25.06.2020 r. - Ćwiczenia stabilizujące .

Ćwiczenia stabilizujące to szeroko rozumiana dziedzina fizjoterapii obejmuje nie tylko działania na rzecz zmniejszania bólu, ale również profilaktykę pozwalającą zapobiegać urazom i dyskomfortowi. Ćwiczenia stabilizujące pobudzają mięśnie głębokie i są niezbędnym wsparciem dla całego korpusu, co ma ogromne znaczenie dla sylwetki i prawidłowej postawy.

Z uwagi na ich nieskomplikowanie ćwiczenia można wykonywać w domu, także z wykorzystaniem prostych przyrządów gimnastycznych, np. piłki czy poduszki. To powszechnie znane i poprawnie wykonywane przysiady, wykroki czy brzuszki, które można rozwijać w bardziej złożone aktywności. Ważne jest, by podczas ćwiczeń pamiętać o właściwym oddechu.

Podczas treningu następuje poprawa wytrzymałości mięśniowej, stabilności dynamicznej, redukcja tkanki tłuszczowej, stabilizacja stawów, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji podczas ćwiczeń oraz codziennych obowiązków.

Zaczynamy od rozgrzewki :

Cżęć główna :

Cz . końcowa :

Powodzenia , Magdalena Kolb.

Data dodania: 2020-06-25 07:55:39
Data edycji: 2020-07-01 12:56:35