Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

Wolontariat

Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich

 

Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie ciekawych ludzi i świata. Masz możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji lub też ich odkrywania. Możesz przekazywać swoje umiejętności innym Odkrywasz, co tak naprawdę chcesz robić w swoim życiu. Masz szansę poznać interesujących ludzi, pracujących w organizacjach pozarządowych oraz charakter pracy wykonywany w tych organizacjach.

 

Jeżeli nie wiesz, co zrobić ze sobą, praca dla innych sprawi, że poczujesz się potrzebny. Możesz zobaczyć radość i uśmiech na twarzy osób, którym pomagasz. Masz szansę w jakimś stopniu zmienić świat wokół siebie! 

Wolontariuszem może być każdy bez względu na wiek (wyjątek stanowią placówki opiekuńczo-wychowawcze, często ukończenie 18 lat jest wymagane w szpitalach), wykształcenie, status materialny. Każdy musi jednak znaleźć dla siebie właściwe zajęcie, które da mu prawdziwą satysfakcję. Wolontariat nie może wiązać się z przymusem i niechęcią, wtedy traci swój sens.

Jeśli chcesz działać w Szkolnym Kole Wolontariatu zgłoś się do któregoś z jego członków lub do jego koordynatorów. Działanie w Szkolnym Kole Wolontariatu polega m.in. na udziale w różnego rodzaju akcjach i zbiórkach. Głównymi celami wolontariatu jest pomoc potrzebującym. I to nie tylko ludziom, ale także zwierzętom.

Nasze Koło od kilku lat bierze udział różnorodnych wydarzeniach charytatywnych: „Paczka dla zwierzaczka” – zbiórce karmy i akcesoriów dla TOZ Goleniów, „Daj pluszaka dla dzieciaka” - akcji organizowanej przez Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Szczecinie, „Świąteczna paczka”, „Pieluszka dla maluszka”, „Wielkanocny Zajączek” – przygotowanie paczki dla Domu Opieki Społecznej w Nowogardzie. 

Ponadto bierzemy udział w zbiórce odzieży i środków czystości dla pacjentów szpitala SPS ZOZ “ZDROJE” Szczecin przy ul. Mącznej, zbiórce nakrętek dla dzieci chorych na siatkówczaka, zbiórce odzieży i środków czystości dla Domu Samotnej Matki w Płoni, zbiórce zniczy do Lapidarium pamięci na cmentarzu w Różycy i Lapidarium w Lubczynie. W ramach naszej akcji „Fabryka Świętego Mikołaja” wykonujemy kartki i ozdoby świąteczne, które niosą słowa otuchy i pocieszenia potrzebującym.

Współpracujemy także ze Stowarzyszeniem Odnowy Wsi „Grodnica” – Świetlicą Opiekuńczo – Wychowawczą, Caritasem, PCK, Schroniskiem dla zwierząt w Miękowie oraz Nadleśnictwem w Kliniskach.

Nasi wolontariusze pomagają przy organizacji imprez okolicznościowych – np. Festynu rodzinnego organizowanego w naszej szkole.

Jeśli chcesz działać w Szkolnym Kole Wolontariatu zgłoś się do któregoś z jego członków lub do jego opiekunów.

Od 2013 roku koordynatorami naszego Koła są panie: Monika Nowak i Magda Gębka – Żyła.

Data dodania: 2018-05-08 10:50:38
Data edycji: 2018-05-14 20:49:22
Ilość wyświetleń: 3029

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej