Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

25.06.20 r. Temat: Praca z filmem historycznym pt. „Niezwyciężeni”. Wycieczka do wirtualnego muzeum.

Obejrzyj Film IPN (4 minuty) pt. „Niezwyciężeni”. Jest to animowany film pokazujący walkę Polaków o wolność od pierwszego dnia II wojny światowej aż do upadku komunizmu w Europie w 1989 roku. Odpowiedz sobie na pytanie jak Polacy poradzili sobie z nękającymi reżimami i uzyskali wolność?

http://www.niezwyciezeni-film.pl/

Wszystkich chętnych zabieram dziś na wycieczkę do wirtualnego muzeum w Szczecinie  - CENTRUM DIALOGU PRZEŁOMY W 3D + WIRTUALNE MUZEUM.
Dzięki stronie internetowej www.pomorzezachodnie360.wzp.pl każdy ma możliwość wirtualnego spaceru po Muzeum Narodowym w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy. Po placówce możemy się poruszać dzięki technologii Virtual Reality. Interaktywna prezentacja składa się m.in. z gigantycznej panoramy lotniczej Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie, panoramy samego muzeum, wystawy stałej „Miasto sprzeciwu – miasto protestu”,  fotografii naziemnej części budynku. Prezentację dodatkowo wzbogacają niezwykle widowiskowe ujęcia z drona poruszającego się nad Szczecinem. Jej autorem jest szczecinianin, Jarosław Syrek. Do aplikacji można także wejść, korzystając z głównego menu serwisu internetowego Centrum Dialogu Przełomy MNS.
- www.pomorzezachodnie360.wzp.pl

Uzupełnieniem zwiedzania Muzeum Narodowego w Szczecinie – Centrum Dialogu Przełomy w 3D może być wirtualna prezentacja zbiorów, opublikowana na stronie muzeum w zakładce ZBIORY. To kilkaset obiektów – skany dokumentów, zdjęcia, reprodukcje dzieł sztuki oraz materiały wideo. Szczególnej uwadze polecamy „Archiwum historii mówionej”, czyli wywiady ze świadkami historii - www.przelomy.szczecin.pl

Na koniec wycieczki zastanów się co zrobiło na tobie największe wrażenie.

Dla chętnych: dodatkowe informacje z zakresu historii Polski w latach 1918-1989 znajdziesz na stronie IPN  - „Od niepodległości do niepodległości Historia Polski 1918–1989”

http://www.polska1918-89.pl/

Na koniec naszych spotkań życzę Wam wielu sukcesów i spełnienia marzeń na kolejnym etapie kształcenia.

Data dodania: 2020-06-23 10:03:07
Data edycji: 2020-06-23 10:05:07
Ilość wyświetleń: 324

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej