29.05.20 r. Temat: Kształtowanie się granicy zachodniej i południowej.

1. Obejrzyj film GWO (8 minut) pt. „Kształtowanie się granic II Rzeczypospolitej - https://gwo.pl/ksztaltowanie-sie-granic-ii-rzeczpospolitej-p4448
  2. Przeczytaj ze zrozumieniem temat 3 z podręcznika: „Kształtowanie się granicy zachodniej i południowej” (str.230-234) oraz odpowiedz sobie na pytania pod tekstem (ćw. 1-3 str. 234), jeśli masz z tym problem powinieneś wrócić do ponownego czytania tekstu. Zrób krótką notatkę do zeszytu (pomocne może być streszczenie tematu 3 na str. 268 lub moja notatka do pobrania).Następnie staraj się zapamiętać notatkę.
  3. Zwróć szczególną uwagę na: powstanie wielkopolskie (zakończone sukcesem) , Wolne Miasto Gdańsk, plebiscyty na Warmii, Mazurach i Powiślu a także na Górnym Śląsku, trzy powstania śląskie, podział Śląska Cieszyńskiego, Spiszu i Orawy (niekorzystny dla Polski).
  4. Zapamiętaj daty: 27XII 1918 r. – wybuch powstania wielkopolskiego, 11 VII 1920 r. – plebiscyt na Warmii, Mazurach i Powiślu, 20 III 1921 r. – plebiscyt na Górnym Śląsku.
  5. Na następnej lekcji czyli w poniedziałek (1 czerwca 2020 r.) od godz. 10.00 do 15.00 dla sprawdzenia swojej wiedzy na temat kształtowania się granic II Rzeczpospolitej wykonaj udostępnioną dla ciebie kartkówkę na stronie epodreczniki.pl. z dwóch ostatnich tematów czyli: „Walka o granicę wschodnią” oraz „Kształtowanie się granicy zachodniej i południowej”. Zaloguj się na stronie epodreczniki.pl otrzymanym od wychowawcy loginem i hasłem w poniedziałek – 1 czerwca w godz. od  10 do 15.00. Wykonaj samodzielnie, bez żadnych pomocy naukowych udostępnioną dla Ciebie kartkówkę "Walka o granice II Rzeczpospolitej". Postaraj się zmieścić w czasie 20 minut. Wyniki twojej pracy z testu będą dla mnie widoczne i oceniane zgodnie z twoim wynikiem procentowym. Po upływie wskazanego terminu materiał zostanie usunięty i nie będziesz miał możliwości wykonania go ponownie.

1. Dla chętnych:
Data dodania: 2020-05-28 15:38:10