Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

Dni Lasu 2024

W piątek (07.06.2024 r.) przedstawiciele naszej szkoły – Szkolne Koło LOP oraz artyści z klasy 7a, grający na piłkach, wzięli udział w corocznej imprezie plenerowej z okazji Dni Lasu. W bieżącym roku Lasy Państwowe obchodzą 100-lecie swojej działalności. Spotkanie rozpoczęło się od gry na rogu myśliwskim. Następnie wszyscy uczestnicy zostali powitani przez Pana Nadleśniczego Ryszarda Siarkiewicza – Hoszowskiego oraz przez Panią kierownik Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej – Małgorzatę Rył. W spotkaniu wzięło udział ok. 160 osób, w tym uczniowie i placówki oświatowe współpracujące z Ośrodkiem Edukacji Przyrodniczo-Leśnej oraz służby – Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe, Inspekcja Ruchu Drogowego. W programie artystycznym wystąpili m.in. uczniowie klasy 7a, którzy zagrali na piłkach, co zrobiło duże wrażenie na obserwatorach. Były też tańce, piosenki i przedstawienia w wykonaniu uczniów z innych szkół.

 

Podczas spotkanie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Co w trawie piszczy”, a uczennica klasy 5c – Michalina Gajewska z naszej szkoły zajęła III miejsce.

 

Kolejny punkt programu to terenowa gra na orientację na trasie Zielonego Punktu Kontrolnego. Oprócz zaliczania kolejnych punktów na trasie, uczestnicy m.in. układali puzzle i rozpoznawali rośliny.  Uczniowie do zadania podeszli bardzo ambitnie, starając się przebiec trasę w jak najkrótszym czasie.

 

Podczas imprezy miały miejsce pokazy i pogadanki na temat bezpieczeństwa. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem korzystali z różnych atrakcji, które przygotowali leśnicy i animator „Loczek”. Brali udział w różnych konkurencjach i potyczkach. Na zakończenie organizatorzy przygotowali smaczny poczęstunek oraz drobne prezenty dla dzieci.

 

Dziękujemy za zaproszenie na tę wyjątkową imprezę.

Data dodania: 2024-06-07 20:44:50
Data edycji: 2024-06-10 10:22:11
Ilość wyświetleń: 99

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej