11.05.2020 Światłem malowane.

Data: 11.05.2020

Nauczyciel: Marcin Jędryczko

Temat: Światłem malowane.

Cel lekcji: Poznanie darmowych edytorów online do obróbki zdjęć i ich możliwości.

Materiał:

Podręcznik str. 116-121.

Jest wiele programów komputerowych, które służą do obróbki zdjęć. Do tych znanych należą np.: Adobe Photoshop (płatny), Gimp (darmowy), PhotoFiltre (darmowy do użytku niekomercyjnego), które są bardzo zaawansowanymi edytorami.

Ale jeżeli nie mamy zainstalowanego żednego z tych programów możemy też skorzystać z dostępnych edytorów zdjęć online. O tych bardziej zaawansowanych możesz przeczytać np. tutaj: https://www.fotomaniak.pl/146372/obrobka-zdjec-online-najlepsze-darmowe-strony/

My wykorzystamy prostsze edytory, ale za to w języku polskim:

Dostępne są tu podstawowe opcje edycji zdjęć, możliwość stosowania efektów kolorystycznych, nakładania tekstur, ramek, wstawiania tekstów lub clipartów.

Oprócz edytora zdjęć na stronie można utwożyć także kolaż ze zdjęć lub zdjęcie artystyczne (Art foto). Opcję wybieramy w górnym menu.

Dostępne są tu podstawowe opcje edycji zdjęć, możliwość zastosowania fitrów, wstawienia tekstu, kształtów, naklejek, ramek.

Oprócz edytora zdjęć na stronie dostępnych jest wiele narzędzi do konwertowania obrazów, a nawet jest osobne narzędzie do tworzenia memów.

Zadanie:

• Skorzystaj ze stron do edycj zdjęć Fotoram.io oraz www.iloveimg.com.
  • Wczytaj dowolne zdjęcie i spróbuj dokonać edycji tego zdjęcia, zastosuj filtry, sprawdź tekstury, nałóż tekst, ramkę, itd.
  • Zapisz obrazek z dokonanymi zmianami w komputerze.

ZADANIE NIE BĘDZIE OCENIANE

Data dodania: 2020-05-11 13:35:00