27.04.20 r. Temat: Narodziny faszyzmu.

Zgodnie z zapowiedzią zacznij lekcję od sprawdzenia ile zapamiętałeś z poprzedniego tematu. W tym celu zaloguj się na platformę epodreczniki.pl otrzymanym od wychowawcy loginem i hasłem, wejdź na swoje materiały (książeczka w prawym górnym rogu) i tam odnajdziesz udostępnioną dla ciebie kartkówkę pt. „Świat po I wojnie światowej”. Odpowiedz na pytania samodzielnie, bez pomocy naukowych w ciągu ok. 10 minut. Nie musisz zapisywać wyników, one będą od razu dla mnie widoczne i będą oceniane zgodnie z twoim wynikiem procentowym. Kartkówkę udostępnię w czasie naszej planowej lekcji czyli 27 kwietnia w godz. od 11 do 12.00. Po upływie wskazanego terminu materiał zostanie usunięty i nie będziesz miał możliwości wykonania go ponownie.

Przeczytaj ze zrozumieniem temat 2 z podręcznika: „Narodziny faszyzmu” (str.192-195)  i zrób krótką notatkę do zeszytu (pomocne może być streszczenie tematu 2 na str. 214).Następnie staraj się zapamiętać notatkę.

Zwróć szczególną uwagę na: ideologię i praktykę włoskiego faszyzmu i niemieckiego narodowego

socjalizmu, postać Benito Mussoliniego i Adolfa Hitlera.

Zapamiętaj daty: marszu na Rzym (1922 r.), pożaru Reichstagu (1933 r.), nocy kryształowej (9/10XI 1938 r.).

Dla chętnych w ramach powtórki lekcja na ten sam temat : https://www.nowy-sacz.info/korki-od-prezydenta-historia-temat-narodziny-faszyzmu-dla-uczniow-7-klasy-szkoly-podstawowej/

Dla chętnych tajemnica sprzed wieków pt. „W jaki sposób Niemcy odbudowywali swoją armię?” – podręcznik, str.198-199.

Data dodania: 2020-04-26 22:35:19