Aktualności

Zakończenie roku szkolnego

22.06.2017 02:00 · Drukuj
Zakończenie roku szkolnego
2016/2017 – ZSP Kliniska Wlk.


22.06.2017 r.   (czwartek)
Godz. 17.00  - klasy I – III SP


23.06.2017 r.   (piątek)
Godz. 8.00  - Msza Św.
Godz. 9.00 - 10.30   kl. I – III Gimnazjum
Godz. 11.00  - 12.30   kl. IV – VI SP

DOWOZY

Zgubione, zniszczone podręczniki

21.06.2017 02:00 · Drukuj

W przypadku uszkodzenia, zniszczenia lub niezwrócenia:


Podręcznika do klasy I, II, III zapewnionego przez Ministra Edukacji Narodowej
szkoła może żądać od rodziców ucznia zwrotu:


• kwoty 4,34 zł. za każdą z czterech części „Naszego elementarza” do klasy I szkoły podstawowej;
• kwoty 4,21 zł. za każdą z dziewięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy II szkoły podstawowej;
• kwoty 2,35 zł. za każdą z dziesięciu części podręcznika „Nasza szkoła” do klasy III szkoły podstawowej;

wpłaty dokonuje rodzic na konto szkoły:
54 1020 4812 0000 0802 0160 3281

w treści przelewu należy wpisać: zwrot za podręcznik do klasy … (I, II lub III) oraz imię i nazwisko ucznia

70-lecie szkoły w Kliniskach Wielkich

19.06.2017 02:00 · Drukuj
SZANOWNI PAŃSTWO

W 2017 roku Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich
obchodzić będzie 70-lecie swojego istnienia.


Absolwentów oraz byłych nauczycieli prosimy o dzielenie się swoimi wspomnieniami.

Zachęcamy do przesyłania zdjęć, anegdot i opowieści ze szkolnej ławki.

Z radością opublikujemy je na stronie naszej szkoły.

Prosimy też o przynoszenie pamiątek szkolnych sprzed lat.

Wszystkie dostarczone do szkoły pamiątki oraz zdjęcia będą otoczone wielką dbałością z naszej strony, a po zakończeniu obchodów zostaną Państwu zwrócone. Pamiątki można nam przekazywać:


• osobiście lub przez ucznia naszej szkoły
• e-mail zsp@kliniska.edu.pl
• sekretariat szkoły tel. (91) 418-14-06
• przesyłka pocztowa na adres:

Zespół Szkół Publicznych
ul. Piastowska 11
72-123 Kliniska Wielkie
(prosimy wpisać ADRES ZWROTNY)

Nasze dzieci o Fatimie

11.06.2017 02:00 · Drukuj
11 czerwca, w niedzielę w kościele p.w bł. Michała Kozala w Kliniskach Wielkich uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przedstawienie pt. „Objawienia w Fatimie”. Marta Wieliczko (4a) i Karolina Mazan (4b) wprowadziły wszystkich  w tę opowieść, która w Portugalii się zdarzyła ….

Był maj 1917r. trójce dzieci: Łucji (Julia Balcerzak, kl. 5b), Hiacyncie (Anna Stępień, kl. 4a) oraz Franciszkowi (Filip Banach, kl. 4b) ukazał się Anioł (Patrycja Stasiak, kl. 4a), który miał przygotować ich na spotkanie z Maryją (Martyna Mańczuk, kl. 4a). Matka Boża prosiła dzieci o modlitwę, nawrócenie i pokutę. Przypomniała szczególnie wartość modlitwy różańcowej. Dzieciom nie było łatwo przekazać orędzie Pięknej Pani bowiem  komisarz (w jego roli Oleksandr Futka, kl. 4a) polecił ich aresztować. Jednak pastuszkowie wierni przesłaniu Maryi wykazali się odwagą. Przedstawienie ubogacane  pieśniami w wykonaniu aktorów oraz Barbary Zasuwy (6a) i Macieja Mazana (6a) bardzo się podobało.  Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Ponownie zdobyliśmy Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury podczas XII Zawodów na Orientację

10.06.2017 03:00 · Drukuj
W dniu  10 czerwca ponownie udaliśmy się do Gryfina aby wziąć  udział w XII Zawodach na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury.

Oprócz odnalezienia punktów kontrolnych w terenie, zespoły miały do wykonania dodatkowe zadania (wyznaczenie azymutu czy dopasowanie wyciętych okręgów z mapy). Imprezę przygotowała Kamilla Gadomska, instruktor turystyki w Gryfińskim Domu Kultury.

Zdobyliśmy podwójny puchar w kategoriach TD (uczniowie szkół podstawowych) i TM (gimnazjaliści).

W kategorii szkół podstawowych zdobywcami Pucharu zostali:  Maksymilian Podgórski (z klasy 6a), Martyna Podgórska i Klaudia Majkrzak (z klasy 4b)  ex aequo z  Szymonem Kalbarczykiem i Eweliną Makowską (z klasy 6b). W kategorii gimnazjum Puchar zdobyły Wiktoria Czerniawska i Paulina Dobrowolska (1A/1B). Ponadto trzecie miejsce w kategorii TD zajęli: Kamil Beta, Marcel Piotrowicz i Mateusz Sawicki (z klasy 5b).

Super wyniki w Ogólnopolskim konkursie „Eko-zabawka”

10.06.2017 02:00 · Drukuj
Nie do wiary! - nasza szkoła zgarnęła kilka nagród! BRAWO!!!

Uroczyste rozdanie nagród II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO „EKO-ZABAWKA” nastąpiło 10.06. 2017r. na terenie Muzeum Techniki i Komunikacji – Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

Nagrodzeni zostali następujący uczniowie z ZSP KLINISKA WIELKIE:

W I kategorii wiekowej  (6-9 lat)
I miejsceOliwier Misiórny kl.2a „DOMEK SKRZATA”– opiekun p. Agnieszka Czajkowska-Gromek
II miejsceAleksandra Świątek kl.3c „RUCHOME AKWARIUM” – opiekun p. Marzena Poleszczuk
Wyróżnienie - Oliwia Maj kl.3c „FURBY BOOM” – opiekun p. Marzena Poleszczuk

W III kategorii wiekowej (13-16 lat)
Wyróżnienie - Zuzanna Mamczak kl. 6b „MOTYL” – opiekun p. Anna Mikuś

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom!!! Liczymy na dalsze sukcesy. Już dziś można zacząć wymyślać EKO-zabawkę na przyszłoroczny konkurs.

Dzień Pustej Klasy 2017

09.06.2017 02:00 · Drukuj
W piątek 9 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w nietypowych zajęciach, a wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie. I udało się! W teren wyszło  około 120 tysięcy dzieci z blisko 1000 szkół i przedszkoli w całej Polsce. Wspólnie świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień, w którym dzieci i młodzież, razem ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie. (emptyclassroomday.eu/pl)

W naszej szkole świętowanie wyglądało następująco: dzieci z klasy 3a robiły przyrodnicze obrazy (na taśmie dwustronnej) i wspólnie malowały wiosnę na starym prześcieradle. Uczniowie klas 1, 3 oraz 6 wzięli udział w zajęciach poza salą lekcyjną. Uczniowie klas 1 i 3 malowali flagi Anglii i Zjednoczonego Królestwa, a klasy 6 dodatkowo flagi: Szkocji, Walii i Stanów Zjednoczonych. Była to okazja do powtórzenia historii powstania flagi Zjednoczonego Królestwa, nazw kolorów i krajów w języku angielskim. Kolejna grupa uczniów ćwiczył narządy artykulacyjne i oddechowe na świeżym powietrzu. Dużym powodzeniem cieszyły się ćwiczenia z bańkami, robienie jacuzzi w małym kubeczku oraz niezawodna dmuchajka. Ćwiczenia czytelnicze dopełniły nasze zajęcia w plenerze. Podczas zajęć na podwórku szkolnym dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze. Klasy 6a i 6b wybrały się na spacer w okolice pobliskiego lasu. Klasy 2c i 3c chętnie wyszły przed szkołę, aby porozmawiać o prawach i obowiązkach dziecka w nawiązaniu do Dnia Dziecka. Pogoda wpływała na  nas pozytywnie, a zachowania ludzi, których mogliśmy obserwować, nastrajały nas do refleksji na dany temat. Nasza szkoła chętnie przyłącza się do akcji, które zachęcają do uczenia się w sposób aktywny.  Dzień "Pustej klasy" był słoneczny i radosny.

20-lecie Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

06.06.2017 03:00 · Drukuj
We wtorek 06.06.2017 r. przedstawiciele naszej szkoły (chór, SK LOP i Koło Plastyczne) wzięli udział w uroczystych Dniach Lasu w Nadleśnictwie Kliniska w ramach obchodów 20-lecia funkcjonowania Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej.

Uczestnikami tej dużej imprezy plenerowej były: Zespół Szkół nr 13 ze Szczecina, Zespół Szkół Specjalnych nr 12 ze Szczecina, Szkoła Podstawowa z Parlina, Ośrodek Socjoterapii nr 1 ze Szczecinie, Szkoła Podstawowa z Sowna, Zespół Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima ze Stargardu, Szkoła Podstawowa nr 1 ze Stargardu oraz Zespół Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich.

Każda z zaproszonych szkół przygotował a swoje edukacyjne stanowisko, na którym można było m.in. wykonać grę planszową, przygotować własnoręcznie elementy odblaskowe, ulepić coś z gliny czy poczytać horoskop kwiatowy. Wręczono też nagrody w konkursie plastycznym „Pocztówka z lasu”. Szkoły i instytucje współpracujące z ośrodkiem otrzymały pamiątkowe statuetki. Uczniowie zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. Wystąpił m.in. chór szkolny, para taneczna (Zuzanna Mamczak i gościnnie - Oskar Sardyga z Gimnazjum nr 7 ze Szczecina), teatrzyk z Zespołu Szkół Specjalnych nr 12 ze Szczecina, występ akrobatyczny w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej w Parlinie. W sali konferencyjnej Ośrodka odbyły się tradycyjnie pogadanki o bezpiecznych wakacjach, przeprowadzone przez przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji z Goleniowa.

Na szczególną uwagę zasługuje zadanie wykonane przez leśników i nauczycieli - sadzenie pamiątkowych drzewek (cis pospolity wyhodowany w Arboretum Leśnym

w Sycowie z nasion, które pobłogosławił Ojciec Święty Benedykt XVI w czasie Audiencji Generalnej w dniu 21.11.2012 roku w Watykanie podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Leśników).  Przedstawiciele uczniów również posadzili swoje drzewko – piękną sosnę. Tradycyjnie odbyły się potyczki sportowe: nauczyciele -leśnicy -dzieci– przy „Zielonej sali”. Zwyciężyły oczywiście dzieci, co nie był dla nikogo zaskoczeniem. Na zakończenie dzieci integrowały się przy wspólnym ognisku.

Serdecznie podziękowania za wieloletnią współpracę kierujemy w stronę pracowników Nadleśnictwa Kliniska, a w szczególności do: Pani Małgorzaty Rył (kierownika Ośrodka Edukacji) i Pani Arlety Siarkiewicz (poprzedniego kierownika Ośrodka), Nadleśniczego Nadleśnictwa Kliniska  – Pana Piotra Kmeta oraz Pana Ryszarda Brygmana (poprzedniego Nadleśniczego).

Sukces koła origami

06.06.2017 02:00 · Drukuj
Z wielką radością ogłaszamy, iż dnia 6 czerwca 2017 dzieci ze szkolnego „Koła ORIGAMI” otrzymały nagrody w III Międzyszkolnym Konkursie Origami „MAGICZNY ŚWIAT ORIGAMI” organizowanym przez Szkołę Podstawową z oddziałami integracyjnymi Nr 4 w Goleniowie.

Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy płaskiej lub przestrzennej techniką origami. Temat prac miał dotyczyć wiosny  i wszystkiego co się z wiosną kojarzy.

W konkursie nagrodzono następujących uczniów z naszej szkoły:
I miejsce- Dominika Felusiak kl.4b
II miejsce- Lilianna Malka kl.2a, Julia Brona kl.3a
III miejsce- Agnieszka Kwintal kl.3a, Hanna Wakuła kl.3a
Wyróżnienie- Nadia Galor kl.3a

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych w galerii.

XVIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny w Kliniskach Wielkich

05.06.2017 02:00 · Drukuj
Dnia 5 czerwca obchodzony jest światowy Dzień Ochrony Środowiska i w tym właśnie dniu, od osiemnastu już lat, w Zespole Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich organizowany jest Powiatowy Konkurs Ekologiczny. W bieżącym roku do konkursu przystąpiło 13 szkół Powiatu Goleniowskiego: SP nr 8 z Goleniowa, SP Komarowo, SP nr 2 z Goleniowa, SP nr 3 z Goleniowa, SP nr 4 z Goleniowa, SP  z Przybiernowa, SP Strzelewo, SP nr 1 z Nowogardu, SP nr 2 z Nowogardu, SP nr 3 z Nowogardu, SP Osina, SP Stepnica i ZSP Kliniska Wielkie.

Jury konkursu pracowało w składzie: przewodnicząca – Pani Dorota Misztal (nauczyciel chemii z Gimnazjum w Kliniskach Wielkich) i członkowie: inspektor ds. ochrony środowiska - Wydziału Planowania Przestrzennego Nieruchomości i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta Goleniów – Pani Dagmara Baranowska - Maślarz oraz inżynier nadzoru z Nadleśnictwa Kliniska – Pan Marek Podyma.

Uczniowie tradycyjnie rozwiązywali test, w którym wykazali się m.in. znajomością parków narodowych, przyporządkowywali do odpowiedniej grupy rośliny i zwierzęta (las, łąka, góry, jezioro), uzupełniali luki w przysłowiach i powiedzeniach ekologicznych oraz układali rymowanki przyrodnicze. W drugiej części – praktycznej – zadaniem uczestników było wykonanie lupy wodnej, dokończenie obrazu oraz wykonanie projektu dyplomu „Obrońca przyrody”.

W przerwie zaśpiewał szkolny chór, uczennica klasy 3A gimnazjum – Zofia Wardacka zarecytowała fragment utworu o tematyce przyrodniczej, a zatańczyła uczennica klasy 6b – Zuzanna Mamczak. Doświadczenia przyrodnicze przygotował i przeprowadził nauczyciel fizyki i matematyki – Pan Dariusz Poleszczuk.

Zwycięzcami konkursu okazali się:

I miejsce - Maciej Mojsiewicz z SP nr 2 z Goleniowa (opiekun – Elżbieta Sieczko), który zdobył 93/100 punktów.
II  miejsceJakub Żurawski z SP nr 8 z Goleniowa (opiekun – Dorota Kąkol) – 90/100 punktów.
III miejsceKarol Kosakiewicz – z SP w Osinie (opiekun – Aneta Kulik) – 88,5/100 punktów.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Burmistrz Gminy i Miasta Goleniów – Pan Robert Krupowicz. Ponadto swoją obecnością zaszczycili naszą szkołę: Pan Henryk Zajko – Wiceburmistrz Gminy Goleniów, Panie Danuta Chodyniecka i Maria Bochenek – z Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody ze Szczecina oraz Pani Iwona Przystupa – przedstawiciel Piekarni Asprod z Klinisk Wielkich.

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji konkursu: Lidze Ochrony Przyrody ze Szczecina, Nadleśnictwu Kliniska, Piekarni „Asprod” z Klinisk Wielkich, Urzędowi Gminy i Miasta Goleniów oraz Gazecie Goleniowskiej.

Festyn Rodzinny 2017

02.06.2017 02:00 · Drukuj

Festyn Rodzinny
organizowany przez naszą szkołę
i Stowarzyszenie “Grodnica” odbędzie się

2 czerwca 2017 r.  w godz. od 17.00 do 20.00
na terenie wokół szkoły.

Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz okolicznych mieszkańców.

W programie m.in. występy artystyczne oddziałów przedszkolnych, klas I, II, III,
występ chóru szkolnego,  pokazy szkoły tańca „KEEP”, zabawy na zamku dmuchanym,
konkurencje sportowe, a także grochówka, grill, kawiarenka z ciastami, goframi,
stoisko wolontariatu i  turniej w układaniu kostki Rubika.


W tym roku włączamy się w akcję charytatywną
rozpoczętą turniejem piłkarskim w Goleniowie na rzecz pani Ewy
chorującej na stwardnienie rozsiane.
Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy.

Będziemy również gościć mobilny punkt poboru krwi.


Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do akcji zbiórki krwi!Konkurs plastyczno–techniczny „Eko–zabawka”

02.06.2017 02:00 · Drukuj
Po raz drugi uczniowie naszej szkoły tworzyli eko-zabawki. W maju zorganizowany został szkolny etap II OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO „EKO-ZABAWKA”. Konkurs organizuje Szkoła Podstawowa Nr 41 w Szczecinie, pod patronatem Muzeum Techniki i Komunikacji - Zajezdnia Sztuki w Szczecinie.

W tym roku w konkursie wzięło udział 28 uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy wykonywali eko-zabawki z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych. Wśród prac pojawiły się samoloty, domki dla lalek, teatrzyk, akwarium i różne zwierzaki.

Jury miało niełatwe zadanie, gdyż wszystkie prace były bardzo piękne, a tylko trzy prace, z każdej kategorii, mogły przejść do etapu ogólnopolskiego.

Pierwsze miejsce w naszej szkole zajęli:

z klas I-III
Oliwer Misiórny „Domek skrzata” kl. 2b
Aleksandra Świątek „Ruchome akwarium” kl.3c
Oliwia Maj „Furby boom” kl. 3c

z klas IV-VI
Jakub Pypa „Samolot” kl. VIa
Zuzanna Mamczak „Motyl” kl. VIb

Nagrody główne zostały wręczone na Festynie Rodzinnym 2 czerwca 2017. Jury w tym roku postanowiło przyznać także wyróżnienia.

WYRÓŻNIENIA w kl. I-III otrzymali:
Julia Brona „Dziobak” kl. 3a
Natalia Chełminiak „Dom dla lalek” kl. 3b
Filip Świątek „Piłkarzyki” kl. 2c
Zuzanna Waldowska „Żyrafa” kl. 3c
Błażej Kopeć „Pingwin” kl.3c
Kacper Mleczko „Pająk i stonoga” kl. 3c
Dominik Pluto-Prądzyński „Potwór Terry” kl. 3c

Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom!!!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.
Państwu Stępniak dziękujemy za nagrody.
Organizatorzy:
Agnieszka Hreczuch
Joanna Nowicka
Anna Mikuś

Wyjazd dziennikarzy do Ueckermune

29.05.2017 03:00 · Drukuj
Uczniowie, którzy uczęszczają na KOŁO DZIENNIKARSKIE i piszą artykuły do gazetki szkolnej, mieli okazję dwukrotnie w tym roku, wziąć udział w warsztatach dziennikarskich organizowanych przez redaktora naczelnego Kuriera Szczecińskiego: pana Bogdana Twardochleba.

W listopadzie zostaliśmy zaproszenia do Zamku Książąt Pomorskich, gdzie odbyła się gala wręczenia szkolnych Pulitzerów. Wtedy czterech uczniów reprezentowało nasze grono. 29.05.2017 zostaliśmy zaproszeni na warsztaty do Ogrodu Zoologicznego w Ueckermunde, w których wzięło udział kolejnych czterech „dziennikarzy”.

Wraz z przedstawicielami sześciu innych gazetek szkolnych  z województwa zachodniopomorskiego, udaliśmy się w podróż pełną pięknych przeżyć i pozytywnych wrażeń. Zwiedzaliśmy ogród zoologiczny w Ueckermunde, gdzie oprócz atrakcji w postaci zwierząt, mieliśmy okazję przeprowadzić wywiad z panią, która na co dzień się nimi opiekuje. Zostaliśmy poczęstowani przepysznym obiadem. Czas wolny spędziliśmy na placu zabaw, częściowo rozmieszczonym nad wybiegiem dla małpek. Mogliśmy karmić niektóre zwierzęta, które ochoczo korzystały z naszej uprzejmości.

Podróż do zoo oraz droga powrotna opiewała w ciekawe opowieści pana Bogdana Twardochleba, który urokliwie opowiadał o miejscach, jakie mijamy.

Artykuł, który dziennikarze Nowinek z 16 napiszą na temat tych warsztatów, weźmie udział w konkursie organizowanym przez Kurier Szczeciński. Trzymajcie za nas kciuki!