17.04.20 r. Temat: Podsumowanie rozdziału V pt. „I wojna światowa”.

Dla podsumowania rozdziału V obejrzyj filmik o wybuchu i przebiegu  I wojny światowej:

Zaloguj się na stronie epodreczniki.pl otrzymanym od wychowawcy loginem i hasłem. Wykonaj udostępnioną dla Ciebie lekcję "Zrozumieć Wielką Wojnę (lekcja powtórzeniowa)" ze strony e-podreczniki.pl krok po kroku. Wyniki twojej pracy z ćwiczeń będą dla mnie widoczne do 20.04.20 r. (do godz. 18) i oceniane. Uczniowie chętni mogą przesłać mi mailem na adres: beata.korczak@kliniska.edu.pl  do 20.04.20 r. (do godz. 18.00) odpowiedzi do polecenia 3 czyli interpretację 5 ilustracji na dodatkowe punkty(prawidłowe wykonanie 3 ćwiczeń+ polecenia 3 skutkuje oceną celującą, prawidłowe wykonanie 3 ćwiczeń skutkuje oceną bardzo dobrą):

„Polecenie 3: Obejrzyj ilustracje – rysunki i grafiki pochodzące z okresu I wojny światowej. Zwróć uwagę na daty ich powstania. O jakich zjawiskach i społecznych problemach informują one w symboliczny sposób? Wypisz je w punktach.”

Pamiętaj, abyś każdorazowo pisząc do mnie maila podpisał się imieniem, nazwiskiem, klasą a w temacie podał klasę, temat lekcji odnośnie którego piszesz wiadomość,np. 7A - Podsumowanie rozdziału V pt. „I wojna światowa”.

Po upływie wskazanego terminu materiał zostanie usunięty.

Zwróć szczególną uwagę na sojusze militarne w Europie w 1914 r., główne przyczyny wojny – polityczne i gospodarcze, pośrednie i bezpośrednie, specyfikę działań wojennych, postęp techniczny w okresie I wojny światowej.

Data dodania: 2020-04-16 13:33:20
Data edycji: 2020-04-17 07:29:45