Aktualności

Mistrzostwa Powiatu w biegach rozstawnych

24.04.2015 02:00 · Drukuj
24.04 na stadionie przy ul. Litewskiej w Szczecinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w biegach rozstawnych.

Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowało 38 lekkoatletów, 20 uczniów SP i 18 Gimnazjum.

Wyścigi odbywały się na dystansie 4x100 m oraz 100, 200, 300, 400 m (sztafeta szwedzka). Na dystansach krótszych uczniowie SP zajęli: IIm sztafeta chłopców i IVm sztafeta dziewcząt. Z kolei na dłuższym dystansie uczniowie naszej szkoły byli bezkonkurencyjni, zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsca i awansowali do finału wojewódzkiego.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że wśród reprezentantów SP bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z klas IV, będąc wzmocnieniem swojej drużyny.

Reprezentanci gimnazjum na dystansie krótszym plasowali się: dziewczęta na IIm, chłopcy na IIIm. Na dystansie dłuższym chłopcy zajęli IIm, natomiast dziewczęta wygrały i podobnie jak zespoły SP uzyskały awans do mistrzostw województwa.

Wszystkim Gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach!!!

Wiosna w ogrodzie szkolnym

24.04.2015 02:00 · Drukuj
Nadeszła długo oczekiwana wiosna. W ogrodzie szkolnym znowu zakwitły różnokolorowe kwiaty, m.in.: tulipany, szafirki, żonkile, hiacynty, które dwa lata temu posadzili uczniowie klas 0-3. Nowe nasadzenia pojawiły się jesienią (m.in. kolejne cebulki krokusów, które otrzymała redakcja gazetki „Nowinki z 16” od Kuriera Szczecińskiego podczas uroczystości rozdania prestiżowych nagród Szkolnego Pulitzera oraz uczniowie klasy 2b dosadzili kolejne cebulki tulipanów, krokusów i szafirków).

Przepiękne fotografie tulipanów wykonała uczennica klasy 2B gimnazjum – Aleksandra Tubacka. Zaobserwowaliśmy pojawienie się dużej ilości różnorodnych zwierząt, zwłaszcza  ptaków. Wszystkim dziękujemy za włączenie się do tej wiosennej akcji.

Warsztaty plastyczne w Klubie Wolontariusza

23.04.2015 03:00 · Drukuj
W czwartek (23.04.15) odbyły się pierwsze wiosenne warsztaty plastyczne w Klubie Wolontariusza.

Przygotowaliśmy gipsowe maski,które po oszlifowaniu zaczęliśmy malować. Kiedy zakończymy prace nad maskami, zostaną one wystawione na sprzedaż na Festynie Rodzinnym, który odbędzie się w naszej szkole w maju.

Dziękujemy wolontariuszkom za ich pomysłową pracę!

Egzamin gimnazjalny

23.04.2015 02:00 · Drukuj
W dniach 21.04 – 23.04.2015 r. w naszej szkole odbył się Egzamin Gimnazjalny. Wzięło w nim udział 28 uczniów.

Pierwszego dnia o godzinie 9.00 uczniowie rozpoczęli egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie, a o godzinie 11.00 z języka polskiego.
Drugiego dnia o godzinie 9.00 przedmioty przyrodnicze, godzina 11.00 - matematyka, a trzeciego dnia języki nowożytne poziom podstawowy o 9.00, a  rozszerzony o 11.00.

Więcej informacji o Egzaminie na stronie: www.cke.edu.pl

Kolejne kocie budki za zakrętki

21.04.2015 02:00 · Drukuj
Kolejna informacja, którą otrzymaliśmy od Pani Jolanty Głuskiej z Biblioteki Publicznej w Goleniowie (działającej przy współpracy z Filią w Kliniskach Wielkich) jest budująca. Udało się zakupić kilka kolejnych domków dla bezpańskich kotów. Podziękowania kierujemy w stronę wszystkich wolontariuszy, którzy przyczynili się do tego sukcesu.

Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

19.04.2015 02:00 · Drukuj

W niedzielę 19 kwietnia obchodziliśmy 72. rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Uczniowie naszej szkoły a w szczególności klasy VI SP wraz z ponad 830 innymi szkołami z całej Polski upamiętnili to wydarzenie, biorąc udział w akcji ŻONKILE i rozdając własnoręcznie wykonane papierowe kwiaty oraz ulotki informacyjne na terenie szkoły i Klinisk Wielkich.

W tych dniach połączyła nas pamięć o bohaterach z 1943 roku, którzy stanęli do walki o ludzką godność i którzy są częścią naszej wspólnej historii. Powstanie było pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej Europie. Bezpośrednią przyczyną zrywu była likwidacja getta i stopniowe mordowanie jego mieszkańców, dokonywane w ramach podjętego przez hitlerowców planu zagłady europejskich Żydów. Powstanie nie miało najmniejszych szans powodzenia. Żonkile symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w getcie warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów – często były to właśnie żonkile.

Już po raz trzeci, w rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim, Muzeum POLIN organizowało akcję społeczno-edukacyjną „Żonkile" dzięki wsparciu udzielonemu z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię . Patronem akcji Żonkile jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dodatkowo we wszystkich szkołach biorących udział w akcji ( u nas w klasach VI SP) przeprowadzono specjalną  lekcję historii - „Dymy nad gettem" – Polacy wobec walki Żydów w getcie warszawskim. Pogadanki na ten temat odbyły się także w klasach IV i V. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji.

Konkurs Galileo 2015

17.04.2015 02:00 · Drukuj

I miejsce w Polsce z języka angielskiego – Konkurs Galileo 2015

Mamy zaszczyt poinformować, że w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Galileo 2015 nasza uczennica Lidia Żuchowska z klasy Vb zdobyła I miejsce w Polsce, w kategorii klas piątych z przedmiotu język angielski.

Ponadto, czworo naszych uczniów zostało wyróżnionych tj.

Kacper Popiałkiewicz – 14 miejsce w kategorii klas III Gimnazjum

Fabian Lorek – 15 miejsce w kategorii klas V SP

Jan Kępiński z klasy IVb – 13 miejsce w kategorii klas IV SP

Adam Korniejczuk z klasy VIa – 13 miejsce w kategorii klas VI SP

Wszystkich uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Spotkania edukacyjne w Ekoporcie

16.04.2015 02:00 · Drukuj
Projekt „Spotkania edukacyjne w Ekoporcie”
organizowane przez Urząd Miasta Szczecin.


Dnia 16.04.2015 r. klasa I c i II a odwiedziły Ekoport oraz siedlisko nietoperzy w Puszczy Bukowej. W Ekoporcie dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o segregowaniu odpadów i uczestniczyliśmy w warsztatach z artrecyklingu. Potem autokarem udaliśmy się nad Jezioro Szmaragdowe do Centrum Informacji Turystycznej, gdzie przewodnik oprowadził nas po podziemnych korytarzach. Udało nam się spotkać śpiącego jeszcze nietoperza, a potem było ognisko i zabawa na Polanie Widokowej. Sześciogodzinna wycieczka była bardzo udana i długo będziemy wspominać wszystkie atrakcje.


Uczniowie klasy II a i II b w Nadleśnictwie

15.04.2015 02:00 · Drukuj
Dnia 13 i 15 kwietnia uczestniczyliśmy w Nadleśnictwie Kliniska w zajęciach pod hasłem „Wiosna w lesie”. Obejrzeliśmy film, wykonywaliśmy zadania dotyczące zwierząt i roślin. Poznaliśmy nazwy wiosennych kwiatów. Prowadziliśmy obserwacje w lesie – szukaliśmy oznak wiosny, wykorzystując lupy i stetoskopy. Znaleźliśmy nawet ślady dzików. Na zakończenie odwiedziliśmy plac zabaw. Zajęcia bardzo się nam podobały!!!

konkurs „Mądra Główka”

15.04.2015 02:00 · Drukuj
W dniu 15.04.2015 r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Goleniowie odbył a się trzecia edycja Konkursu Matematyczno–Przyrodniczego „Mądra Główka”, w której uczestniczyło troje uczniów z naszej szkoły: Bartosz Bęben z klasy 4a, Lidia Żuchowska z klasy 5b i Piotr Zieliński z klasy 6a.

W części pierwszej konkursu uczniowie rozwiązywali test jednokrotnego wyboru, natomiast w drugiej części – zadania praktyczne. Uczestnicy wykazali się bogatą wiedzą z zakresu matematyki i przyrody, co w efekcie zaowocowało zdobyciem III miejsca indywidualnie przez Lidię Żuchowską. Serdecznie gratulujemy.

Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych

14.04.2015 02:00 · Drukuj
14.04 na stadionie OSIR w Gryfinie odbył się finał Mistrzostw Województwa w indywidualnych biegach przełajowych.

Naszą szkołę reprezentowała rekordowa liczba młodych adeptów lekkiej atletyki, bo aż 7 naszych uczniów uzyskało awans podczas rozgrywanych w ubiegłym tygodniu Mistrzostw Powiatu.

Wicemistrzostwo województwa na 800 m zdobyła Zosia Zasuwa, jej koledzy ze szkoły podstawowej rywalizowali na dystansie 1000 m i tu Mateusz Świątek był 24, a Dawid Szymczak 37,  co w stawce prawie 100 najlepszych biegaczy w zachodniopomorskim jest bardzo dobrym wynikiem.

Julia Laskowska rywalizując z gimnazjalistkami na dystansie 1200 m uplasowała się na 9 m, a na dystansie 2000 m Dominika Mikuś zajęła 14 m, Wiktoria Boba 31, a Karolina Kwiatkowska 42. 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Rekreacyjna Parkowa Impreza Na Orientację

14.04.2015 02:00 · Drukuj
Wyniki XL Rekreacyjnej Parkowej Imprezy Na Orientację "WIOSNA" – Szczecin 2015

W sobotę 11.04.2015 r. w Parku Kasprowicza odbyła się kolejna impreza na orientację, w której wzięło udział 28 uczniów i 6 nauczycieli (4 z nich wystartowało w biegu).

Na początku spotkania wręczono dyplomy i medale za zwycięstwo w poprzednim biegu. Tradycyjnie większość nagród powędrowała do naszej szkoły.

Kolejne wyniki są równie wysokie. Zwycięstwo przypadło w udziale następującym uczniom:
I miejsce: Dawid Napieraj i Adrian Kozłowski
II miejsce: Piotr Zieliński i Maksymilian Szkoda
III miejsce: Paweł Sowiński i Damian Napieraj

Projekt edukacyjny „Spring Alive”

13.04.2015 02:00 · Drukuj
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP) zaprosiło naszą szkołę do kolejnego sezonu międzynarodowego projektu edukacyjnego Spring Alive, organizowanego przez BirdLife International, światową federację towarzystw zajmujących się ochroną ptaków, której OTOP jest partnerem w Polsce.

Głównym celem projektu jest zainteresowanie młodzieży przyrodą poprzez obserwacje wiosennych powrotów migrujących ptaków: bociana białego, jaskółki dymówki, kukułki, jerzyka i żołny. W ramach tej edycji projektu przygotowano różnorodne oferty i propozycje. Szczegóły na stronach: www.springalive.net, www.otopjunior.org.pl, www.otop.org.pl

Jako pierwsze swoje obserwacje (dotyczące bociana białego) zarejestrowały uczennice: Dominika Weiner (1A), Aleksandra Styś (2A) i Weronika Uberman (2A).