Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Sprzątanie Świata – „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”

„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. (http://naszaziemia.pl/programy/ssp/edycja-2019/)

 

W dniu 20.09.2019 r. nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata – Polska. Tradycyjnie uczniowie wraz z opiekunami wyszli na ulice wsi, aby posprzątać najbliższą okolicę. Kilka klas zajęło się sprzątaniem śmieci w okolicznym lesie, włączając się do akcji #sprzątaMY. Akcja została zainicjowana przez prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Dudę i miała charakter ogólnopolski.

 

Tegoroczne „Sprzątanie Świata” w niektórych klasach miało inny wymiar niż zwykle. Uczniowie m.in. wykonywali rysunki na temat „Dlaczego trzeba sprzątać Ziemię?”, a następnie przygotowali piękną wystawę prac na gazetce szkolnej. Przypominano zasady segregowania odpadów,  a także dokonano inwentaryzacji miejsc w szkole, gdzie segreguje się odpady.

 

Partnerami akcji od lat są: Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta Goleniów oraz Nadleśnictwo Kliniska.

Data dodania: 2019-09-20 19:21:03
Data edycji: 2019-10-07 19:41:10
Ilość wyświetleń: 198

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button