22.06.20 r. Temat: II Rzeczpospolita na arenie międzynarodowej. Polska w przededniu II wojny światowej.

1. Przeczytaj ze zrozumieniem temat 9 i 10 z podręcznika ( to już dwa ostatnie tematy): II Rzeczpospolita na arenie międzynarodowej. Polska w przededniu II wojny światowej” (str.260-267) oraz odpowiedz sobie na pytania pod tekstem (ćw. 1-3 str. 263 oraz pytanie 1-3 na str. 267), jeśli masz z tym problem powinieneś wrócić do ponownego czytania tekstu.  Dla tych, którzy zwrócili już podręczniki do biblioteki załączam potrzebne strony z książki.
  2. Zrób krótką notatkę do zeszytu (pomocne może być streszczenie tematu 9 i 10 na str. 270 lub moja notatka do pobrania).Następnie staraj się zapamiętać notatkę.

Zwróć szczególną uwagę na: główne kierunki polityki zagranicznej II Rzeczypospolitej (system sojuszy i politykę równowagi), zajęcie Zaolzia, niemieckie żądania wobec Polski, politykę ustępstw Zachodu wobec Niemiec Hitlera, konsekwencje paktu Ribbentrop–Mołotow, sojusz polityczno-wojskowy między Polską a W. Brytanią. Zapamiętaj daty z osi czasu na str. 260 i 264.

1. Dla chętnych:
Data dodania: 2020-06-19 11:24:51