Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

BudujeMY przestrzeń rozwoju!!!

Przestrzeń szkolna powinna być zagospodarowana w taki sposób, aby tworzyć warunki nie tylko dla wszechstronnego rozwoju uczniów, ale także inspirować, odpowiadać na potrzeby i pobudzać do kreatywności, a co za tym idzie,  również samodzielnych inicjatyw.

 

W naszej szkole realizujemy wyjątkowy projekt „BudujeMY PRZESTRZEŃ ROZWOJU”. Jego wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że stworzyliśmy go wg. naszych potrzeb, nawiązując współpracę z  firmą IKEA Indastry i IKEA Retail, z którymi już niejednokrotnie mieliśmy przyjemność  współpracować w przeszłości.

 

Jednak tym razem, postanowiliśmy wspólnie stworzyć „coś wielkiego”, wychodzącego poza dotychczasowe schematy. Stworzyliśmy grupę projektową w skład której wchodzą uczniowie, rodzice i nauczyciele. We współpracy, a przede wszystkim przy ogromnym wsparciu przedstawicieli firmy IKEA, zagospodarowaliśmy przestrzeń w szkole wg. „własnych” potrzeb-czyli określonych przez uczniów. Przestrzeń, która będzie sprzyjała kreatywności, innowacyjnym pomysłom, rozwijaniu kompetencji kluczowych. Gdzie będziemy mogli się zrelaksować, porozmawiać, pograć w gry, sięgnąć po ulubioną publikację, lub wrócić do książki, która w przeszłości nas nie zachwyciła. Gdzie zrodzą się nowe pomysły, zmieniające nie tylko szkołę, ale i nas samych. Gdzie będziemy mogli się rozwijać.

 

Od momentu kiedy pomysł „zakiełkował”, do dnia realizacji projektu, który na podstawie naszych marzeń i oczekiwań sporządziła Pani projektant, minęło pół roku. Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie, mimo iż nową szkolną przestrzenią, cieszymy się już od kilku tygodni, czyli od momentu, kiedy darowane od wspomnianych sponsorów i  partnerów projektowych meble, nadały nowy sens tej przestrzeni.

Sami spójrzcie jak może wyglądać szkolny hol, w którym wcześniej gościło echo  i pogłos… Dziękujemy IKEA Industry i IKEA Retail. Dziękujemy wspaniałym GOŚCIOM, którzy w dniu dzisiejszym zaszczycili nas swoją obecnością. Wasze pozytywne oceny i serdeczne słowa w kierunku podejmowanych przez nas działań, „uskrzydlają nas” jeszcze bardziej.

 

Drodzy Absolwenci! Wspaniale, że byliście dziś z nami. Ta przestrzeń to nasze wspólne dzieło.

 

Życzymy powodzenia kolejnym szkołom, które również realizują projekt. Naprawdę WARTO! To działanie pobudza nowe inicjatywy, które samodzielnie podejmują uczniowie!

Data dodania: 2022-11-17 19:13:35
Data edycji: 2022-11-17 19:31:32
Ilość wyświetleń: 298

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej