10.06.2020 Joga - ćwiczenia kształtujące prowidłową postawę.

Zajecia zaczynamy od rozgrzewki. To stały element każdego treningu. Podwyższa temperaturę ciała, uelastycznia mięśnie, zapobiega kontuzjom i zakwasom. Nigdy o niej nie zapominaj.

Ćwiczenia jogi na kręgosłup:

• Skłony do przodu – ćwiczenie wzmacnia mięśnie brzucha i pleców, rozciąga mięśnie i ścięgna. Ponadto skłony pobudzają proces trawienia.
  • Skręty – ćwiczenia te polecane są zwłaszcza osobom prowadzącym siedzący tryb życia. Sprawiają, że plecy, kolana i barki stają się bardziej elastyczne. Dzięki skrętom zanikają bóle kręgosłupa i bioder. Ten rodzaj ćwiczeń świetnie wzmacnia mięśnie szyi.
  • Pozycje odwrócone – to różne rodzaje ćwiczeń polegające na staniu na głowie. Są przeznaczone raczej dla osób zaawansowanych w uprawianiu jogi. Jeśli ktoś chciałby zacząć trenowanie tego rodzaju ćwiczeń na kręgosłup, warto wiedzieć, że poziomy trudności dobiera się indywidualnie. Pozycje odwrócone uelastyczniają kręgosłup i poprawiają krążenie krwi.

Trzeba pamiętać, że pozycje jogi wykonuje się powoli, uważając na każdy ruch. Bardzo istotna jest nauka prawidłowego oddychania przy wykonywaniu tych ćwiczeń. Zaczynając ćwiczenia, warto zapisać się do szkół jogi. Trener dobierze nam odpowiedni zestaw ćwiczeń, biorąc pod uwagę wiek, płeć, rodzaj problemu z kręgosłupem i naszą kondycję fizyczną. Joga jest doskonałym elementem profilaktyki dla osób z nadwagą i otyłością. Wykonywane ćwiczenia nie obciążają w znaczny sposób stawów oraz mięśni, a są bardzo pomocne w osiągnięciu prawidłowej masy ciała i większej sprawności fizycznej, dzięki dotlenieniu organizmu i zwiększeniu tempa przemiany materii.

Poniżej materiał :

Data dodania: 2020-06-10 11:59:26