20.05.20 Lekcja 129 "Ona jest naprawdę miłym stworzeniem". O niezwykłym charakterku Ani Shirley, cz.2.

Kochani!

Przypominam, że piątkowe wideokonsultacje nie są obowiązkowe. Bardzo proszę, abyście zgłaszali chęć wzięcia w nich udziału do czwartku do godz. 16, pisząc na mój adres mailowy: aleksandra.biesiadka@kliniska.edu.pl.

Gdy zbierze się grupa chętnych, wyślę Wam, jak zwykle, zaproszenia w formie listu elektronicznego z linkiem.

Jeśli go nie otrzymacie, oznacza to, że konsultacji nie będzie.

Konsultacje na życzenie pozostają bez zmian.

Cele lekcji (dwóch części):

• przedstawisz Anię;
  • opiszesz jej wygląd;
  • wymienisz cechy Ani;
  • ocenisz postać.

Materiały dydaktyczne:

• tekst lektury;
  • karta pracy;
  • komputer lub telefon z dostępem do Internetu.

Przebieg lekcji:

1. Zanim przejdziesz do dzisiejszego tematu, chciałabym Cię przeprosić za brak jednego elementu niezbędnego do napisania minirecenzji (zapomniałam go dodać), mianowicie punktu mówiącego o tym, że recenzja powinna:

• Oceniać co najmniej dwa elementy filmu do wyboru spośród podanych (grę aktorską, scenografię, kostiumy, muzykę, reżyserię, adaptację książki/wierność przeniesienia jej na ekran filmowy). Informacja jest już w lekcji nr 126.

Jeśli przesłałaś/eś mi swoją minirecenzję, a nie zawiera ona tych dwóch elementów, dodaj je i prześlij ją jeszcze raz

2. Wypełnij najbardziej pomocną w scharakteryzowaniu Ani kartę pracy i wklej ją do zeszytu. Znajdziesz ją też na dole strony. Jeśli nie możesz jej wydrukować, spróbuj przerysować ją do zeszytu lub zachowaj podobny układ notatki.

Nie musisz mi jej przesyłać, chyba że chcesz sprawdzić, czy poprawnie ją uzupełniłeś/aś.

UWAGA! Za ok. dwa tygodnie zaczniemy omawiać kolejną lekturę, którą będą Przygody Tomka Sawyera Marka Twaina.

Lekturę możesz pobrać tu: wolnelektury.pl.

Na stronie wolnelektury.pl jest ona też dostępna w innych formatach (np. na czytnik lub do posłuchania).

Owocnej pracy!

Aleksandra Biesiadka