Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Co słychać Szkolnym Kole LOP ? Kolejne działania

Szkolne Koło LOP to grupa zaangażowanych, ciekawych świata osób. Uczniowie chętnie angażują się w różnorodne działania, będąc często ich autorami.

 

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie zorganizowali spacer połączony ze sprzątaniem terenu. W ramach zajęć w szkole wykonywali m.in. kwiaty z bibuły i zwierzęta z plasteliny, plakat „Niebezpieczne zwierzęta świata” (na początek - Afryka). Wysiewali też nasiona i sadzili rośliny. Ponadto grali w gry przyrodnicze. Nie zabrakło tańców (np. ze wstążką), zabaw i śpiewu. Było też mikroskopowanie, wiosenne obserwacje terenowe i planowanie pracy na kolejne zajęcia (m.in. przygotowania do organizacji zajęć świetlicowych w ramach Święta Polskiej Niezapominajki, do udziału w imprezie plenerowej w Nadleśnictwie Kliniska z okazji Dni Lasu, czy pomocy podczas organizacji Powiatowego Konkursu Ekologicznego, organizowanego w naszej szkole).  Wspominaliśmy również utwór „Na jagody” Marii Konopnickiej w ramach roku poświęconego tej pisarce (każdy otrzymał do degustacji herbatę z czarnych borówek).

 

Ponadto członkowie SK LOP wzięli udział w konkursach, w tym w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym „Eko – Planeta”, w którym uzyskali bardzo dobry wynik: w kategorii test  - Filip Sawicki z klasy 4b i w kategorii praca  indywidualna na temat „Uroki polskich lasów” – Bartłomiej Burek, również z klasy 4b. Serdecznie gratulujemy obu uczniom uzyskanych sukcesów i życzymy kolejnych.

 

Działania SK LOP były promowane podczas konferencji i szkoleń  online, m.in. realizowanych w ramach „Tygodnia mózgu”, organizowanego przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie.

 

Ponadto informujemy, że w dalszym ciągu w szkole prowadzone są zbiórki plastikowych nakrętek, zużytych baterii, czy starych telefonów. Zachęcamy też do udziału w koloniach organizowanych przez Zarząd Okręgu LOP w Szczecinie (szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: Liga Ochrony Przyrody (lop.szczecin.pl) Wszystkim serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc, ze szczególnym podkreśleniem roli obsługi szkoły i Pana konserwatora.  

Data dodania: 2022-04-29 18:29:18
Data edycji: 2022-05-10 18:30:42
Ilość wyświetleń: 115

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej