12.05.2020 Ćwiczenia siatkarskie doskonalące odbicia piłki siatkowej sposobem oburącz górnym . - Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich

Dziś na lekcji przypomnimy sobie technikę odbicia piłki siatkowej .
GÅ‚ownym celem lekcji jest doskonalenie poprawnego uÅ‚ożenia rÄ…k do odbić piÅ‚ki sposobem górnym .
Jak poprawnie powinno siÄ™ wykonać  odbicie piÅ‚ki:
Postawa ciaÅ‚a przy odbicu jest wysoka. CharakteryzujÄ™ siÄ™ ustawieniem nóg w lekkim wykroku, stopy rozstawione na szerokość barków. Nogi nieznacznie ugiÄ™te w stawach kolanowych, tuÅ‚ów pochylony lekko do przodu (przez maÅ‚e zaÅ‚amanie w biodrach), równomiernie rozÅ‚ożony ciężar ciaÅ‚a. Ramiona ugiÄ™te w stawach Å‚okciowych trzymamy swobodnie przy tuÅ‚owiu. DÅ‚onie, odchylone w kierunku grzbietowym, luźno rozstawione palce, kciuki skierowane do siebie i nieco ku górze, trzymamy na wysokoÅ›ci klatki piersiowej.

Poniżej zamieszczam film dla lepszego zrozumienia techniki odbicia :

Przechodzimy teraz do ćwiczeÅ„, które zaczynamy rozgrzewkÄ…:

Poniższy filmik przedstawia 16 ćwiczeÅ„ siatkarskich doskonalÄ…cych odbicia piÅ‚ki sposobem górnym.
Jeśli masz warunki w domu i posiadasz piłke poćwicz razem z uczestnikami filmiku jeśli nie obejrzyj film i postaraj się zapamiętać technikę wykonania.

Nie masz piłki możesz zrobic sam w domu to proste .
Weź kilka zapisanych , niepotrzebnych , kartek papieru, starÄ… gazetÄ™ i zgnieć wszystkie razem, możesz wykorzystać papier toaletowy.Na koÅ„cu owiÅ„ caÅ‚Ä… kulkÄ™ taÅ›mÄ… .

Zachęcam do obejrzenia filmu oraz wykonania ćwiczeń :

Masz pytania , coÅ› jest niejasne zachÄ™cam do kontaktu: magadalena.kolb@kliniska.edu.pl

Data dodania: 2020-05-12 07:17:38
Data edycji: 2020-05-18 07:41:43