Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Wolontariat

Wolontariat

Szkolny Klub Wolontariatu przy Zespole Szkół Publicznych w Kliniskach Wielkich

 

Dlaczego warto zostać wolontariuszem? Wolontariat jest wspaniałą szansą na zdobycie nowych umiejętności, na poznanie ciekawych ludzi i świata. Masz możliwość rozwijania swoich zainteresowań i pasji lub też ich odkrywania. Możesz przekazywać swoje umiejętności innym Odkrywasz, co tak naprawdę chcesz robić w swoim życiu. Masz szansę poznać interesujących ludzi, pracujących w organizacjach pozarządowych oraz charakter pracy wykonywany w tych organizacjach.

 

Jeżeli nie wiesz, co zrobić ze sobą, praca dla innych sprawi, że poczujesz się potrzebny. Możesz zobaczyć radość i uśmiech na twarzy osób, którym pomagasz. Masz szansę w jakimś stopniu zmienić świat wokół siebie! 

Wolontariuszem może być każdy bez względu na wiek (wyjątek stanowią placówki opiekuńczo-wychowawcze, często ukończenie 18 lat jest wymagane w szpitalach), wykształcenie, status materialny. Każdy musi jednak znaleźć dla siebie właściwe zajęcie, które da mu prawdziwą satysfakcję. Wolontariat nie może wiązać się z przymusem i niechęcią, wtedy traci swój sens.

Jeśli chcesz działać w Szkolnym Kole Wolontariatu zgłoś się do któregoś z jego członków lub do jego koordynatorów. Działanie w Szkolnym Kole Wolontariatu polega m.in. na udziale w różnego rodzaju akcjach i zbiórkach. Głównymi celami wolontariatu jest pomoc potrzebującym. I to nie tylko ludziom, ale także zwierzętom.

Nasze Koło od kilku lat bierze udział różnorodnych wydarzeniach charytatywnych: „Paczka dla zwierzaczka” – zbiórce karmy i akcesoriów dla TOZ Goleniów, „Daj pluszaka dla dzieciaka” - akcji organizowanej przez Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Szczecinie, „Świąteczna paczka”, „Pieluszka dla maluszka”, „Wielkanocny Zajączek” – przygotowanie paczki dla Domu Opieki Społecznej w Nowogardzie. 

Ponadto bierzemy udział w zbiórce odzieży i środków czystości dla pacjentów szpitala SPS ZOZ “ZDROJE” Szczecin przy ul. Mącznej, zbiórce nakrętek dla dzieci chorych na siatkówczaka, zbiórce odzieży i środków czystości dla Domu Samotnej Matki w Płoni, zbiórce zniczy do Lapidarium pamięci na cmentarzu w Różycy i Lapidarium w Lubczynie. W ramach naszej akcji „Fabryka Świętego Mikołaja” wykonujemy kartki i ozdoby świąteczne, które niosą słowa otuchy i pocieszenia potrzebującym.

Współpracujemy także ze Stowarzyszeniem Odnowy Wsi „Grodnica” – Świetlicą Opiekuńczo – Wychowawczą, Caritasem, PCK, Schroniskiem dla zwierząt w Miękowie oraz Nadleśnictwem w Kliniskach.

Nasi wolontariusze pomagają przy organizacji imprez okolicznościowych – np. Festynu rodzinnego organizowanego w naszej szkole.

Jeśli chcesz działać w Szkolnym Kole Wolontariatu zgłoś się do któregoś z jego członków lub do jego opiekunów.

Od 2013 roku koordynatorami naszego Koła są panie: Monika Nowak i Magda Gębka – Żyła.

Data dodania: 2018-05-08 10:50:38
Data edycji: 2018-05-14 20:49:22
Ilość wyświetleń: 2637

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej