27.04.2020 Temat: Pomoc z angielskiego.

Data: 27.04.2020

Nauczyciel: Marcin Jędryczko

Temat: Pomoc z angielskiego.

Cel lekcji: Sprawdzanie angielskiej pisowni w edytorze tekstu Word.

Materiał:

Podręcznik str. 110.

Edytor tekstu Word powinien automatycznie rozpoznać język dokumentu i podkreślić na czerwono te wyrazy, których brak w jego słowniku, np. słowo "Freerice". W Wordzie można zaznaczyć taki wyraz, wybrać kartę Recenzja i w grupie Sprawdzanie wybrać opcję Pisownia i gramatyka, a następnie Dodaj do słownika.

Jeśli podkreślone słowo jest błędne, możesz je poprawić - wystarczy kliknąć dane słowo prawym przyciskiem myszy i w podręcznym menu wybrać z listy poprawną wersję.

Czasem, gdy edytor nie rozpoznaje prawidłowo języka, trzeba mu pomóc i wybrać na karcie Recenzja w grupie Język opcję Ustaw język sprawdzania. Trzeba znaleźć wybrany język i kliknąć go dwa razy. Więcej opcji znaleźć można w opcji Preferencje językowe.

Zadanie:

• Uruchom program Word, napisz tytuł FREERICE.
  • Skopiuj fragment tekstu ze strony freerice.com (np. wybierz opis strony https://freerice.com/about)
  • Wklej tekst do Worda.
  • Ustaw język sprawdzania tekstu na angielski - wyrazy tego tekstu przestaną być podkreślane na czerwono
  • Dodaj napis FREERICE do słownika - wyraz ten mimo, że nie ma takiego w języku angielskim, też nie będzie podkreślany na czerwono

Zadanie NIE będzie oceniane.

Data dodania: 2020-04-27 10:45:00
Data edycji: 2020-04-25 20:02:04