cebulki kwiatów

21.09.2014 02:00 · Drukuj
21.09 dzieci z klasy 2b sadziły cebulki tulipanów, krokusów i szafirków. Upiększamy otoczenie naszej szkoły. Efekty zobaczymy na wiosnę.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa w „Kajak Polo”

20.09.2014 02:00 · Drukuj
20 września w na jeziorze w Choszcznie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w bardzo mało znanej dyscyplinie, czyli piłce kajakowej zwanej także „Kajak-Polo”. Biorą w niej udział dwie 5-cio osobowe drużyny, grając w piłkę, w którą uderzają lub przerzucają  za pomocą rąk i wioseł. Poruszają się po wodzie za pomocą bardzo krótkich i bardzo zwrotnych plastykowych kajaków. Bramkarz broni bramkę znajdującą się dwa metry nad wodą i tylko za pomocą wiosła. Treningi zawodników można było obserwować w lipcu, na jeziorze Dąbie, koło plaży w Lubczynie.

Kilka drużyn, w których można trenować tą bardzo nietypowa dziedzinę sportu jest w Kliniskach przy zespole szkół, a zrzeszone są w Uczniowskim Klubie Sportowym „Olimpijczyk – Kliniska". 

Zawodnicy z tego klubu: dwie drużyny młodziczek, oraz jedna młodzików wzięły udział początkowo w szkoleniu, a później w turnieju w Choszcznie. Poziom sportowy tych drużyn był w tym roku znacznie wyższy niż to było w latach ubiegłych i drużyny z Klinisk nieźle wypadły, zajmując wysokie miejsca na pudłach. I tak jedna z drużyn młodziczek zajęła w mistrzostwach  II-gie miejsce, młodzicy plasowali się na III pozycji, a najmłodsza drużyna dziewczyn ukończyła zawody na VI miejscu.

Trenerem drużyn jest ratownik Paweł Teleman, a prezesem klubu Mirosława Saczuk. Do klubu, który jest bardzo młody i został założony zaledwie 1,5 roku temu należy 30 uczniów ZSP w Kliniskach w wieku 11-16 lat, przyjeżdża też troje uczniów ze Szczecina.

Zarząd klubu bardzo dziękuje za pomoc w zorganizowaniu startu w mistrzostwach: Piekarni Asprod i przedsiębiorstwu Farmer z Rurzycy.

Henryk Z. Zawadzki

Warsztaty Klubu Wolontariusza

19.09.2014 02:00 · Drukuj
W dniu 19.09.2014 odbyły się warsztaty dla wolontariuszy, które prowadziła Pani Katarzyna Michałek. Pani Kasia przyjechała do nas z Regionalnego Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Polites, ze Szczecina.Przybliżyła nowym wolontariuszom z klas 6 ideę wolontariatu, cechy dobrego wolontariusza, prawa i obowiązki oraz inne przydatne w pracy wolontariusza zagadnienia. Warsztaty były bardzo ciekawe i twórcze zarówno dla uczniów klas 6 jak i młodziezy z gimnazjum. Mamy nadzieję na dalsza współpracę z Politesem. Po spotkaniu wolontariusze wraz z opiekunami wykonali "dłonie przyjaźni" orza profile wolontariusza, które umieściliśmy na naszej tablicy (obok sali 22 G).

Dziękujemy wszyskim za udział w warsztatach i życzymy wytrwałości i dobroci serc w nowym roku szkolnym!


Przypominamy o trwającym konkursie na
LOGO KLUBU WOLONTARIUSZA.
Prace w formacie A5, poziomo, hasło i obrazek, prosimy składac w sali 22G lub 27SP do 25 wrzesnia 2014 (piątek) u opiekunek Wolontariatu.
Wpłyneło juz 13 projektów! Zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie!
Monika Nowak, Magdalena Gębka-Żyła

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

19.09.2014 02:00 · Drukuj
Dnia 19.09.2014 w Gimnazjum odbyły się wybory do Samorządku Uczniowskiego. Z wyłonionych przedstawicieli młodzież wybierała nowy skład SU. W głosowaniu chętnie brali udział uczniowie wszystkich klas. Powstała nowa partia, czy ma szansę wygrać?

Wyniki zostaną wkrótce opublikowane.

Dziękujemy wyborcom i opiekunom SU.

Sprzątanie Świata - Polska

19.09.2014 02:00 · Drukuj
W piątek 19.09.2014 r. po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kliniskach Wielkich uczestniczyli w akcji porządkowania najbliżej okolicy. Największa w Polsce akcja ekologiczna w tym roku odbywała się pod hasłem „Turysto! Szanuj Środowisko!” W działaniach wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich wychowawców i innych nauczycieli. Partnerami działania byli: Urząd Gminy i Miasta Goleniów oraz  Nadleśnictwo Kliniska.

Sprzątanie Świata odbyło się po raz 21. W tym roku rozpoczęto akcję już w kwietniu. Celem zadania było zachęcanie do refleksji nad wpływem człowieka na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. „Promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę!”

Kolejny koci domek za nakrętki

18.09.2014 02:00 · Drukuj
Pani Jolanta Głuska z Biblioteki Publicznej w Goleniowie poinformowała nas o kolejnym zakupie kociej kawalerki, którą ustawiono obok budynku Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęcia szczęśliwego mieszkańca - kota Stefana.

Wraz z domkiem podarowano Panom Policjantom całą reklamówkę różności do wyścielenia środka i zapas kociego jedzenia na czas jakiś. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, które zbierają nakrętki i zachęcamy je do dalszej zbiórki.

Zajęcia pokazowe z technik uczenia się

13.09.2014 02:00 · Drukuj
Rodzice
Po zebraniu z rodzicami, tj. 10.09.14 r., zajęcia informacyjne na temat nowoczesnych technik uczenia się dla chętnych rodziców (kl. 4-6 i Gimnazjum)  przeprowadziła p. Agnieszka Przybyłek  z Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego z Krakowa (www.usk.edu.pl).  Rodzice poznali założenia programu, którego założeniem jest zdiagnozowanie, rozwijanie i wzmacnianie naturalnych predyspozycji do nauki, które posiada każdy człowiek.

Dzieci
W dniach 11.09.2014 r. i 12.09.14 r. firma szkoleniowa (trener technik pamięciowych i doskonalenia czytania - p. Wioletta Sobocińska) przeprowadziła zajęcia pokazowe z technik uczenia się dla chętnych uczniów z kl. II-III  i IV-VI SP. Dzieci z zaciekawieniem rozwiązywały kolejne zadania i trenowały różne techniki uczenia się.

2 Maraton Puszczy Goleniowkiej

12.09.2014 02:00 · Drukuj
W piątek 12.09.2014 wzorem poprzedniego roku odbyliśmy spotkanie-pokaz w Zespole Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich na temat biegów maratońskich. Przedstawiliśmy ogólną wiedzę o biegach maratońskich, powspominaliśmy pierwszą edycje Maratonu Puszczy Goleniowskiej. Omówiliśmy główny akcent - hasło tegorocznego biegu, 90-lecie Lasów Państwowych.

Taki też będzie temet konkursu wiedzy o maratonie, Lasach Państwowych z naciskiem na wiedzę o lesie z naszego najbliższego otoczenia, czyli Puszczy Goleniowskiej. Konkurs przeprowadzimy wspólnie z ZSP Kliniska i Ośrodkiem Edulacji Przyrodniczo-Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska 19.09.2014, a zwycięzcy zostaną nagrodzeni w trakcie Maratonu Puszczy Goleniowkiej.

Dziękujemy Zespołowi Szkół  Publicznych w Kliniskach za możliwość podzielenia się z młodzieżą wiedzą o naszej pasji - bieganiu i leśnym otoczeniu w jakim żyjemy.

Dariusz Gapiński