12.05.2020 Pierwszy Tryb Warunkowy

Hello class, dzisiaj poznamy pierwszy trub warunkowy czyli FIRST CONDITIONAL. Jak sama nazwa mówi, będą to zdania, zawierajace jakiś warunek do spełnienia, mówiace o tym, co może wydarzyć się w przyszłosci (dlatego wcześniej mówiliśmy o czasie przyszłym)

Zdania przykładowe:

If the weather is nice, I will go for a walk. Jeśli pogoda będzie ładna, pójdę na spacer.Zdanie zawiera warunek -jeśli pogoda bedzie ładna ,to co się stanie...

I will travel around the world if I win $ 100.000 Będę podróżował dookoła świata jeśli wygram sto tys.dolarów:)

Zasada "budowy " zdań jest taka:

If + Simple Present , Future Simple -czyli jesli zdanie zaczynamy od if to potem następuje czas terażniejszy a następnie przecinek i czas przyszły.

Można zdanie "odwrócić" ,jak w dugim przykładzie czyli najpierw Future Simple bez przecinka potem if i Present Simple.

W podręczniku na stronie 84 jest jeszcze ładna tabelka z tłumaczeniem -również po polsku- jak zbudowany jest ten tryb warunkowy-proszę zajrzeć.

Dla poćwiczenia, wykonajcie krótkie zadanie z podręcznika str 79, ćw.12 - wymyślamy, co się stanie lub nie (will/won't) jeśli... jest tam 5 zdan, każdy według własnego pomysłu.

Data dodania: 2020-05-12 09:27:37
Data edycji: 2020-05-12 09:39:05