Aktualności

23.08.2016 02:00 · Drukuj

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
2016 / 2017  w Zespole Szkół Publicznych
w Kliniskach Wielkich odbędzie się
1 września  2016 r.  o  godz. 9.00


AUTOBUSY

EGZAMINY
POPRAWKOWE

BIWAK INTEGRACYJNY
KLAS 1 GIMNAZJUM
2016 / 2017


Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016

24.06.2016 02:00 · Drukuj
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2015/2016
„Całe życie jest szkołą”


Dnia 23 czerwca 2016 r. o godzinie 17 uczniowie pierwszego etapu edukacji otrzymali świadectwa szkolne, pamiątkowe książki, dyplomy oraz przywitali wakacje. Dla klas trzecich był to wyjątkowy dzień, ponieważ od przyszłego roku rozpoczynają nowy etap szkolny z nowymi wychowawcami. Życzymy wszystkim uczniom, ich rodzicom i nauczycielom wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Następnego dnia - 24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas 4-6 SP oraz 1-3 GM. Podczas uroczystego apelu wręczono nagrody i wyróżnienia uczniom oraz listy gratulacyjne oraz podziękowania rodzicom. Zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum wybrano uczniów, którzy zasłużyli na zaszczytne tytuły: „Najlepszy Sportowiec” oraz „Primus Inter Pares” – czyli „Najlepszy z Najlepszych”, „Pierwszy wśród równych sobie”. Ponadto uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce oraz w sporcie otrzymali w nagrodę stypendia. Wielu uczniów otrzymało pamiątkowe dyplomy za różne osiągnięcia.

Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. Pani Danuta Fortuńska (przedstawicielka Biblioteki Powiatowej w Goleniowie – filia w Kliniskach Wielkich), ksiądz Jan Jermak, sołtys wsi Kliniska Wielkie – Pan Jerzy Kowalski oraz Pan Dariusz Gapiński reprezentujący ProGdar Marathon Team. Na zakończenie spotkania wszyscy otrzymali pamiątkowe serca – podziękowania za SERCE DLA SZKOŁY. Pani Dyrektor życzyła uczniom udanych wakacji, a rodzicom i nauczycielom podziękowała za wspólny trud nauczania i wychowania.

Pszczoły

20.06.2016 02:00 · Drukuj
Program „Pszczoły – zostań pszczelim bohaterem, zostań pszczelą bohaterką”

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowano program związany z biologią pszczoły miodnej. Powstało wiele ciekawych lekcji i spotkań, podczas których nauczyciele przybliżyli uczniom fakty i ciekawostki z życia tych społecznych owadów. Uczniowie mieli możliwość poznania wyrobów związanych z pszczołami – m.in. degustowali różne rodzaje miodu, oglądali wyroby z wosku. Podczas warsztatów powstało piękne przedstawienie p.t. "Co by było, gdyby nie było pszczół?", które klasa 1b wystawiła m.in. podczas Festynu Rodzinnego oraz podczas podsumowania programu w poniedziałek 20.06.2016 r. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody przygotowało m.in. prezentację multimedialną p.t. „Pszczoły” oraz wiele zadań i zagadek przyrodniczych (m.in. kolorowanki, układanki, grę memory, zdania matematyczne, materiał świeży i preparaty mikroskopowe do obserwacji indywidualnej) oraz zabaw, np. Miodowa zabawa logopedyczna Kubusia Puchatka. Na zakończenie wszyscy otrzymali plakietki „Chrońmy pszczoły” oraz wspólnie wykonali ogromny plakat „Dziękujemy pszczołom”.

Dzień Pustej Klasy – Święto Patrona Szkoły

17.06.2016 02:00 · Drukuj
W dniu 17.06.2016 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Pustej Klasy, połączony ze świętem Patrona Szkoły – prof. Wiesława Grochowskiego.

Czy słyszeliście o Dniu Pustej Klasy? Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. W tym roku, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier, chciałby Was zaprosić do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – dnia, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

Ze względu na to, że tego dnia niestety padał deszcz, postanowiliśmy świętować ten dzień inaczej – na korytarzach szkolnych, w bibliotece szkolnej oraz na boisku szkolnym (ale dopiero w poniedziałek).

Uczniowie wykonywali m.in. takie zadania: Przestaw litery i odczytaj imię i nazwisko Patrona naszej szkoły (AWESWIŁ SKICHOWGRO), Ponownie przestaw litery i rozszyfruj zawód (ILKŚNE) czy Wykonaj działania matematyczne i odczytaj datę urodzin i śmierci Patrona (Ur. (100-77).01.(2000-89) w Ostrołęce, zm. (25-7).12.(2000-06) w Warszawie).

Mimo deszczowej pogody, udało nam się dobrze bawić. Utrwalaliśmy trudne słowa z Sowa Mądralą i osładzaliśmy sobie zabawę cukierkami (na zajęciach logopedycznych).

Wszystkim klasom dziękujemy za wspólną zabawę.

Zawody klas I-IV o Puchar Burmistrza Gminy Goleniów

16.06.2016 02:00 · Drukuj
Dnia 16 czerwca 2016 r. odbyła się druga tura zawodów sportowych dla klas I-IV. Nasza szkoła zajęła w ogólnej klasyfikacji IV miejsce.

Cieszymy się, że wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko i do końca dopisywały nam dobre humory.

Bądź kumplem, nie dokuczaj!

14.06.2016 02:00 · Drukuj

„To, że ktoś Ci dokucza, nigdy nie jest Twoją winą. Masz prawo być taki, jaki jesteś”

W kwietniu br. wystartowała kampania społeczna pn. „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka. Partnerami akcji są: Fundacja Dzieci Niczyje i Instytut Badań Edukacyjnych.

Nasza szkoła także podjęła ten ważny temat dokuczania wśród uczniów i pani pedagog Agnieszka Małkiewicz przeprowadziła zajęcia z uczniami klas I–V. Ich następstwem było stworzenie w niektórych klasach przez wychowawców i uczniów „KODEKSU KUMPLA”. Zajęcia miały na celu uświadomienie, jak krzywdzące wobec innych dzieci mogą być niekoleżeńskie zachowania; zachęcenie do bezwzględnego reagowania na nie, a przede wszystkim do promowania przyjaznych postaw wśród dzieci. Uczniowie dowiedzieli się czym jest dokuczanie, co można zrobić, gdy ktoś nam dokucza i gdzie znaleźć pomoc (poznali też numer Telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111 – chętni otrzymali wizytówki, telefon jest czynny od godz. 12.00 do 22.00; a pomoc online dostępna jest całą dobę na www.116111.pl/napisz.

Ambasadorami akcji zostali znani sportowcy: Grzegorz Krychowiak i Marcin Gortat. Uczniowie mieli okazję obejrzeć spoty z ich udziałem oraz krótkie filmy, które pokazują sytuację ofiary, obserwatorów i samych dokuczających. W ramach kampanii uruchomiona została strona internetowa BadzKumplem.CartoonNetwork.pl, na której znajdują się materiały nt. radzenia sobie z dokuczaniem, wskazówki dla nauczycieli oraz porady dla dzieci i rodziców.

Wykłady i warsztaty Stowarzyszenia Kulturalnego Pocztówka

14.06.2016 02:00 · Drukuj
Od 8 do 14 czerwca w naszej szkole odbywały się wykłady dotyczące szeroko pojętych zjawisk teatralnych i warsztaty autoprezentacji, które poprowadził pan Dariusz Skibiński. Jest on współzałożycielem i aktorem teatrów: Cinema i A3, a odwiedził nas w ramach działań prowadzonych przez Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka.

Szóstoklasiści oraz uczniowie klas pierwszych i drugich z gimnazjum mieli okazję pracować ze swoim głosem, ćwiczyć niełatwą sztukę autoprezentacji i zachowanie w sytuacjach stresowych. Mamy nadzieję, że naszym uczniom dane będzie jeszcze uczestniczyć w tego rodzaju przedsięwzięciu.

Lekcja biblioteczna

13.06.2016 02:00 · Drukuj
Dnia 13 czerwca uczniowie klasy IIIb wzięli udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece Publicznej w Kliniskach Wielkich.

Temat lekcji brzmiał: „Jak powstaje książka?”. Na zajęciach dowiedzieliśmy się jak wygląda droga książki od autora do czytelnika. Obejrzeliśmy prezentację dotyczącą tematu, a potem pracowaliśmy w grupach i wykonywaliśmy różne ciekawe zadania. Dowiedzieliśmy się m.in. czym zajmuje się grafik, introligator, korektor.

Dziękujemy serdecznie p. Danusi za ciekawe zajęcia!

XI Zawody na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury

11.06.2016 03:00 · Drukuj
W dniu  11 czerwca ponownie udaliśmy się do Gryfina aby tym razem wziąć  udział w XI Zawodach na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury.

Po za odnalezieniem 9 punktów w terenie, czekały na  nas zadania związane z: obliczeniem skali na mapie oraz wyznaczeniem azymutu.

W kategorii szkół podstawowych Zdobywcami Pucharu okazali się:  Maksymilian Szkoda (z klasy 6a) i Szymon Białas (4b). Miejsce trzecie przypadło: Rafałowi Wypyskiemu  i Filipowi Oleszczykowi (z klasy 4b). Pozostali nasi uczniowie  wypadli równie dobrze zdobywając  miejsca: czwarte, piąte, szóste  i jedenaste na 19 drużyn.

Po zawodach udaliśmy się na pizzę, lody i na deptak na nabrzeżu aby obejrzeć malownicze rozlewiska Odry z bogatą  florą i fauną.

Rekordziści w zbiórce plastikowych nakrętek!

11.06.2016 02:00 · Drukuj
Ja nas poinformowała Pani Jolanta Głuska z Biblioteki Powiatowej w Goleniowie: Jesteśmy rekordzistami w zbiórce nakrętek, jeśli chodzi o szkoły! Po zliczeniu wszystkich punktów, mamy zwycięzców naszej szkolnej akcji:

Szkoła Podstawowa

W kategorii klas 4:
I miejsce: Kornelia Mićko
II miejsce: Roksana Jabłecka
III miejsce: Zuzanna Pawlaczyk i Maksymilian Głowacki

W kategorii klas 5:
I miejsce: Zuzanna Mamczak
II miejsce: Kinga Karaczun
III miejsce: Eryk Wiśniewski

W kategorii klas 6:
I miejsce: Jakub Ciesiołkiewicz
II miejsce: Gabriela Kaniewska
(III – brak)

Gimnazjum:

W kategorii klas 1:
I miejsce: Piotr Nalepko
II miejsce: Emilia Mikuś i Piotr Zieliński
III miejsce: Mateusz Świątek

W kategorii klas 2:

I miejsce: Justyna Fabiniak
II miejsce: Alan Drzewiecki i Paweł Połomski
III miejsce: Wiktoria Pawlak

W kategorii klas 3:
I miejsce: Klaudia Wróbel
(II i III – brak)

Serdeczne podziękowania dla tych, którzy pomagali w akcji (odbiór z klasy, transport do Goleniowa): Pani Paulina Ciesiołkiewicz, Pan Cezary Izbiński, Pani Danuta Fortuńska (Biblioteka Powiatowa w Goleniowie – filia w Kliniskach Wielkich) oraz uczniowie – Mateusz Świątek i Piotr Zieliński.

Podziękowania dla wszystkich uczniów i nauczycieli, w tym dla klas 0-3 i dla Szkolnego Koła Wolontariatu,  którzy również zbierali nakrętki, ale bez rywalizacji szkolnej.

Część nakrętek została przekazana na rzecz chorych dzieci – z przeznaczeniem na leczenie Piotrusia i Lenki, chorych na nowotwór oczu.
Opiekun SK LOP

Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny

10.06.2016 02:00 · Drukuj
10 czerwca 2016 roku w SP Nr 4 w Goleniowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Kaligraficzny.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie najlepsi w kaligrafii:
Z klas pierwszych- Lena Dominiak, Mateusz Kostecki,
Z klas drugich- Nikola Majewska, Michalina Czurłowska
Z klas trzecich: Martyna Mańczuk, Mateusz Żuchowski
Serdecznie gratulujemy!

Konkurs „Legendy polskie”

09.06.2016 03:00 · Drukuj
„Legendy są to takie pałeczki w sztafecie pokoleń.
Starsi przekazują je młodszym,
żeby nie zaginęła pamięć o tym, co kiedyś było,
co się dawno, dawno temu zdarzyło”
(Wanda Chotomska)

9  czerwca 2016 roku w bibliotece odbył się szkolny konkurs „Legendy polskie” Wandy Chotomskiej dla klas II – III SP. W konkursie wzięły udział trzyosobowe zespoły z klas: II a, II c, III a i III b. Uczniowie mieli do wykonania różne zadania sprawdzające znajomość legend, min. krzyżówkę, test, wyjaśnienie pojęć oraz dopasowywanie charakterystycznego rekwizytu do legendy. Po wyrównanej rywalizacji kolejność zespołów była następująca:

I miejsceklasa III b w składzie: Aleksandra Krupska, Karolina Mazan, Amelia Pawlaczyk
II miejsceklasa II a w składzie: Anna Dudek, Julia Jeż, Agnieszka Kwintal
III miejsceklasa II c w składzie: Oskar Krupski, Oliwia Maj, Amelia Śpiewakowska
IV miejsceklasa III a w składzie: Filip Galor, Martyna Mańczuk, Marta Wieliczko


Wszyscy uczestnicy otrzymali od Jury w składzie: Beata Korczak, Mirosława Saczuk i Jolanta Hejnicka pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Dni Lasu 2016 „Czerwcowy las uczy nas”

09.06.2016 02:00 · Drukuj
W czwartek 09.06.2016 roku odbyła się kolejna edukacyjna impreza plenerowa w Nadleśnictwie Kliniska – Dni Lasu 2016. W spotkaniu wzięły udział szkoły z terenu Nadleśnictwa Kliniska oraz współpracujące z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczo-Leśnej: Zespół Szkół nr 13 ze Szczecina, Zespół Szkół Specjalnych nr 12 ze Szczecina, Szkoła Podstawowa z Parlina, Ośrodek Socjoterapii nr 2 ze Szczecina, Szkoła Podstawowa z Sowna, Zespół Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima ze Stargardu,  Zespół Szkół Publicznych z Klinisk Wielkich i Szkoła Podstawowa nr 1 ze Stargardu. Na rozpoczęcie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Las pod mikroskopem”, w którym uczniowie naszej szkoły uzyskali nagrody i wyróżnienia:

II MIEJSCEDominik Pluto-Prądzyński – klasa II SP
III MIEJSCEKacper Mleczko, klasa II SP
WYRÓŻNIENIE –  Damian Kapitan, klasa I SP
WYRÓŻNIENIEAgnieszka Kwintal, klasa II SP


Program artystyczny przygotowany przez szkoły obejmował m.in.:  występ akrobatyczny i piosenki -  „Miejsce ze snu”,  „Niebo” i „Zabiorę Cię w rejs”, przygotowane przez Szkołę Podstawową w Parlinie, piosenkę „Przebudzenie” zaprezentowała Szkoła Podstawowa nr 4 przy MOS nr 1 ze Szczecina, natomiast inscenizację „Na leśnej polanie” przedstawił Zespół Szkół Specjalnych nr 14 ze Szczecina.

W sali konferencyjnej Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej odbyła się pogadanka z przedstawicielami  Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie na temat bezpiecznych wakacji. Wszystkie szkoły przygotowały swoje stanowiska tematyczne, gdzie odbywały się zajęcia dla chętnych uczestników spotkania. Przedstawiciele naszej szkoły (Szkolne Koło LOP/Koło Przyrodnicze oraz Koło Plastyczne) przygotowali stanowisko pod nazwą „Zabawa kolorami”, gdzie wykonywali pyszne soki owocowe oraz relaksowali się podczas kolorowania obrazków przedstawiających leśne zwierzęta. Inne atrakcje imprezy to: konkursy, koło wiedzy, gry i zabawy, Kancelaria Leśniczego (Leśnicy Nadleśnictwa Kliniska oraz Państwowa Straż Łowiecka w Szczecinie), pokaz pierwszej pomocy (Ratownicy Medyczni z firmy VIP MED.) oraz pokaz sprzętu przeciwpożarowego. Ciekawe okazały się  potyczki sportowe w grupach: nauczyciele – leśnicy – dzieci – przy „Zielonej Sali”. Na zakończenie wszyscy świetnie się bawili przy wspólnym ognisku.