4.06.2020 Obligation and prohibitions

Proszę zróbcie notatkę w zeszycie:

1. Must/mustn't - czasownika tego używamy, aby powiedzieć,że musimy coś zrobić/ nie wolno nam czegoś robić, coś jest zakazane np. I must tidy my room (Muszę sprzątać mój pokój)/ You mustn't park here! Zakaz parkowania/nie wolno tu parkować
  2. Have to/ Don't have to/Doesn't have to ( he, she, it) -używam, gdy mówimy o obowiązkach na nas nałożonych You have to read this book - Musisz przeczytać ksiażkę (bo to jest np. lektura) / You don't have to go for a school trip ( Nie musisz jechac na szkolną wycieczkę)
  3. Should/shouldn't - używamy, gdy chcemy komuś udielić rady np. You should drink more water -Powinienes pić więcej wody/ You shouldn't be late! Nie powinieneś się spóźniać!
  4. Pamiętamy, że po czasownikach must/mustn't/ have to/ don't have to/doesn't have to/ should/shouldn't - używamy czasownika w formie podstawowej.

W podręczniku na str. 88, proszę zrobić ćw. 2 - Zasady obowiazujace na letnim obozie -wybrać właściwe słówko, następnie proszę przygotować RULES IN THE ZOO lub RULES IN THE CLASSROOM 6-10 punktów, co można, czego nie można, co powinno się robić, czego nie itd, z wykorzystaniem dzisiejszych słówek -TERMIN ODESŁANIA 9.06.2020

Data dodania: 2020-06-04 09:40:22
Data edycji: 2020-06-04 09:40:26