08.04.2020 Temat: Rozwiązujemy zadania dotyczące alkenów

Rozwiąż następujące zadania z podręcznika ze strony 125:

Zadanie 1 (korzystająx ze wzoru ogólnego alkenów sprawdź czy indeksy stechiometryczne się zgadzają. Czy jeśli n = 5 to czy 2n = 12?)

Zadanie 2 (skorzystaj ze wzoru ogólnego alkenów. Z treści zadania wynika, że n = 15)

Zadanie 3 (skorzystaj ze wzoru ogólnego alkenów. Z treści zadania wynika, że 2n = 16)

Zadanie 4 (rozwiąż równanie: 12 x n + 1 x 2n = 70 gdzie 12 - masa cząsteczkowa atomu węgla, 1 - masa cząsteczkowa atomu wodoru, n - ilość atomów węgla, 2n - ilość atomów wodoru ALBO oblicz masę cząteczkową propenu, butenu i pentenu, ...)

Zadanie 5 ( masę cząsteczkową dwóch atomów węgla podziel przez masę cząsteczkową czterech atomów wodoru)

Jeśli chcesz to podeślij rozwiązane zadania w dniu 8 kwietnia na mojego maila lub messengera. Możesz dostać "+".

Jeśli chcesz otrzymać jeszcze jednego "+" to rozwiąż także zadania: 6 i 8, które są godne profilu medycznego w liceum.

Data dodania: 2020-03-28 15:11:27
Data edycji: 2020-03-28 15:34:11