31.03.2020 Temat: Rowerem przez skrzyżowanie.

1.Data realizacji lekcji: 31.03.2020 r.

2.Imię i nazwisko nauczyciela: Barbara Pietrzak

3.Temat lekcji: Rowerem przez skrzyżowanie.

4.Cele lekcji:  -uczeń pozna  zasady pierwszeństwa pojazdów na różnych skrzyżowaniach,

- uczeń przedstawi kolejność przejazdu poszczególnych  pojazdów przez skrzyżowania.

5.Przebieg: Na terenach zabudowanych, szczególnie w miastach drogi się krzyżują. Poruszając się po drogach, bardzo           często przekraczamy skrzyżowania. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i stosować  się            do sygnałów i znaków na skrzyżowanich. Są skrzyżowania bez znaków drogowych,tzw. równorzędne, wtedy                    kierujących obowiązuje zasada prawej ręki, czyli pojazdy nadjężdżające z naszej prawej strony mają pierwszeństwo lub występuje tam jeden znak ,,skrzyżowanie dróg" (trójkąt, czerwona ramka i czarny krzyżyk).

Na dzisiejszej lekcji zapoznasz się ze skrzyżowaniem równorzędnym.

Przeczytaj w podręczniku tekst str. 52 ,,Uwaga skrzyżowanie". Następnie odczytaj informację z ,,Warto wiedzieć" na str. 52. Przyjrzyj  się ilustracją w ćw. 1 str. 52 i zastanów się kto ma pierwszeństwo przejazdu.  Na stronie 54 w podręczniku przeczytaj tekst ,,skrzyżowania równorzędne". Wykonaj w zeszycie ćw. 2 str. 54. Sposób wykonania zadania

np. skrzyżowanie 1- a, c, b. Wykonaj zdjęcie zadania i je prześlij lub przez e-dziennik. Życzę powodzenia.

Data dodania: 2020-03-30 21:52:53