21.04.2020 - Temat: Czasownik modalny dürfen - ćwiczenia - Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich

21.04.2020 - Temat: Czasownik modalny dürfen - ćwiczenia

Na poprzedniej lekcji poznaliÅ›cie czasownik modalny dürfen oraz jego odmianÄ™. Mam nadziejÄ™, że wszyscy przeczytaliÅ›cie paragraf, o który prosiÅ‚em. Dzisiaj chciaÅ‚bym abyÅ›cie wykonali 2 zadania z zastosowaniem tego czasownika.

W podręczniku na str. 88 zad. 3 i 4. Proszę, abyście zadania zapisali w zeszycie i mi je przysłali.

W zadaniu 3 przy ukÅ‚adaniu zdaÅ„ proszÄ™ pamiÄ™tać o wÅ‚aÅ›ciwym szyku zdania. Czasownik modalny (tutaj: dürfen) na drugim miejscu i odmieniony, a drugi czasownik na koÅ„cu zdania w bezokoliczniku.

Ponieważ wielu z Was pyta o możliwość poprawy ocen, chciałbym zaproponować coś w rodzaju konsultacji ONLINE w godzinach naszych zajęć czwartkowych.

Konsultacje odbwaÅ‚yby siÄ™ przez program ZOOM. ChÄ™tnych proszÄ™ o zapoznanie siÄ™ z tym programem. Na youtubie znajdziecie wiele poradników jak go Å›ciÄ…nąć i zainstalować.

W godzinach naszych zajęć czwartkowych będę wstawiał na podstronie klasy link do połączenia się ze mną przez ZOOM.

Data dodania: 2020-04-21 00:26:47
Data edycji: 2020-04-21 00:26:49