W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej uczestniczyli w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Aktywna Świetlica” pod hasłem „Mali odkrywcy”. Celem projektu było rozwijanie ciekawości poznawczej dzieci, poszerzanie wiedzy o otaczającym świecie oraz zachęcanie do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu.
Podczas realizacji kolejnych zadań świetliczaki poznawały sylwetki znanych odkrywców i wynalazców, zgłębiały tajemnice przyrody, obserwowały ciekawe zjawiska oraz samodzielnie wykonywały doświadczenia i eksperymenty.
Projekt dostarczył uczestnikom wielu nowych doświadczeń i okazji do zdobywania wiedzy poprzez zabawę oraz działanie. Dzięki udziałowi w projekcie dzieci rozwijały kreatywność, samodzielność, umiejętność współpracy oraz chętnie odkrywały nowe zagadnienia i ciekawostki dotyczące świata.