Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Zajęcia integracyjne klas czwartych w Nadleśnictwie Kliniska

We wtorek (01.10.2019r.) uczniowie klas czwartych pod opieką wychowawców oraz psychologa i pedagoga szkolnego wzięły udział w zajęciach integracyjnych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo – Leśnej przy Nadleśnictwie Kliniska.

 

Spotkanie rozpoczęło się przed pomnikiem przyrody – lipą drobnolistną „Anną”. Prowadzący spotkanie (pracownik Ośrodka) przypomniał historię i legendę związaną z lipą Anną. Ponadto pokazał uczniom kolejny pomnik przyrody – okazałą daglezję, która rośnie nieopodal lipy „Anny”.

 

Krótkie zabawy prowadzone przez pedagoga i psychologa miały na celu integrację i budowanie poczucia bezpieczeństwa w grupie. Podczas wykonywania zadań dzieci rozwijały umiejętność współpracy w grupie. Przykładem może być zabawa z włóczką, która polegała na rzucaniu kłębka do kolejnych osób stojących w kole. Każdy rzucający miał wymienić imię osoby, do której rzucał i powiedzieć jej coś miłego. Gdy wszyscy trzymali w ręce nitkę włóczki, odplątywano sieć, tzn. ostatnie dziecko odrzucało włóczkę do przedostatniego itd., aż do prowadzącego.

 

Wychowawcy natomiast omówili zasady bezpiecznego marszu oraz zasady zachowania się w lesie. Była również pogadanka na temat grzybów jadalnych i trujących oraz na temat zwierząt leśnych. Uczniowie  wykonywali plakaty na temat „Jak powinni się zachowywać uczniowie, aby klasa była zgrana?”. Na zakończenie odbyło się tradycyjne ognisko z kiełbaskami.

Data dodania: 2019-10-01 19:13:23
Data edycji: 2019-10-07 19:15:45
Ilość wyświetleń: 217

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button