30.04.2020 Doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej

Dziś na lekcji doskonalić będziesz  koordynację wzrokowo ruchową .

Koordynacja ruchowa to zdolność wykonywania określonych przestrzennie i czasowo ruchów lub łańcuchów ruchowych, a także reagowanie i rozwiązywanie nowych nieoczekiwanych sytuacji ruchowych. Koordynacja ruchowa człowieka zakodowana jest w błędniku umiejscowionym w środkowej części ucha. Błędnik odpowiada za równowagę, czyli prawidłowe utrzymanie ciała w przestrzeni. To dzięki niemu możemy poruszać się po nierównym podłożu, biegać czy chodzić.

W skład koordynacji ruchowej wchodzą takie zdolności, jak zwinność, zręczność, orientacja przestrzenna, pamięć ruchowa, szybkość reakcji, poczucie rytmu oraz czucie mięśniowe.

Jak poprawić koordynację ruchową?

Jest wiele ćwiczeń doskonalących koordynację: pływanie , ćwiczenia gimnastyczne, skokoi na skakance , jazda na rowerze.

Dziś mam dla ciebie propozycję ćwiczeń z drabinką koordynacyjną, którą sam możesz stworzyć .

Zanim przejdziesz do części głównej lekcji wykonaj rozgrzewkę -https://www.youtube.com/watch?v=xrRsUL9HVj8

Część główna lekcji  , ćwiczenia z wykorzystaniem domowej drabinki koordynacyjnej: https://www.youtube.com/watch?v=nqPxPEXPy70&t=318s

Rozciąganie to niezwykle ważny element każdego treningu, który powinien zamykać nasze ćwiczenia lub funkcjonować jako oddzielna aktywność fizyczna :www.youtube.com/watch?v=gJyFUwjXAe8 .

Data dodania: 2020-04-30 09:36:57