13.05.2020 Poznajemy nowoczesne aplikacje internetowe do oceny aktywności fizycznej

Poznajemy nowoczesne urządzenia techniczne oraz aplikacje internetowe do oceny dziennej aktywności fizycznej

Cel główny: Uczeń potrafi zdiagnozować własną, dzienną aktywność fizyczną, wykorzystując nowoczesne technologie (np. urządzenia monitorujące, aplikacje internetowe)

CZĘŚĆ WSTĘPNA

Podczas dzisiejszej lekcji znajdziecie poniżej listę najpopularniejszych aplikacji mobilnych, które pozwalają na bardzo dokładne monitorowanie różnych części treningu - od dokładnej pozycji GPS, po tętno, przebyte kilometry, spalone kalorie, prędkość poruszania się.

Pamiętajcie! Jeżeli chcecie przetestować, ściągnąć jedną z nich zapytajcie najpierw rodziców o pozwolenie.

Osoby, które ćwiczą od dawna, prawdopodobnie nie mają problemu ze zmotywowaniem się do kolejnego treningu. Ich ciała są już do tego typu aktywności przyzwyczajone i same wynagradzają się zalewem pozytywnych hormonów.Co innego, gdy dopiero rozpoczynamy bieganie, regularne jeżdżenie na rowerze, pływanie czy jeszcze inną aktywność. Łatwo zmotywować się raz czy nawet być w nastroju do ćwiczeń przez kilka dni. Prędzej czy później dopadnie nas jednak znużenie i brak ochoty do wyjścia z domu. Właśnie w takich przypadkach nieocenione okazują się aplikacje mobilne.

CZĘŚĆ GŁÓWNA

Nawet odrobina ruchu każdego dnia może znacznie poprawić nie tylko nasze zdrowie i kondycję, ale również samopoczucie. Przyglądamy się najlepszym aplikacjom, które pomogą śledzić wykonywanie różnego rodzaju ćwiczeń:

Endomondo – to jedna z najpopularniejszych aplikacji sportowych (aż 25 mln użytkowników). Nie bez powodu określana jest jako „trener sportowy”. Aplikacja zapisuje pokonane trasy i rekordy. Rejestruje czas trwania aktywności, prędkość, dystans 51 i kalorie. Aplikacja dostępna zarówno na iPhone’y, jak i smartfony z Androidem oraz Windows Phone

Ground Miles – aplikacja zachęca do aktywności fizycznej. I chodzi tu przede wszystkim o ruch w najprostszej postaci – chodzenie. Aplikacja pozwala śledzić pokonany dystans, pomaga zdobywać cele, liczy kalorie, ‒

Workout Trainer – aplikacja pozwala śledzić pokonany dystans, pomaga zdobywać cele, liczy calorie

Google Fit – to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji dla aktywnych. Wspiera nie tylko smartfony, ale także zegarki z systemem Android Wear oraz smartbandy firmy Xiaomi oraz wiele innych urządzeń. Monitorowanie aktywności, wgląd we wszelkie statystyki, planowanie treningów – to jedne z wielu jej możliwości. Wszystko sprowadza się do bardziej świadomego treningu oraz większej motywacji,

Runtastic – to rozbudowana platforma do monitorowania naszej aktywności fizycznej. Pozwala rejestrować treningi, dopasowywać je do swoich potrzeb, analizować, czy też dzielić się wynikami ze znajomymi

CZĘŚĆ KOŃCOWA

1.Podsumowanie

Śledzenie własnej aktywności sprawia automatycznie, że mamy lepszy obraz swoich wyników, a także chcemy podświadomie sprawić, by były one lepsze. Jeśli na pięknym wykresie nasz czas biegania , jazdy na rowerze lub innej aktywności będzie rósł od kilkunastu dni, zdecydowanie łatwiej będzie podjąć decyzję o tym, by po raz kolejny podjąc wyzwanie ruchowe.

Do tego Was serdecznie zachęcam.

Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu magdalena.kolb@kliniska.edu.pl

Data dodania: 2020-05-13 08:53:18