08.06.20 r. Temat: Gospodarka II Rzeczypospolitej.

1. Przeczytaj ze zrozumieniem temat 6 z podręcznika: „Gospodarka II Rzeczypospolitej” (str.245-250) oraz odpowiedz sobie na pytania pod tekstem (ćw. 1-3 str. 250), jeśli masz z tym problem powinieneś wrócić do ponownego czytania tekstu. Zrób krótką notatkę do zeszytu (pomocne może być streszczenie tematu 6 na str. 269 lub moja notatka do pobrania).Następnie staraj się zapamiętać notatkę.
  2. Zwróć szczególną uwagę na: problemy gospodarcze odrodzonej Polski, , reformę walutową Władysława Grabskiego, skutki światowego kryzysu gospodarczego na ziemiach polskich, osiągnięcia gospodarcze II Rzeczypospolitej, a zwłaszcza powstanie Gdyni, magistrali węglowej i Centralnego Okręgu Przemysłowego, postać Eugeniusza Kwiatkowskiego. Zapamiętaj daty z osi czasu na str. 245.
  3. Dla chętnych:
Data dodania: 2020-06-07 13:58:24