04.05.2020 Temat: Wstęp do multimediów.

Data: 04.05.2020

Nauczyciel: Marcin Jędryczko

Temat: Wstęp do multimediów.

Cel lekcji: Zapoznanie się z kursem animacji przygotowanym przez Akademię Khana wraz z wytwórnią filmową Pixar.

Materiał:

Podręcznik str. 115.

Akademia Khana oferuje bezpłatną naukę online z wielu dziedzin. Szczególnie rozbudowany jest dział matematyki. Nie jest wymagana rejestracja aby przeglądać materiały, ale przyda się gdy chcesz otrzymać zindywidualizowane wsparcie oraz zapisywać swoje postępy.

Dostępny jest tam także rozbudowany kurs animacji przygotowany przez wytwórnię filmową Pixar.

Opis pochodzący z serwisu Akademia Khana:

"Naszą misją jest zapewnienie bezpłatnej, światowej klasy edukacji dla wszystkich i wszędzie.

Spersonalizowane materiały dydaktyczne dla wszystkich grup wiekowych

Akademia Khana oferuje praktyczne ćwiczenia, filmy instruktażowe i panel indywidualnych planów nauczania, który daje uczniom możliwość pracy we własnym tempie, w i poza klasą. Zajmujemy się matematyką, naukami ścisłymi, programowaniem komputerów, historią, historią sztuki i ekonomią. Nasza matematyczna misja to przeprowadzenie uczniów od przedszkola do rachunku różniczkowego za pomocą nowoczesnych technologii adaptacyjnych, które identyfikują mocne i słabe strony ucznia. Nawiązaliśmy także współpracę z instytucjami takimi jak NASA, The Museum of Modern Art, California Academy of Sciences i MIT w celu zaoferowania wyspecjalizowanych treści."

Zadanie:

"Pixar w pigułce (Pixar in a Box) pozwoli Ci zajrzeć za kulisy produkcji filmów animowanych i zobaczyć, jak pracują artyści i inżynierowie Pixara. Nauczysz się animować kozłującą piłkę, zbudujesz chmarę robotów i stworzysz efekty specjalne - wybuch (wirtualnych) fajerwerków. Potrzebne będzie wszystko, czego uczysz się w szkole - matematyka i nauki ścisłe, informatyka i programowanie, znajomość literatury i historii - to wszystko jest potrzebne, by tworzyć fascynujące filmy. Projekt powstał we współpracy Pixar Animation Studios z Khan Academy, wspieranej finansowo przez Disney. Polska wersja językowa powstała z inicjatywy Fundacji Edukacja dla Przyszłości i dzięki wsparciu Fundacji Orange."

• Obejrzyj rekomendowane filmy
  • Obejrzyj film "Wstęp: jak w Pixarze powstają filmy?"
  • Zastanów się czy interesuje Cię temat animacji komputerowej i chciałbyś/chciałabyś zajmować tym w przyszłości. Ten darmowy kurs może Ci w tym pomóc.

ZADANIE NIE BĘDZIE OCENIANE

Data dodania: 2020-05-04 13:35:00