Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

BudujeMY przestrzeń rozwoju!!!

Przestrzeń szkolna powinna być zagospodarowana w taki sposób, aby tworzyć warunki nie tylko dla wszechstronnego rozwoju uczniów, ale także inspirować, odpowiadać na potrzeby i pobudzać do kreatywności, a co za tym idzie,  również samodzielnych inicjatyw.

 

W naszej szkole realizujemy wyjątkowy projekt „BudujeMY PRZESTRZEŃ ROZWOJU”. Jego wyjątkowość polega przede wszystkim na tym, że stworzyliśmy go wg. naszych potrzeb, nawiązując współpracę z  firmą IKEA Indastry i IKEA Retail, z którymi już niejednokrotnie mieliśmy przyjemność  współpracować w przeszłości.

 

Jednak tym razem, postanowiliśmy wspólnie stworzyć „coś wielkiego”, wychodzącego poza dotychczasowe schematy. Stworzyliśmy grupę projektową w skład której wchodzą uczniowie, rodzice i nauczyciele. We współpracy, a przede wszystkim przy ogromnym wsparciu przedstawicieli firmy IKEA, zagospodarowaliśmy przestrzeń w szkole wg. „własnych” potrzeb-czyli określonych przez uczniów. Przestrzeń, która będzie sprzyjała kreatywności, innowacyjnym pomysłom, rozwijaniu kompetencji kluczowych. Gdzie będziemy mogli się zrelaksować, porozmawiać, pograć w gry, sięgnąć po ulubioną publikację, lub wrócić do książki, która w przeszłości nas nie zachwyciła. Gdzie zrodzą się nowe pomysły, zmieniające nie tylko szkołę, ale i nas samych. Gdzie będziemy mogli się rozwijać.

 

Od momentu kiedy pomysł „zakiełkował”, do dnia realizacji projektu, który na podstawie naszych marzeń i oczekiwań sporządziła Pani projektant, minęło pół roku. Dzisiaj nastąpiło uroczyste otwarcie, mimo iż nową szkolną przestrzenią, cieszymy się już od kilku tygodni, czyli od momentu, kiedy darowane od wspomnianych sponsorów i  partnerów projektowych meble, nadały nowy sens tej przestrzeni.

Sami spójrzcie jak może wyglądać szkolny hol, w którym wcześniej gościło echo  i pogłos… Dziękujemy IKEA Industry i IKEA Retail. Dziękujemy wspaniałym GOŚCIOM, którzy w dniu dzisiejszym zaszczycili nas swoją obecnością. Wasze pozytywne oceny i serdeczne słowa w kierunku podejmowanych przez nas działań, „uskrzydlają nas” jeszcze bardziej.

 

Drodzy Absolwenci! Wspaniale, że byliście dziś z nami. Ta przestrzeń to nasze wspólne dzieło.

 

Życzymy powodzenia kolejnym szkołom, które również realizują projekt. Naprawdę WARTO! To działanie pobudza nowe inicjatywy, które samodzielnie podejmują uczniowie!

Data dodania: 2022-11-17 19:13:35
Data edycji: 2023-12-14 18:54:47
Ilość wyświetleń: 336

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej