13.05.2020 Ćwiczenia siatkarskie doskonalące odbicia piłki siatkowej sposobem oburącz górnym .

Dziś na lekcji przypomnimy sobie technikę odbicia piłki siatkowej .
Głownym celem lekcji jest doskonalenie poprawnego ułożenia rąk do odbić piłki sposobem górnym .
Jak poprawnie powinno się wykonać  odbicie piłki:
Postawa ciała przy odbicu jest wysoka. Charakteryzuję się ustawieniem nóg w lekkim wykroku, stopy rozstawione na szerokość barków. Nogi nieznacznie ugięte w stawach kolanowych, tułów pochylony lekko do przodu (przez małe załamanie w biodrach), równomiernie rozłożony ciężar ciała. Ramiona ugięte w stawach łokciowych trzymamy swobodnie przy tułowiu. Dłonie, odchylone w kierunku grzbietowym, luźno rozstawione palce, kciuki skierowane do siebie i nieco ku górze, trzymamy na wysokości klatki piersiowej.

Poniżej zamieszczam film dla lepszego zrozumienia techniki odbicia :

Przechodzimy teraz do ćwiczeń, które zaczynamy rozgrzewką:

Poniższy filmik przedstawia 16 ćwiczeń siatkarskich doskonalących odbicia piłki sposobem górnym.
Jeśli masz warunki w domu i posiadasz piłke poćwicz razem z uczestnikami filmiku jeśli nie obejrzyj film i postaraj się zapamiętać technikę wykonania.

Nie masz piłki możesz zrobic sam w domu to proste .
Weź kilka zapisanych , niepotrzebnych , kartek papieru, starą gazetę i zgnieć wszystkie razem, możesz wykorzystać papier toaletowy.Na końcu owiń całą kulkę taśmą .

Zachęcam do obejrzenia filmu oraz wykonania ćwiczeń :

Masz pytania , coś jest niejasne zachęcam do kontaktu: magadalena.kolb@kliniska.edu.pl
Data dodania: 2020-05-13 08:55:05
Data edycji: 2020-05-18 07:43:49