07.04.2020 Temat: Rowerem przez skrzyżowanie.

1.Data realizacji lekcji: 07.04.2020 r.

2.Imię i nazwisko nauczyciela: Barbara Pietrzak

3.Temat lekcji: Rowerem przez skrzyżowanie.

4.Cele lekcji:  -uczeń pozna  zasady pierwszeństwa przejazdu na różnych skrzyżowaniach,

- uczeń przedstawi kolejność przejazdu poszczególnych  pojazdów przez skrzyżowania.

5.Przebieg: Na terenach zabudowanych, szczególnie w miastach drogi się krzyżują. Poruszając się po drogach, bardzo           często przekraczamy skrzyżowania. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i stosować  się            do sygnałów i znaków na skrzyżowanich. Są skrzyżowania bez znaków drogowych,tzw. równorzędne, ale też są skrzyżowania ze znakami drogowymi. Tam kierujący stosują się do znaków drogowych.

Na dzisiejszej lekcji powtórzysz znaki drogowe, które występują na skrzyżowaniach dróg: ,,Ustąp pierwszeństwa przejazdu" i ,,Droga z pierwszeństwem przejazdu".

Przeczytaj w podręczniku tekst str. 55 ,,Skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem przejazdu". Następnie wykonaj ćwiczenie 3 str.55 w zeszycie.

Wykonaj zdjęcie zadania i je prześlij na mojego maila lub przez e-dziennik. Życzę powodzenia.

Data dodania: 2020-04-06 23:11:47