Aktualności

Wielka manifestacja na plantach

23.10.2014 02:00 · Drukuj
W miniony czwartek 23.10.2014 r. ponad tysiąc młodych ludzi przemaszerowało przez centrum Goleniowa, by zamanifestować swój sprzeciw wobec stosowania przemocy. Nie mogło nas tam zabraknąć. Marsz, który odbył się pod hasłem „Szanuję, nie biję”, został zorganizowany przez Interdyscyplinarny Zespół ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy współudziale goleniowskiej policji. Głównym jego zadaniem było uwrażliwianie uczniów na przemoc występującą w szkole i poza nią, a także dostarczenie młodym ludziom informacji na temat tego, jak zmierzyć się z tym problemem. Marsz rozpoczął się na plantach, a po jego zakończeniu w Gimnazjum nr 2 odbyła się debata, której tematem było „Czy można powstrzymać przemoc w szkole?”. Partnerami przedstawicieli uczniów w dyskusji byli m.in. burmistrz pan Robert Krupowicz, komendant policji pan Krzysztof Targoński, psycholog PPP pani Irena Adamczyk.

Realizujemy nadal programy edukacji antynikotynowej

17.10.2014 03:00 · Drukuj
W piątek 17.10.2014 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta Goleniów odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli różnych dziedzin (m.in. z zakresu edukacji szkolnej, medycyny czy psychologii),  zajmujących się działaniami prewencyjnymi dotyczącymi edukacji antynikotynowej. Spotkanie prowadziła Pani dr n. med. Bożena Ewa Marcinkowska - Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Goleniowie.

Głównym założeniem programu na lata 2014 – 2018 jest ograniczenie ekspozycji na dym tytoniowy (w odniesieniu do czynnego i biernego palenia tytoniu) w społeczeństwie polskim. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele naszej szkoły – wicedyrektor i koordynator projektu.

Dzień Edukacji Narodowej

17.10.2014 02:00 · Drukuj
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14.10.2014 r.

W dniu 17.10.14 w gimnazjum odbył sie uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie pracujący w Samorządzie szkolnym przygotowali krótki program artystyczny. Były podziękowania, koncert życzeń, skecze i piosenka. Młodzież obdarowała swoich nauczycieli  własnoręcznie upieczonymi słodkimi ciasteczkami, bryloczkami do kluczy oraz po mistrzowsku wykonanymi karykaturami pracowników całej szkoły. Bardzo dziekujęmy za pomoc i współpracę w organizacji tego wyjątkowego święta, Pani Oli Biesiadce, Pani Magdzie Gębce–Żyle oraz Panu Grzegorzowi Malinowskiemu.

Eliminacje szkolne konkursów

15.10.2014 02:00 · Drukuj
Miło nam poinformować, iż w  wyniku eliminacji szkolnych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2014/2015 dostali się następujący uczniowie:

w Konkursie Języka Polskiego:

1. Korniejczuk Adam (6a)
2. Żukowski Konrad (6b)
3. Zasuwa Zofia (6b)


w Konkursie Matematycznym:

1. Sowiński Paweł (6b)
2. Zieliński Piotr (6a)
3. Korniejczuk Adam (6a)
Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt

10.10.2014 02:00 · Drukuj
10.10 odbyły się w Goleniowie Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentantki naszego gimnazjum zajęły III miejsce.

Drużyna: Przygodzka Maja, Laskowska Julia, Skulska Adriana, Kwiatkowska Karolina, Mikuś Dominika, Boba Wiktoria, Weiner Dominika, Pawlak Wiktoria, Rozdeba Oliwia, Waldowska Wiktoria, Kowalska Kinga.

Gratulujemy!!!

Akcja znicz

08.10.2014 02:00 · Drukuj
Uwaga!

Akcja ZNICZ przed nadchodzącą uroczystością Wszystkich Świętych.

Prosimy o zbiórkę zniczy, które nastepnie zapalimy w miejscach pamięci np. Cmentarzu Poniemieckim w Rurzycy, Lapidarium w Lubczynie i Pomnik Pamięci przy Kościele w Kliniskach.

Znicze prosimy przynosić do sali 11 i 22.
SK LOP i SK Wolontariat.

Kajaki klasyczne

04.10.2014 02:00 · Drukuj

Jak informuje trener z klubu „UKS Olimpijczyk” Paweł Teleman, który prawie od dwóch lat trenuje uczniów przy Zespole Szkół w Kliniskach w konkurencji „Kajak Polo”, po pierwszych sukcesach w tej konkurencji, młodzi zawodnicy tego klubu postanowili ostatnio sprawdzić swoje umiejętności w kajakarstwie klasycznym.

Okazja nadarzyła się w sobotę 4.10.br w Wałczu, gdzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w kajakach. W konkurencji K-1 wystartowała po raz pierwszy zawodniczka z Olimpijczyka Dominika Mikuś i w sprincie kajakowym zajęła 11 miejsce, co stanowi duży sukces tej bardzo jeszcze młodej zawodniczki. W czasie ostatnich regat o „Puchar Ziemi Goleniowskiej” w Lubczynie, po południu, na akwenie wodnym obok plaży odbył się mecz pokazowy dwóch drużyn z Klinisk. Jak mówią widzowie, mecz był bardzo ciekawy i warty obejrzenia. Zarząd klubu dziękuje dyr. OSiR Andrzejowi Łukasiakowi, piekarni „Asprod” i firmie PPH „Farmer” za pomoc w zorganizowaniu zawodów.

Henryk Z. Zawadzki

Szpak – ptak Europejskich Dni Ptaków 2014

03.10.2014 03:00 · Drukuj
W sobotę 03.10.2014 roku - w pierwszy weekend października - w całym kraju odbywają się wycieczki przyrodnicze. Wolontariusze obserwują i liczą ptaki, które odbywają swoje wielkie jesienne wędrówki. Do obchodów włączyli się również członkowie Szkolnego Koła LOP i Koła Geograficznego. Przewodnikami wycieczki byli: Pani Marta Wiśniewska – leśnik oraz Pan Jacek Drozda (zachęcamy do odwiedzin strony internetowej www.rurzyca.pl, gdzie znajdują się zdjęcia przyrodnicze autorstwa Pana Jacka).

Podczas wspólnego spaceru po okolicznych łąkach i lasach udało się zaobserwować lub usłyszeć następujące gatunki ptaków: szpaki, pełzacze leśne, sikory: bogatki, czubatki, sosnówkę i modrą (modraszkę), raniuszki, kosy, sójki, kowalika, kopciuszka, dzięcioła dużego, rudzika, dzwońca, szczygły, myszołowy, kruki, czaple siwe, gęsi gęgawe i zbożowe, strzyżyka, skowronki, sroki, wróble, mazurki, kwiczoły, trznadle, kawkę i zięby.

Zwrócono również uwagę na inne organizmy, w tym  na wygrzewającego się na słońcu padalca (beznogą jaszczurkę) czy porosty (organizmy pionierskie, bioindykatory = biologiczne wskaźniki  czystości powietrza).  Spacer odbywał się w bardzo przyjaznej, wesołej atmosferze, co zostało uwiecznione na zdjęciach.

Opiekunowie kół serdecznie dziękują naszym stałym przewodnikom wycieczek za fascynującą podróż do świata przyrody.

Mistrzostwa Powiatu w przełajowych biegach sztafetowych

03.10.2014 02:00 · Drukuj
W piątek 3 października 2014 r. w Goleniowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w przełajowych biegach sztafetowych. Naszą szkołę reprezentowały drużyny chłopców i dziewcząt z SP i Gimn.

Chłopcy z SP uplasowali się na II m, dziewczęta niestety spóźniły się na start z winy przewoźnika i wystartowały razem z chłopcami poza konkurencją - czas jaki uzyskały plasowałby je na II m wśród dziewcząt w SP.
Dziewczęta z gimnazjum po pasjonującej walce zajęły II m, a chłopcy V m.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski

02.10.2014 04:00 · Drukuj
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
w Szkole Podstwowej:


Alicja Żukowska - przewodnicząca
Konrad Żukowski - zastępca
Paweł Sowiński - zastępca
Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego
w Gimnazjum:


Julia Laskowska - przewodnicząca
Jakub Malinowski - zastępca
Bartłomiej Banaś - zastępca

Dzień Chłopaka

30.09.2014 03:00 · Drukuj
Około 30 września we wszystkich klasach naszej szkoły obchodzono Dzień Chłopaka. Dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów drobne upominki. Atmosfera podczas zabawy była bardzo miła. Nie zabrakło konkursów z nagrodami. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników zabawy.

Lekcje przyrody na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym

30.09.2014 02:00 · Drukuj
We wtorek 30.09.2014 r. uczniowie klasy 6a i 6b uczestniczyli w wykładzie połączonym z pokazem eksperymentów naukowych, które odbyły się w ramach Kampanii edukacyjnej Co każdy powinien wiedzieć o gazie. Ciekawe zajęcia przyrody przeprowadził pracownik naukowy, p. Łukasz Wyka – prezes Stowarzyszenia Klubu Naukowca. To znakomita okazja, by pokazać dzieciom zjawiska fizyczne lub procesy chemiczne, o których uczą się na lekcjach. Kampania objęta jest patronatem Radia ESKA, Radia WAWA, firmy GAZ-System oraz Dziekana Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, gdzie odbyło się spotkanie. Projekt skierowany jest do szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego.

Konkursy przedmiotowe 2014/2015

29.09.2014 02:00 · Drukuj
Poniżej zamieszczamy link, pod którym znaleźć można informacje na temat zakresu wiedzy i umiejętności wymaganego do konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2014/2015: