08.05.20 r. Temat: Kultura i zmiany społeczne w okresie międzywojennym.

Przeczytaj ze zrozumieniem temat 4 z podręcznika: „Kultura i zmiany społeczne w okresie międzywojennym” (str.205-209)  oraz odpowiedz sobie na pytania pod tekstem (ćw. 1-2 str. 207, ćw. 1-3 str. 209), jeśli masz z tym problem powinieneś wrócić do ponownego czytania tekstu. Zrób krótką notatkę do zeszytu (pomocne może być streszczenie tematu 4 na str. 215 lub moja notatka do pobrania).Następnie staraj się zapamiętać notatkę.

Zwróć szczególną uwagę na: kulturowe i cywilizacyjne następstwa wojny, rozpowszechnienie szkolnictwa, mass mediów, rozwój komunikacji, nowe trendy w architekturze i sztuce (modernizm, futuryzm, dadaizm, surrealizm) oraz kulturze (szalone lata dwudzieste, jazz), wzrost równouprawnienia kobiet.

Zapamiętaj daty: pierwszej audycji radiowej (1906 r.), przyznania praw wyborczych kobietom w Polsce (1918 r.), pierwszego wręczania Oskarów (1929 r.).

Dla chętnych:

Na koniec,  dla sprawdzenia swoich wiadomości wykonaj do poniedziałku - 11 maja do godz. 12.00 na stronie epodreczniki.pl. kartę pracy. Zaloguj się na stronie epodreczniki.pl otrzymanym od wychowawcy loginem i hasłem i wykonaj samodzielnie udostępnioną dla Ciebie kartę pracy " Kultura i zmiany społeczne w okresie międzywojennym ". Postaraj się zmieścić w czasie 20 minut. Po ostatecznej decyzji i zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi nie wprowadzaj zmian. Wyniki twojej pracy będą dla mnie widoczne i oceniane zgodnie z twoim wynikiem procentowym. Po upływie wskazanego terminu materiał zostanie usunięty i nie będziesz miał możliwości wykonania go ponownie.

Data dodania: 2020-05-07 17:21:06