3.04.2020 Trzeci tryb warunkowy

Hello class ,dziś trzeci tryb warunkowy czyli THE THIRD CONDITIONAL

To nic trudnego, tylko, tak jak w 1 i 2 , trzeba zapamiętac wzór:)

1 tryb  - If  the weather is nice, I will go for a walk. (obecnie nie, bo nie wychodż z domu:)) Jeśli pogoda bedzie łądna, pójdę na spacer

2. tryb - If the weather was nice, I wolud go for a walk. Jeśli pogoda byłaby ładna ,to bym poszedł na spacer.

3 tryb - If the weather had been nice yesterday, I would have gone for a walk. Gdyby pogoda była ładna wczoraj, to bym poszedł na spacer-TRZECI TRYB WARUNKOWY mówi o ty co już się stało i nie ma możliwości "powrotu", sytuacja, zdarzenie z pzreszłosci, którego "nie cofniemy"

Tu używamy czasu zaprzeszłego Past Pefect i czasu Future Perfect in the Past -który zawsze składa się z WOULD / HAVE/ III FORMA CZASOWNIKA

Przeczenia tworzyć będziemy poprzez hadn't i wouldn't  a pytania poprzez szyk przestawny czyli had i would przed podmiotem w zdanu (osobą lub rzeczą) i pamiętamy,że III tryb to III formy, II tryb to II formy a I tryb to I formy...

W podręczniku (str 65)  jest tabelka z tym trybem, zerknijcie, może ktoś woli w formie tabelki,do zrobienia cwiczenie 7,8 i 9 str 65, ćwiczymy samodzielnie .GOOD LUCK!

Data dodania: 2020-04-03 08:58:45
Data edycji: 2020-04-03 08:58:46