28.04.2020 Temat: Podsumowanie wiadomości z zakresu ruchu drogowego.

1.Data realizacji lekcji: 28.04.2020 r.

2.Imię i nazwisko nauczyciela: Barbara Pietrzak

3.Temat lekcji:  Podsumowanie wiadomości z zakresu ruchu drogowego.

4.Cele lekcji:  -uczeń zna  zasady pierwszeństwa przejazdu na różnych skrzyżowaniach,

- uczeń potrafi określić kolejność przejazdu poszczególnych  pojazdów przez skrzyżowania.

- uczeń zna znaki drogowe.

5.Przebieg: Na terenach zabudowanych, szczególnie w miastach drogi się krzyżują. Poruszając się po drogach, bardzo           często przekraczamy skrzyżowania. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i stosować  się            do sygnałów i znaków na skrzyżowanich. Są skrzyżowania bez znaków drogowych,tzw. równorzędne, ale też są skrzyżowania ze znakami drogowymi. Tam kierujący stosują się do znaków drogowych. Są również skrzyżowania o ruchu okrężnym i o ruchu kierowanym sygnalizacją świetlną.

Dzisiaj podsumujemy wiadomości z zakresu ruchu drogowego. Wykonaj :,, To umiem"-podsumowanie, str.76, ale bez zad. 5. Postaraj się zadania wykonać samodzielnie. Sprawdź się. Zadanie to zostanie ocenione. Maksymalna ilość punktów, którą można uzyskać to 14 pkt. Zadanie wykonaj dzisiaj, w czasie twania lekcji techniki.

Życzę powodzenia,

Data dodania: 2020-04-22 19:41:40