10.06.2020 Temat: Elementy rysunku technicznego.

1.Data realizacji lekcji: 10.06.2020 r.

2.Imię i nazwisko nauczyciela: Barbara Pietrzak

3.Temat lekcji: Elementy rysunku technicznego.

4.Cele lekcji: uczeń zna termin- normalizacja, formaty arkuszy rysunkowych, linie rysunkowe i wymiarowe, podziałka, tabliczka rysunkowa.

5.Przebieg lekcji: Rysunek techniczny, aby był zrozumiały przez wszystkich konstruktorów, techników, musi być znormalizowany, czyli musi powstać według określonych norm, zasad. Przykładem normalizacji są wymiary arkuszy papieru, np. format A 4, A 3 itd. Wszystkie linie na rysunku technicznym są znormalizowane. Przykłady linii i ich zastosowania znajdziecie w podręczniku, str. 54 (tabelka). Wykonaj ustnie ćw. 4, str. 55. Zapoznaj się z zasadami wykonywania rysunków, str. 55. Ważnym elementem w rysunkach technicznych jest podziałka: 1:1 wymiar rzeczywisty, 1:2 wymiar pomniejszony, a 2:1 wymiar powiększony. W podręczniku, str. 56 w ćw. 6 narysowane są ramki do zdjęć. Obie są w różnych podziałkach. Dla chętnych - wykonaj w podziałce 1:4 ramkę 1. Podaj wymiary tej ramki.

Data dodania: 2020-06-09 23:32:07
Data edycji: 2020-06-09 23:44:17