Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień
Reset
Godło

25.06.20 r. Temat: Praca z filmem historycznym pt. „Niezwyciężeni”. Wycieczka do wirtualnego muzeum.

Obejrzyj Film IPN (4 minuty) pt. „Niezwyciężeni”. Jest to animowany film pokazujący walkę Polaków o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Odpowiedz sobie na pytanie jak Polacy poradzili sobie z nękającymi reżimami i uzyskali wolność?

http://www.niezwyciezeni-film.pl/

Wszystkich chętnych zabieram dziś na wycieczkę do wirtualnego muzeum w Szczecinie  - CENTRUM DIALOGU PRZEŁOMY W 3D + WIRTUALNE MUZEUM.
Dzięki stronie internetowej www.pomorzezachodnie360.wzp.pl każdy ma możliwość wirtualnego spaceru po Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Po placówce możemy się poruszać dzięki technologii Virtual Reality. Interaktywna prezentacja składa się m.in. z gigantycznej panoramy lotniczej Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, panoramy samego muzeum, wystawy stałej „Miasto sprzeciwu – miasto protestu”,  fotografii naziemnej części budynku. Prezentację dodatkowo wzbogacają niezwykle widowiskowe ujęcia z drona poruszającego się nad Szczecinem. Jej autorem jest szczecinianin, Jarosław Syrek. Do aplikacji można także wejść, korzystając z głównego menu serwisu internetowego Centrum Dialogu Przełomy MNS.
- www.pomorzezachodnie360.wzp.pl

Uzupełnieniem zwiedzania Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy w 3D może być wirtualna prezentacja zbiorów, opublikowana na stronie muzeum w zakładce ZBIORY. To kilkaset obiektów – skany dokumentów, zdjęcia, reprodukcje dzieł sztuki oraz materiały wideo. Szczególnej uwadze polecamy „Archiwum historii mówionej”, czyli wywiady ze świadkami historii - www.przelomy.szczecin.pl

Na koniec wycieczki zastanów się co zrobiło na tobie największe wrażenie.

Dla chętnych: dodatkowe informacje z zakresu historii Polski w latach 1918-1989 znajdziesz na stronie IPN  - „Od niepodległości do niepodległości Historia Polski 1918–1989”

http://www.polska1918-89.pl/

Na koniec naszych spotkań życzę Wam wielu sukcesów i spełnienia marzeń na kolejnym etapie kształcenia.

Data dodania: 2020-06-23 10:01:58
Ilość wyświetleń: 364

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej