Aktualności

Finał wojewódzki Konkursu Prawnego

27.04.2016 02:00 · Drukuj
27.04.2016 r. w Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód odbyły się eliminacje okręgowe Ogólnopolskiej Akademii - Konkursu Wiedzy o Prawie. Szkołę Podstawową reprezentował Maciej Mazan z klasy V a, Gimnazjum- Julia Laskowska i Patryk Mleczko z klasy III B.

Nasi uczniowie osiągnęli ogromny sukces: Maciej zajął I miejsce w kategorii SP, Julia - I miejsce, Patryk - V miejsce w kategorii Gimnazjum w województwie zachodniopomorskim.

W dniach 17-18 maja Maciek i Julka w Warszawie będą reprezentować naszą szkołę i województwo zachodniopomorskie  w etapie Ogólnopolskim.

41 Rekreacyjna Parkowa Impreza na Orientację „Wiosna”

23.04.2016 02:00 · Drukuj
W sobotę 23 kwietnia  2016 r. odbyła się  kolejna  Impreza na Orientację w Parku Kasprowicza, w której wzięło udział 31 uczniów z naszej szkoły.

Tym razem było 10 punktów kontrolnych do potwierdzenia (o dwa więcej niż zwykle) i krótki limit czasu – 30 minut w kategorii TP i 15 minut w pozostałych kategoriach.

Wśród nagrodzonych w kategorii do lat 13 oczywiście nie zabrakło uczniów naszej szkoły:
Miejsce 2 zajęli: Jakub Kupski i Bartłomiej Borowski (z klasy 6b/5b)
Miejsce 3 zajęli:  Eryk Lasek i Mateusz Tyszkiewicz (z klasy 5a)
Dodatkowo w Kategorii Rodzinnej miejsce 3 zajęła rodzina Galorów (również  z  Klinisk).

Gratulujemy wygranym, dziękujemy wszystkim obecnym za udział i do zobaczenia na kolejnych  Imprezach na Orientację.

Nasze dzieci segregują śmieci

22.04.2016 02:00 · Drukuj

Dzień Ziemi – Dzień Projektowy

22.04.2016 02:00 · Drukuj
W piątek 22.04.2016 r. odbyły się prezentacje prac projektowych przez uczniów klas drugich gimnazjum.
W  obecności Dyrekcji Szkoły, opiekunów projektów oraz zaproszonych gości – innych nauczycieli i uczniów klas pierwszych - uczniowie zaprezentowali wyniki swojej kilkumiesięcznej pracy zespołowej. Tematyka tegorocznych projektów była różnorodna:

1. Kulinarna podróż po świecie (co się je, gdzie i w jaki sposób).
2. Przeciwdziałanie degeneracji kręgosłupa na skutek długiego siedzenia w ławce szkolnej.
3. Jak zorganizować przyjęcie okolicznościowe?
4. Zastosowanie izotopów promieniotwórczych - korzyści i zagrożenia.
5. Czy gęstość człowieka jest stała?
6. Czy złoty podział jest złoty?
7. Różne oblicza demokracji.
8. Bądź bezpieczny w Internecie.
9. Historia mody XX wieku.

Wszystkie projekty były ciekawe. Uczniowie byli bardzo zaangażowani w swoją pracę. Wykazali się kreatywnością i odpowiedzialnością. Efekty ich pracy można obejrzeć na fotografiach, które prezentujemy w galerii.

Mistrzostwa Powiatu w czwórboju LA

21.04.2016 02:00 · Drukuj
W dniu 21.04.2016 r. na stadionie miejskim OSiR w Goleniowie odbył się finał mistrzostw Powiatu w czwórboju dziewcząt. W zawodach brały udział uczennice klas szóstych SP i rywalizowały w następujących konkurencjach:
bieg 60m, skok w dal, bieg 600m, rzut piłeczką palantową.

Agata Dzióba z kl.6a zajęła II miejce w rzucie piłką palantową - osiągając wynik 41,5m.
Gratulujemy!

Egzamin Gimnazjalny 2016

20.04.2016 03:00 · Drukuj
Egzamin w klasie trzeciej gimnazjum obejmuje wiadomości i umiejętności określone ‎w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów ‎nauczanych na trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych.

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: ‎
• humanistycznej z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z zakresu języka ‎polskiego
• matematyczno-przyrodniczej z zakresu przedmiotów przyrodniczych i z zakresu ‎matematyki
• z języka obcego nowożytnego.

W naszej szkole do egzaminów gimnazjalnych przystąpiło 36 uczniów klas trzecich. Wyniki poznamy w czerwcu.

Wiosna w przyrodzie

20.04.2016 02:00 · Drukuj
Rośliny – akcja „Tulipan”
Pięknie rozkwitły nam kwiaty wokół szkoły, te sadzone jesienią. Klasy 6 w ramach lekcji matematyki podjęły się policzenia wszystkich kwitnących roślin. Wyszło im, że na terenie szkoły mamy: 372 kolorowe tulipany (różne odmiany), 32 żonkile i narcyzy oraz 28 pozostałych (m.in. różowe hiacynty, niebieskie szafirki). Dekoracyjnie prezentują się liście trzmieliny oraz kwitnące na żółto forsycje i wilczomlecze.


Zwierzęta – projekt „Spring Alive”

Jak co roku nasza szkoła przyłączyła się do międzynarodowego projektu „Spring Alive”, który zachęca dzieci z trzech kontynentów - Europy, Azji Środkowej i Afryki - do obserwacji razem ze swoimi nauczycielami i rodzinami corocznych powrotów dymówki, bociana białego, kukułki, jerzyka i żołny. Rejestrując na stronie www.springalive.net swoje pierwsze w danym roku obserwacje tych ptasich wędrowców, współtworzymy mapę postępów wiosny. Nasze pierwsze obserwacje związane były z przylotem bocianów do miejscowości Rurzyca (2 bociany) i Kliniska (1 bocian). Obserwacje prowadzą nie tylko nasi uczniowie, ale również absolwenci szkoły (jeden z Nich jest autorem zdjęć bocianów).

Akcja Żonkile

19.04.2016 02:00 · Drukuj
We wtorek 19 kwietnia obchodziliśmy 73. rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie naszej szkoły a w szczególności klasy VI SP wraz z  innymi szkołami z całej Polski upamiętnili to wydarzenie, biorąc udział w akcji ŻONKILE i rozdając własnoręcznie wykonane papierowe kwiaty oraz ulotki informacyjne na terenie szkoły i Klinisk Wielkich. W tych dniach połączyła nas pamięć o bohaterach z 1943 roku, którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii. Powstanie było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie. Bezpośrednią przyczyną zrywu była likwidacja getta i stopniowe mordowanie jego mieszkańców, dokonywane w ramach podjętego przez hitlerowców planu zagłady europejskich Żydów. Powstanie nie miało najmniejszych szans powodzenia. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile. Już po raz czwarty, w rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, Muzeum POLIN organizowało akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile" dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię . Patronem akcji Żonkile jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dodatkowo we wszystkich szkołach biorących udział w akcji ( u nas w klasach VI SP) przeprowadzono specjalną  lekcję historii wzbogaconą projekcją filmu pt. „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943”. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji.

Magia w poezji ukryta

15.04.2016 02:00 · Drukuj
W dniu 15.04.2016r. reprezentanci naszej szkoły: Marta Wieliczko (IIIb), Dominik Pluto-Prądzyński (IIc) oraz Maja Napieraj (IVb) wzięli udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim i Plastycznym Szkół Podstawowych Województwa Zachodniopomorskiego „Magia w poezji ukryta- wiersze Joanny Kulmowej.

Popisy uczestników odbywały się w przyjaznej atmosferze, wszyscy z uwagą słuchali recytacji swoich kolegów i koleżanek z innych szkół. W konkursie plastycznym I miejsce w kategorii klas I-III zajęła praca Michała Woźniaka (IIc), a wyróżnienie otrzymała praca Edwarda Sienickiego (Ib).

Życzymy dalszych sukcesów!

Biegi przełajowe

13.04.2016 02:00 · Drukuj
Dnia 13.04.2016r. w Policach odbyły się Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych. Teren na którym odbywały się biegi był niezwykle urozmaicony, przez co trasa była trudna, z dużą ilością podbiegów. Takie ukształtowanie terenu wymagało od zawodników znakomitego przygotowania wytrzymałościowego i naprawdę mocnego charakteru. Na szczęście w naszej szkole są uczniowie,  którzy znakomicie spełniają te warunki, wcześniej zajęli czołowe miejsca w biegach powiatowych i teraz godnie reprezentowali nas na poziomie województwa.

W biegu na 1500m wystąpił Stanisław Całkiewicz, natomiast na dystansie 2500m biegli: Artur Nalepko, Tomasz Bromberger oraz Mateusz Świątek. Warto nadmienić że Mateusz jest uczniem pierwszej klasy.

Młodym sportowcom   serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Morza i Oceany” - Dzień Otwarty w Zespole Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich

12.04.2016 03:00 · Drukuj
„Skałom trzeba stać i grozić, Obłokom deszcze przewozić,
Błyskawicom grzmieć i ginąć, Mnie płynąć, płynąć i płynąć”

(Autor: Adam Mickiewicz)Dnia 12 kwietnia 2016 r., wspólnie z chętnymi uczniami, zorganizowaliśmy
Dzień Otwarty
dla przyszłych uczniów naszej szkoły. Program zajęć był bardzo różnorodny.

Mali artyści mieli możliwość wykonywania prac plastycznych i technicznych o tematyce morskiej, m.in. przygotowali „Mini akwarium”, „Podwodny Świat”, wykonywali koniki morskie z  talerzyków plastikowych, kolorowe rybki z kółek orgiami, które następnie „łowili” na wędkę. Kolorowali rysunki, składali puzzle z obrazkami głębin i skarbów, wyszukiwali naklejki zwierząt morskich i naklejali je w odpowiednich miejscach w książce. Rozwiązywali różne zadania twórcze o tematyce morskiej. Ponadto malowali farbami Morskie stworzenia (rozgwiazda, ośmiornica). Uczyli się piosenek o tematyce morskiej.

Naukowcy poznawali tajniki wiedzy. Dowiedzieli się m.in., co to jest symetria osiowa, wyszukiwali oceany i kontynenty na mapach, rozwiązywali zagadki i krzyżówki, obejrzeli pokazy doświadczeń chemicznych i fizycznych w wykonaniu uczniów:  zabawa kolorami, wskaźniki pH, reakcje strąceniowe, doświadczenia przyrodnicze z wodą, wulkan z piany, ciecze niutonowskie i nieniutonowskie oraz samodzielnie wykonywali różne eksperymenty.  Projektowali podwodny świat z wykorzystaniem narzędzi programu Tux Paint. W pracowniach przedmiotowych, m.in. w  matematycznej, chemicznej, fizycznej, geograficzno-biologicznej, j. polskiego i historycznej mieli możliwość obejrzenia pomocy dydaktycznych (gry edukacyjne/karty edukacyjne, sprzęt, programy multimedialne). Bogaty księgozbiór zaprezentowała Pani ze szkolnej biblioteki.

Na młodych sportowców czekały różne niespodzianki: gry, quizy, zabawy integracyjne na boisku szkolnym, turniej gry w Kubba, występ grupy tanecznej cheerliderek. Na sali gimnastycznej przygotowano tor przeszkód. Klub Sportowy „Olimpijczyk Kliniska” zaprezentował swój sprzęt i możliwości w holu szkoły.

Rodzice mieli możliwość skorzystania z porad pedagogów szkolnych, którzy przygotowali konsultacje na temat dojrzałości szkolnej dzieci.

Ciekawym wydarzeniem tego dnia była prezentacja projektu edukacyjnego przez uczniów klas II gimnazjum na temat: Jak zorganizować przyjęcie okolicznościowe? Gimnazjaliści bardzo ciekawie przedstawili zasady organizacji przyjęcia typu „wesele”, zadbali o wystrój miejsca, opracowali kosztorys, menu i upiekli pyszny tort, którym poczęstowali wszystkich gości biorących udział w wydarzeniu.

W imieniu Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego ważnego dla naszej szkoły dnia oraz wszystkim gościom, którzy odwiedzili naszą szkołę.

Szkolny Turniej Gry w Kubb’a

12.04.2016 02:00 · Drukuj
W dniu 12 kwietnia, w ramach Dni Otwartych Szkoły, rozegraliśmy Pierwszy Szkolny Turniej Gry w Kubb’a.

Celem gry jest przewrócenie przy pomocy kijów wszystkich kubb'ów (drewnianych prostopadłościanów) drużyny przeciwnej, a następnie króla, znajdującego się na środku pola gry. Gra toczy się turami - zmiana następuje po wyrzuceniu przez zespół wszystkich kołków. Wygrywa ta drużyna, która wykona zadanie pierwsza.

Do rywalizacji stanęło osiem trzyosobowych drużyn. Miejsca na podium zajęli:
Miejsce 1Kacper Lewicki, Eryk Lasek i Jakub Terka (z klasy 5a/5b)
Miejsce 2Tomek Balcerzak, Rafał Wypyski i Hubert Wypyski (z klasy 4b/2b)
Miejsce 3Emil Połomski, Jakub Ciesiołkiewicz i Patryk Kuropiewski (z klasy 6a)

Konkurs

10.04.2016 02:00 · Drukuj
Uczeń klasy 6b Adam Mańczuk został finalistą Konkurs Matematycznego Pangea!

Etap finałowy odbędzie się w Warszawie 29 kwietnia 2016 roku.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.