Aktualności

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

17.12.2014 02:00 · Drukuj
17 grudnia 2014 r. nasi szóstoklasiści pisali po raz drugi sprawdzian próbny. W tym roku szkolnym tj. 1 kwietnia 2015 r. po raz pierwszy uczniowie klas szóstych będą pisali sprawdzian w nowej formule. Sprawdzian próbny był oparty na materiałach udostępnionych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Poznaniu i składał się z dwóch części. Część 1. obejmowała zadania z języka polskiego i z matematyki (zadania te mogą być oparte na praktycznych zagadnieniach z historii lub przyrody), natomiast część 2. – zadania z języka angielskiego. Część 1. trwa 80 minut, a część 2. – 45 minut. Przystąpienie do sprawdzianu jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Arkusze, rozwiązania i metody punktowania.

Więcej informacji na temat sprawdzianu znajduje się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej: www.cke.edu.pl

Kiermasz świąteczny

16.12.2014 03:00 · Drukuj

Dnia 18 grudnia 2014 r. od godz. 15.30 do 19.00 w holu Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich odbędzie się

kiermasz świąteczny

Serdecznie zapraszamy

Przerwa świąteczna

16.12.2014 02:00 · Drukuj
UWAGA!

Informujemy, że w czasie przerwy świątecznej szkoła może zorganizować zajęcia opiekuńczo – wychowawcze, jeżeli Państwo zgłoszą taką potrzebę.

Prosimy o zgłoszenie wychowawcom, w jakie dni i w jakich godzinach dziecko będzie korzystało z takich zajęć. W tych dniach nie będzie dowozów.

Apel dla klas I-III SP

12.12.2014 05:00 · Drukuj
12 grudnia 2014 r. odbył się kolejny apel dla kl. I-III SP podczas którego dyrekcja i nauczyciele chcieli wyróżnić uczniów w 14 kategoriach. Tym razem nagrodami były plakietki a w konkursie plastycznym, książki i słodycze. Część artystyczną przygotowały klasy II. Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy sukcesów, a pozostałym dzieciom życzymy, aby szybko udało się im dołączyć do zacnego grona nagrodzonych. Wychowawcom serdecznie dziękujemy za trud włożony w przygotowanie uczniów do różnych zadań oraz życzymy wspaniałych, chętnych do pracy uczniów.

Szkolna Lekcja Prawa

12.12.2014 03:00 · Drukuj
12 grudnia 2014 r. w klasach II i III Gimnazjum odbyły się zgodnie z planem spotkania z kuratorem sądowym – panem Mariuszem Piotrowiczem w ramach projektu Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty pt. „Szkolna lekcja prawa”, realizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem "Centrum Animacji Młodzieży". Przypomnijmy, iż projekt polega na przeprowadzeniu w wybranych szkołach gimnazjalnych i szkołach podstawowych na terenie Powiatu Goleniowskiego  lekcji wychowawczej, której tematem będzie postępowanie sądowe w przypadku osób niepełnoletnich popadających w konflikt z prawem. Podobne  spotkanie z klasami I Gimnazjum odbyło się 21 listopada 2014 r. Zadanie "Szkolna Lekcja Prawa" jest współfinansowane ze środków otrzymanych od Wojewody Zachodniopomorskiego - Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”.

Podsumowanie konkursów LOP

12.12.2014 02:00 · Drukuj

W piątek 12 grudnia 2014 r. w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów organizowanych przez Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody: „Kto jest Eko ten zajdzie daleko” oraz „Domowy kodeks eko – konsumpcji”. W konkursach uczestniczyli uczniowie z wielu miejscowości woj. zachodniopomorskiego, w tym: ze Szczecina, Gryfina, Goleniowa, Gryfic, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Nowogardu, Różańska, Myśliborza, Stargardu Szczecińskiego, Trzebiatowa i Klinisk Wielkich. Z naszej szkoły (w obu konkursach) wzięło udział łącznie 8 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica klasy 2A gimnazjum – Klaudia Wróbel, która zajęła I miejsce w konkursie „Kto jest Eko ten zajdzie daleko” – IV edycja ph. „Chroniąc wodę chronię Ziemię”. Jej praca została bardzo wysoko oceniona. Zadaniem Klaudii było dokumentowanie działań prowadzonych na rzecz ochrony środowiska i przyrody w ciągu 7 dni, ze szczególnym uwzględnieniem tematu odpadów. Ponadto do pracy należało dołączyć szczegółowy opis dotyczący własnych obserwacji, uzupełniony fotografiami i rysunkami oraz własnymi wnioskami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursach, a Klaudii Wróbel serdecznie gratulujemy.

Najciekawszy list do św. Mikołaja

11.12.2014 02:00 · Drukuj
Dnia 11.12.2014 w Muzeum Narodowym w Szczecinie odbyło się podsumowanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego “Najciekawszy list do św. Mikołaja”.

Laureatem konkursu został uczeń z naszej szkoły - Kajetan Kociuba z klasy IIb zajął II MIEJSCE w Polsce!!! Gratulujemy!!!

Jest to niebywały sukces, gdyż praca Kajtusia została wybrana spośród prawie 250 prac uczniów w wieku 7-8 lat. Wszystkich prac spłynęło do muzeum około sześciuset.

Europejski Dzień Prawnika

10.12.2014 02:00 · Drukuj
Nasza szkoła zgłosiła swój udział w obchodach Europejskiego Dnia Prawnika w dniu 10 grudnia 2014 r. Dzień ten został ustanowiony przez Radę Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy i był obchodzony wspólnie z Dniem Praw Człowieka.

Z tej okazji gotowość poprowadzenia lekcji w naszej szkole na temat zawodów prawniczych, prawa obywateli do prywatności i ochrony danych osobowych zgłosił Pan Mecenas PATRYK ZBROJA ze Szczecina. Spotkanie odbyło się z klasami I Gimnazjum i miało na celu podniesienie świadomości prawnej wśród młodzieży oraz przybliżenie znaczenia zawodów prawniczych. Wszyscy chętni uczestnicy zajęć mogli zadawać pytania oraz przymierzać togę obrońcy.

Obchody Europejskiego Dnia Prawnika organizowane były w całej Europie i  miały formę jednodniowego projektu. O tym wydarzeniu można także przeczytać na blogu prowadzonym przez pana mecenasa Patryka Zbroję - www.odszkodowaniepowypadkublog.pl

Wygraliśmy Puchar Szczecina w Imprezach na Orientację!

06.12.2014 03:00 · Drukuj
W sobotę 6 grudnia 2014 roku 68 uczestników wyruszyło do rywalizacji na trzech trasach rajdu na orientację. Impreza odbywała się na terenie Parku Leśnego Arkonka.

W kategorii TP (do lat 13) I miejsce zdobyli: Adrian Kozłowski (6b) i Piotr Nalepko (6a). II miejsce: Dominik Rozdeba (6a) i Adam Korniejczuk (6a), natomiast III miejsce przypadło w udziale parze: Dawid Napieraj (6b) i Paweł Sowiński (6b).

"Prezencik" był ostatnią imprezą klasyfikowaną do Pucharu Szczecina w Imprezach na Orientację - edycja 2014. Łącznie sklasyfikowano 38 jednostek. W obecnej chwili wyniki kształtują się następująco:

1. TP - do lat 13 - Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich
2. TS - powyżej lat 13 - Katolickie Gimnazjum w Szczecinie
3. TR - rodzinna - Rodzina Bajzertów  ze Szczecina

Podsumowanie pucharu odbędzie się najprawdopodobniej na styczniowej imprezie na orientację lub na spotkaniu opiekunów SKKT w Pałacu Młodzieży.
(Więcej informacji na stronach: www.wiking.turystyka.pl www.wiking.turystyka.pl)

Zumba Dream Team

05.12.2014 07:00 · Drukuj
5 grudnia nasi uczniowie mieli wielką mikołajkową niespodziankę. Do naszej szkoły zawitała, bowiem Zumba Dream Team – trójka instruktorów: Kamila Cichosz, Grzegorz Sokulski i Sylwia Langner.

Było to niesamowicie pełne energii spotkanie ze wspaniałymi instruktorami, dużo krzyku, radości i wesołych twarzyczek! Po zumbingu nasi goście otrzymali mały upominek z wielkimi podziękowaniami. Nie obyło się również bez autografów i pamiątkowych fotek:))

Mikołaj w przedszkolu

05.12.2014 06:00 · Drukuj
05.12.2014r dzieci z grupy 0b odwiedził niesamowity gość... około godziny 9.00 usłyszeliśmy dźwięk dzwonka, w drzwiach sali nr 14 pojawiła się najpierw siwa broda, później czerwona czapka i zmarznięty nos.

Odwiedził nas MIKOŁAJ, który od razu przyłączył się do wspólnej zabawy. Dzieci mówiły wiersz, śpiewały piosenki, zaprosiły MIKOŁAJA do pląsów przy muzyce. Opowiadały o swoich marzeniach związanych z prezentami. Ochoczo pozowały do zdjęć z brodatym gościem, zasypując go lawiną pytań, na które cierpliwie odpowiadał.

To był czas pełen wrażeń i radości, którego długo nie zapomnimy.

Gimnazjalni Mikołaje

05.12.2014 03:00 · Drukuj
05.12.2014r. uczniowie z klasy IB - Maksymilian Laskowski, Kacper Kulik, Mateusz Łaba, wcielając się w postać Świętego Mikołaja, mieli do spełnienia ważną misje. Postanowili, że w tym dniu będą robić same dobre uczynki. Odwiedzili  różne klasy SP, m.in. IVa, IVb i VIa obdarowując je prezentami (słodyczami, piłkami itp.). W ramach akcji „Paczka dla Zwierzaczka” pomogli Wolontariuszce TOZ z Goleniowa p. Bożenie Obolik przy  załadunku samochodu prezentami dla zwierząt (karmą oraz różnymi  akcesoriami).

Dziękujemy naszym Mikołajom za okazaną pomoc.

Do zobaczenia za rok!!!

Mikołaj i kocie budki

05.12.2014 02:00 · Drukuj
Kolejne dobre wiadomości napłynęły z Miejskiej i Powiatowej  Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Goleniowie. Za sprzedane ostatnio zakrętki udało się zrobić sześć kolejnych kocich kawalerek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do akcji „Wszystkie koty nasze są”, a szczególnie członkom Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. Zachęcamy do dalszej zbiórki zakrętek.