29.05.2020 Temat: Nowe oblicze sztuki- asamblaż i instalacja.

1.Data realizacji lekcji: 29.05.2020 r.

2.Imię i nazwisko nauczyciela: Barbara Pietrzak

3.Temat lekcji: Nowe oblicze sztuki- asamblaż i instalacja.

4.Cele lekcji: uczeń poznaje terminy: asamblaż, instalacja, sztuka otoczenia, wykonuje pracę przestrzenną z materiałów nietypowych.

5.Przebieg lekcji: Co to jest asamblaż? To forma artystyczna, będąca odmianą kolażu, według której tworzy się trójwymiarowe kompozycje z przedmiotów gotowych.

Praca złożona z różnego rodzaju przedmiotów: codziennego użytku, bezużytecznych fragmentów, form naturalnych, wszelkich możliwych obiektów. Dzieło powstaje z przedmiotów, które nie są stworzone przez autora asamblażu, ale jedynie przez niego użyte.

Co to jest instalacja? Instalacja to inaczej dzieło plastyczne o przestrzennych walorach zbudowane przez artystę i dopasowane do konkretnej przestrzeni (najczęściej będącą zastaną przestrzenią). Instalacja złożona jest w całość z wielu elementów gotowych lub w tym celu wykonanych, ale może być wykonana z jednego konkretnego elementu.

Instalacja jest formą, która występuje w przestrzeni, może być formą znacznie większych rozmiarów niż asamblaż.

Zadanie do wykonania: proszę wykonać z gotowych przedmiotów kolaż, czyli asamblaż. W domu, proszę poszukać ciekawe przedmioty, ułożyć je na  płaszczyźnie, np. w jakiejś ramce. Stwórz z tych przedmiotów osobne dzieło sztuki. Wykonaj zdjęcie kolażu i prześlij je na mojego maila. Czas na realizację- pozostał jeszcze tydzień do 05.06.2020 r.

Życzę twórczej pracy.

Data dodania: 2020-05-28 20:00:05