06.04.20 r. Temat: Sprawa polska w czasie I wojny światowej.

Przeczytaj ze zrozumieniem temat 5 z podręcznika: „Sprawa polska w czasie I wojny światowej” (str.180-183)  i zrób krótką notatkę do zeszytu (pomocne może być streszczenie tematu 5 na str. 185).Następnie staraj się zapamiętać notatkę.

Zwróć szczególną uwagę na: akt 5 listopada 1916 r., rolę Stanów Zjednoczonych i rewolucji rosyjskich, deklarację z 3 czerwca 1918 r. (deklaracja wersalska) i polski wysiłek dyplomatyczny w prace państwowotwórcze (gł. R. Dmowski, I. Paderewski).

Zapamiętaj daty: 5XI1916 r. (Akt 5 listopada), 8I1918 r. (orędzie T.W. Wilsona), 28VI1919 r. (traktat wersalski).

Dla chętnych w ramach podsumowania ciekawa lekcja na temat sprawy polskiej w czasie I wojny światowej na You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=YGSSRzwppSo

Data dodania: 2020-04-02 16:44:16