05.05.2020 Temat: To takie proste- Makieta skrzyżowania.

1.Data realizacji lekcji: 05.05.2020 r.

2.Imię i nazwisko nauczyciela: Barbara Pietrzak

3.Temat lekcji:  To takie proste- Makieta skrzyżowania.

4.Cele lekcji:  -uczeń zna  zasady pierwszeństwa przejazdu na różnych skrzyżowaniach,

- uczeń potrafi określić kolejność przejazdu poszczególnych  pojazdów przez skrzyżowania.

- uczeń zna znaki drogowe.

- uczeń wykonuje makietę zgodnie z podanymi wskazówkami.

5.Przebieg: Na terenach zabudowanych, szczególnie w miastach drogi się krzyżują. Poruszając się po drogach, bardzo           często przekraczamy skrzyżowania. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i stosować  się            do sygnałów i znaków na skrzyżowanich. Są skrzyżowania bez znaków drogowych,tzw. równorzędne, ale też są skrzyżowania ze znakami drogowymi. Tam kierujący stosują się do znaków drogowych. Są również skrzyżowania o ruchu okrężnym i o ruchu kierowanym sygnalizacją świetlną.

Drodzy uczniowie przed Wami zadanie techniczne, związane ze skrzyżowaniem dróg. Wykonajcie makietę zgodnie ze wskazówkami z podręcznika, str.58-59. Materiały podane w tym zadaniu , możecie zastąpić materiałami, które macie w domu. Liczę na Waszą kreatywność.  Termin wykonania zadania- (2 tygodnie) 05.05.2020 r.- 19.05.2020 r. Można uzyskać ocenę 6, za staranną i kreatywną pracę.

Życzę owocnej pracy. Powodzenia.

Data dodania: 2020-05-04 19:56:10