Aktualności

Zbiórka pościeli i ręczników

27.02.2017 02:00 · Drukuj

Koralmania

27.02.2017 02:00 · Drukuj

Zimowe Ptakoliczenie 2017

28.01.2017 02:00 · Drukuj
Kolejna edycja Zimowego Ptakoliczenia już za nami. W sobotę 28 stycznia 2017 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się przy Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska, aby wspólnie obserwować zimujące ptaki. Akcja w Polsce jest odpowiednikiem brytyjskiego Big Garden Birdwatch i odbywa się zawsze w ostatni weekend stycznia.

Podczas spaceru wędrowaliśmy fragmentem jednego z dwóch transektów obszaru PZ52 MPPL, który co roku (dwukrotnie) monitoruje nasz przewodnik – Pan Jacek Drozda (lokalny fotograf przyrody i jej ogromny miłośnik). Zachęcamy do obejrzenia fantastycznych zdjęć, które wykonał Pan Jacek w „rurzyckim” lesie, gdzie znajduje się poidełko dla ptaków, a Pan Jacek podgląda je przez weneckie lustro, które zamontował w swojej czatowni (www.rurzyca.pl/foto/latest/2016-07-29; www.rurzyca.pl/foto/latest/2016-06-13).

Podczas naszego zimowego spaceru udało się nam zaobserwować lub usłyszeć m.in.: 2 dzięcioły duże, 11 sikor bogatek, 6 kowalików, 1 kosa, 9 sikor modraszek, 19 mysikrólików, 1 pełzacza leśnego, 5 sikor sosnówek i 1 krzyżodzioba świerkowego. Wszyscy zadowoleni i zrelaksowani wrócili do domów. Kolejne Zimowe Ptakoliczenie znów za rok.

Apel podsumowujący pracę w I semestrze

27.01.2017 02:00 · Drukuj
27 stycznia 2017 r. odbył się apel dla klas IV-VI SP i Gimnazjum podsumowujący pracę w I semestrze. Półmetek roku szkolnego był dobrą okazją do wyróżnienia tych, którzy  osiągnęli najwyższe wyniki w nauce oraz uzyskali wysokie noty na konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych. Podziękowano także chórzystom, członkom szkolnego koła LOP i uczestnikom biegów na orientację, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Nagrody w postaci słodyczy ufundowała Rada rodziców. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

„Gitara – niespodzianka”

26.01.2017 02:00 · Drukuj
W czwartek 26.01.2017 roku, podczas lekcji matematyki, zawitała do klasy 1A wizytacja ze szczecińskiego „Słowianina” – Pani Inga Kurek-Baranowska, gitarzysta - Pan Waldemar Baranowski, Pan Jan Lachowicz – instruktor muzyczny, dziennikarz z Kuriera Szczecińskiego oraz Dyrekcja Szkoły.

Okazało się, że jeden z naszych uczniów – Jakub Kupski – został szczęśliwym wybrańcem – otrzymał w prezencie gitarę klasyczną.


Jakub dołączył do grona wybranych, których nagrodzono m.in.: wiolonczelą, pianinem, fletem poprzecznym czy keyboardem. Fundatorami instrumentów jest publiczność biorąca udział w koncertach upamiętniających Henryka Talaśkę (ogromnego fana szczecińskiej sceny muzycznej) – Heniutki 65.

Informacje na ten temat znalazły się m.in. na na facebooku - na stronie Domu Kultury „Słowianin” oraz na stronie internetowej www.24kurier.pl.

ProGDar Marathon Team - Goleniowski Mecenas Edukacji 2016

25.01.2017 02:00 · Drukuj
Podczas Gali Wręczenia Nagród Barnim 2016 organizowanej przez Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie, mieliśmy przyjemność odebrać nagrodę Goleniowski Mecenas Edukacji 2016. Bardzo dziękujemy i cieszymy się, że nasze działania zostały zauważone i docenione.

Pragniemy podziękować wszystkim tym, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować podczas organizacji  wydarzeń  w roku 2016. Wszystkie te przedsięwzięcia były możliwe dzięki pomocy i wsparciu naszych przyjaciół - osób prywatnych, firm i instytucji. Dziękujemy za życzliwość, zaufanie i współtworzenie naszych projektów.

ProGDar Marathon Team
www.progdar.pl

Konkurs Matematyczny "Pangea"

24.01.2017 02:00 · Drukuj

Matematyka w obiektywie

23.01.2017 02:00 · Drukuj
Miło nam poinformować, że nauczycielka z naszej szkoły – Pani pedagog Agnieszka Małkiewicz zdobyła zaszczytne - I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie” za pracę „Okrąg Gaudiego”.


Organizatorem konkursu jest Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki przy Uniwersytecie Szczecińskim, Oddział Szczeciński Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Instytut Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego. W konkursie można startować w dwóch kategoriach: młodzież do 20 roku życia oraz grupa druga - osoby powyżej 20 lat. Na konkurs wpłynęło 7456 prac z całego świata.

Krótką relację z wernisażu w Filharmonii wyemitowano w Teleexpresie oraz w Kronice. Laureatce konkursu serdecznie gratulujemy, a czytelników zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu na stronie internetowej www.mwo.usz.edu.pl oraz do wzięcia w nim udziału (konkurs trwa do 31 października bieżącego roku).

Dzień Babci i Dziadka

21.01.2017 02:00 · Drukuj

Dzień Babci i Dziadka

20.01.2017 02:00 · Drukuj
„Sms na Dzień Babci i Dziadka:
Kochane Babcie, Kochani Dziadkowie, z okazji Waszego Święta chcielibyśmy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia…” – z takim przesłaniem przedstawiciele naszej szkoły gościli ponownie w Domu Opieki „Nasz Dom” w Komarowie, gdzie przedstawili krótki program artystyczny. 

Uczniowie klas 5 i 6 SP recytowali wiersze dla Babci i Dziadka, grali na instrumentach (kolędę „Gdy śliczna Panna”, „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Walczyk tyrolski” i Etiudę Stefana Hellera) oraz zaprezentowali tańce latynoamerykańskie (jive i cha cha). Szkolny chór wykonał utwory: „We’re walking in the air”, „Vois sur ton chemin” i „Adiemus”. Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli pensjonariuszom własnoręcznie wykonane serduszka (uszyte podczas warsztatów krawieckich) oraz piękne laurki, przygotowane przez członków Szkolnego Koła Wolontariatu. Klimat spotkania był bardzo ciepły. Widzowie z ogromnym wzruszeniem, gromkimi brawami dziękowali za piękny występ. Dzieci miały możliwość zaprezentować swoje zdolności i umiejętności, ale również zyskały kolejną lekcję dotyczącą cennych wartości i właściwych postaw.

Drodzy Uczniowie – Jesteśmy z Was bardzo dumni! Dziękujemy Wam za Waszą piękną Postawę!

Warsztaty krawieckie

18.01.2017 02:00 · Drukuj
W środę 18.01.2017 r. przedstawiciele uczniów, nauczycieli i rodziców mieli możliwość podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z szyciem. Nieważne było, kto posiada jakie zdolności manualne, czy potrafi szyć, czy miał możliwość szycia na maszynie…. Każdy mógł spróbować swoich możliwości. Podczas warsztatów przygotowano 50 serduszek, które zostaną wręczone pensjonariuszom Domu Opieki „Nasz Dom” w Komarowie.

Profesjonalną obsługą maszyn zajmowali się rodzice – Pani Iwona Brona, Pani Patrycja Białek – Mamczak oraz Pani Kamilla Szydłowska–Kępińska. Swoich sił spróbowali również uczniowie, którzy jednak głównie zajmowali się przygotowywaniem materiałów do zszycia (odrysowywali serca na materiale, wycinali je, a po zszyciu – wypełniali watoliną). Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tej ciekawej formy spędzenia wolnego czasu. Należy dodać, że uczniowie w naszej szkole wielokrotnie biorą udział w podobnych zajęciach, na lekcjach techniki, pod fachowym okiem Pani Barbary Pietrzak.

Warsztaty plastyczne z okazji Dnia Babci i Dziadka

16.01.2017 02:00 · Drukuj
W dniu 16 stycznia 2017 r. Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadził dla wszystkich chętnych „Laurkowe Warsztaty”. Wolontariusze wykonali kartki okolicznościowe z życzeniami dla Babć i Dziadków z okazji ich święta.

Kartki zostały wręczone podczas koncertu dla pensjonariuszy Domu Pomocy w Komarowie, zorganizowane przez uczniów naszej szkoły.
Szkolny Klub Wolontariatu