Aktualności

Konkursy kuratoryjne

02.10.2015 02:00 · Drukuj
Wyniki eliminacji szkolnych do kuratoryjnych konkursów przedmiotowych

Miło nam poinformować, iż w  wyniku eliminacji szkolnych do etapu rejonowego konkursów przedmiotowych organizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/2016 zakwalifikowali się następujący uczniowie:

w Konkursie Języka Polskiego zakwalifikowali się:
1. Lidia Żuchowska  6b
2. Martyna Dziwir 6b
3. Wiktoria Czerniawska 6b


w Konkursie Matematycznym zakwalifikowali się:
1. Maksymilian Szkoda  6a
2. Lidia Żuchowska  6b
3. Adam Mańczuk 6b


w Konkursie Języka Angielskiego zakwalifikowali się:

1. Lidia Żuchowska 6b
2. Wiktoria Czerniawska 6b
3. Adam Mańczuk 6b


Etap rejonowy konkursów przedmiotowych dla uczniów powiatu goleniowskiego zostanie przeprowadzony w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Goleniowie w następujących terminach:

1. Języka Polskiego - 16 listopada 2015 r., godz.14.00   
2. Matematyczny - 17 listopada 2015 r., godz.14.00
3. J. angielskiego - 18 listopada 2015 r., godz.14.00

Życzymy powodzenia!

Festyn „Przyjaciele Gryfusia”

29.09.2015 02:00 · Drukuj
Uczniowie klas pierwszych, skorzystali z zaproszenia Powiatowej Komendy Policji w Goleniowie i 29.09.2015r uczestniczyli w festynie, który odbył się na boisku przy SP nr 2.

Wydarzenie to, miało na celu promowanie właściwych zachowań naszych najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W ramach działań prewencyjnych funkcjonariusze policji przygotowali pogadankę oraz  pokaz tresury psa policyjnego.

Dzieci uczestniczyły również w pokazie sprzętów:  policyjnego oraz  służb mundurowych. Wszyscy uczniowie  zaprezentowali  również krótkie występy artystyczne (wierszyki i piosenki) o tematyce związanej z bezpieczeństwem na drodze.

Wielkie Grzybobranie i Maraton Puszczy Goleniowskiej 2015

26.09.2015 02:00 · Drukuj
„Wszystkie drogi prowadzą na maraton…”
Wielkie Grzybobranie i Maraton Puszczy Goleniowskiej 2015


W sobotę 26.09.2015 r. na terenie Nadleśnictwa Kliniska odbyła się kolejna impreza plenerowa - Wielkie Grzybobranie i Maraton Puszczy Goleniowskiej. Honorowy patronat nad imprezą objął Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych – Witold Koss oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, natomiast patronat medialny – Las Polski. Rejestracja uczestników maratonu rozpoczęła się już o godz. 7.00, natomiast start – o godz. 9.00. Organizatorem maratonu jest ProGDar Marathon Team i Państwo Gapińscy, natomiast Wielkie Grzybobranie prowadził miejscowy Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się do działań. Wolontariusze pomagali w organizacji biegu: na stracie, na trasie i na mecie oraz w biurze maratonu.  Ponadto chór szkolny uświetnił swoim występem uroczysty przebieg imprezy, wykonując m.in. hymn maratonu. Na stanowisku edukacyjnym „Skarby lasu”, przygotowanym przez naszą szkołę, można było obejrzeć wystawę „Eko - zabawek”, które wykonali uczniowie SP w ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata – Polska”. Ponadto chętni uczestnicy spotkania mogli wykonać swoje Eko – obrazki, wykorzystując różne materiały (m.in. szyszki, liście, pieczątki, plastelinę, kredki).

Na zakończenie imprezy wybrano króla i królową grzybobrania oraz udekorowano zwycięzców maratonu. Ponadto wręczono nagrody uczniom naszej szkoły, którzy wyróżnili się wiedzą na temat maratonów (w SP - Artur Gapiński, Lidia Żuchowska i Mikołaj Bałamącek, w GM – Zofia Wardacka, Artur Nalepko i Grzegorz Noras). W maratonie udział wzięli pracownicy szkoły: Kamilla Szydłowska – Kępińska,  Joanna Drosińska, Mariola Wróbel, Grażyna Skoraczewska i Alina Kolada.

Wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu tej wyjątkowej imprezy, organizatorzy serdecznie dziękują, a zwycięzcom - gratulują.

V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25.09.2015 02:00 · Drukuj
W dniu 25 września po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Po raz pierwszy w naszej szkole to uczniowie sprawdzali czy pracownicy szkoły tabliczkę mnożenia znali. (Z drobnymi podpowiedziami) okazało się, że (prawie) wszyscy dorośli zdali egzamin z tabliczki mnożenia.

Ponadto uczniowie klas czwartych i piątych w ciągu tygodnia również sprawdzili swoją znajomość tego podstawowego narzędzia matematycznego. Najodważniejsi i nieomylni w tym temacie przystąpili do konkursu "Tabliczka Mnożenia na Czas", który polegał na rozwiązaniu 60 przykładów bezbłędnie i oraz w jak najkrótszym czasie. Najszybsza okazała się Basia Zasuwa z klasy  5a. Drugie miejsce zajął Maksymilian Podgórski (również z 5a), a trzecie Ola Niewczas (z klasy 4b). Tuż za podium, za to z wyróżnieniem uplasowali się: Maja Napieraj (z klasy 4b) oraz Szymon Świątek (z klasy 5b).

Wybory do samorządu uczniowskiego w Gimnazjum

25.09.2015 02:00 · Drukuj
Dnia 25 września 2015 r. odbyły się wybory do SU w Gimnazjum na rok szkolny 2015/16.Głosujący wybrali trzy koleżanki do reprezentowania ich społeczności w szkole.
Oto wyniki:
1.Przewodnicząca - Julia Zastawa (26 głosów)
2. Zastępca - Oliwia Frost (25 głosów)
3. Skarbnik - Amelka Mazan (23 głosy)
SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!
Jednocześnie zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, energicznych i pełnych pomysłów uczniów.
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 5 października na 7 lekcji w sali 22G.
Opiekunki E.Kudełko, M.Gębka-Żyła.

Wolontariat

21.09.2015 02:00 · Drukuj
Dzisiaj, tj 21.09.2015 na 7 i 8 lekcji odbyło się szkolenie połączone z warsztatami dla wszystkich naszych Wolontariuszy.

Zajęcia prowadziła pani Katarzyna Michałek ze szczecińskiego stowarzyszenia Polites.

Na początku wszyscy uczestnicy opowiadali o swoich doświadczeniach w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi i o akcjach na rzecz potrzebujących ludzi i zwierząt a następnie wspólnie przygotowali definicję wolontariatu i stworzyli model wzorowego wolontariusza.

Serdecznie dziękujemy p.Katarzynie za ciekawe i twórcze spotkanie, a wolontariuszom za obecność i aktywne uczestnictwo
.

42 Parkowa Impreza na Orientację "Lato"

19.09.2015 02:00 · Drukuj
W sobotę 19 września 2015 r. odbyła się kolejna edycja biegów na orientację w Parku Kasprowicza, w której łącznie wzięło udział 94 uczestników.  Na początku imprezy rozdano pamiątkowe dyplomy i medale z poprzedniego Rajdu na Orientację ("Zepsute kompasy"), który odbył się w maju.

W 42  Parkowej Imprezie na Orientację "LATO" po raz kolejny zwyciężyli uczniowie z naszej szkoły – w kategorii TP (dla szkół podstawowych):
I miejsce – Mikołaj Bałamącek i Maksymilian Szkoda z klasy 6a,
II miejsce – Emil Połomski  z klasy 6a,
III miejsce – Wiktoria Czerniawska i Paulina Dobrowolska z klasy 6b.


W kategorii TS (kategoria od lat 13) tym razem nie zdobyliśmy miejsca na podium ale za to nasi gimnazjaliści – Adrian Kozłowski i Patryk Schmidt pobili rekord trasy (6:43).

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu, dzięki którym szkoła zyskała kolejne punkty w bitwie o Puchar Szczecina 2015 (przypominamy, że nasza szkoła zdobyła Puchar Szczecina 2014). Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z ostatniej Imprezy na Orientację.

Sprzątanie Świata

18.09.2015 02:00 · Drukuj
Dnia 18 września w naszej szkole odbyło się „Sprzątanie Świata”.

Każda klasa miała swój pomysł na obchody tego dnia. Jedni sprzątali okoliczne tereny, inni sadzili cebulki kwiatów i wykorzystali śmieci do wykonania prac plastycznych. W ten sposób śmieci otrzymały drugie życie.

Kawiarenka dla Rodziców

17.09.2015 02:00 · Drukuj
W ramach współpracy z Państwem i Centrum Animacji Młodzieży z Goleniowa proponujemy zapoznać się z ofertą "Kawiarenki dla Rodziców".

Jest ona prowadzona przez specjalistów, dotyczy bezpłatnych porad z zakresu wychowania, pomocy społecznej, doradztwa zawodowego i prawa rodzinnego dla zainteresowanych rodziców z Powiatu Goleniowskiego (może ktoś ma potrzebę skorzystać z takiej pomocy). 

Termin: do końca listopada 2015.
Podczas udzielania porad (w piątki i soboty) opiekę nad dziećmi do 6 roku życia będzie sprawowała Pani Aneta Żak-Izbińska (posiadająca wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą). Zachęcamy do zapoznania się z tą propozycją.

Daj pluszaka dla dzieciaka

17.09.2015 02:00 · Drukuj

AKCJA „DAJ PLUSZAKA DLA DZIECIAKA”


Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce pluszaków dla dzieci ze świetlic środowiskowych. Akcję prowadzi Wojskowy Klub Honorowych Dawców PCK a my możemy się do niej przyłączyć!


Zbierać będziemy niepotrzebne zabawki, książki, gry i oczywiście pluszaki:)


Zbiórka trwać będzie do końca listopada a zebrane zabawki przekażemy dzieciom na Mikołajki.

JUŻ TERAZ WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKIE PODARUNKI!

Zabawki można przynosić do opiekunek

Wolontariatu p.M.Nowak sala 22G i p. Magdaleny Gębki – Żyły sala 27.

Pogadanka

15.09.2015 02:00 · Drukuj
15.09.2015r. dla uczniów klas III Gimnazjum odbyła się w szkole pogadanka nt. FAZ (płodowy zespół alkoholowy) oraz tzw. dopalaczy. Pracownice Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Goleniowie przedstawiły uczniom i omówiły krótki film nt. FAS, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu alkoholu na płód oraz późniejszych jego konsekwencji zdrowotnych, emocjonalnych i społecznych. Następnie omówiły prezentację dotyczącą zdrowego stylu życia oraz zagrożeń związanych z używaniem alkoholu, tytoniu, narkotyków i dopalaczy. Uczniowie otrzymali ulotki dotyczące omawianych zagadnień.

Pogadanka została zrealizowana w ramach Profilaktycznego programu w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych.

Talentiada 2015 – promowanie zdrowego stylu życia

12.09.2015 02:00 · Drukuj
W sobotę 12.09.2015 roku na terenie naszej szkoły odbyła się Talentiada, czyli rozgrywki sportowe dla najmłodszych. W turnieju wzięły udział trzy zespoły: SP nr 16 ze Szczecina, UKS Goleniów i ZSP  Kliniska).

Przewidziano różne atrakcje, m.in.: naukę udzielania pierwszej pomocy, pokazy straży pożarnej, prezentację sprzętu bojowego przez XII Dywizję Zmechanizowaną, pokazy saperów, spotkania z nauką, gry i zabawy.  W trakcie imprezy wszyscy uczestnicy mogli spróbować zupy gulaszowej oraz mogli zjeść kiełbaskę  grilla.

Na zakończenie rozgrywek sportowych rozdano pamiątkowe puchary i dyplomy - wszystkie zespoły uznano za najlepsze i wszystkie nagrodzono. 

Organizatorami Talentiady byli: Marcin Gręblicki ze Stowarzyszenia Innowacyjna Polska oraz ZSP w Kliniskach Wielkich, natomiast sponsorami imprezy byli: Piekarnia ASPROD i TARTAK OLSTAW.

Zmiana w dowozach

08.09.2015 02:00 · Drukuj
UWAGA!

Nastąpiły nieznaczne zmiany w dowozach,

m.in. autobus odwożący uczniów o godz. 13.40
będzie jeździł również do Pucic (nowych) i Załomia:


ZSP Kliniska        13.40
Pucice (stare)        13.45
Pucice (nowe)        13.50
Załom przedszkole    13.55
Załom ul. Parkowa    14.00
Załom Daff        14.05
Czarna Łąka        14.10
Lubczyna        14.15


Cały rozkład dowozów