Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Dni Lasu „Czerwcowy las uczy nas” 2021

W czwartek (17.06.2021) uczniowie ze Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody wzięli udział w imprezie plenerowej w Nadleśnictwie Kliniska z okazji Dni Lasu. Program artystyczny przygotowywały szkoły. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie grający na instrumentach: na wiolonczeli – Agatka Mazan z klasy 3b i na akordeonie – Wojciech Głowacki z klasy 6a. Bardzo im za to dziękujemy.

 

Kolejnym zadaniem uczestników była terenowa gra na orientację na trasie Zielonego Punktu Kontrolnego. Wśród wielu zadań było m.in. rozpoznawanie drzew liściastych, iglastych lub ich szyszek, czy utworzenie leśnego alfabetu (na temat przedmiotów z drewna). Wszyscy otrzymali drobne upominki za udział w imprezie. Następnie były potyczki sportowe przy „Zielonej Sali” dla nauczycieli, leśników i dzieci.

 

W imprezie wzięło udział osiem szkół z terenu Nadleśnictwa Kliniska, w tym: SP nr 13 ze Szczecina, SP nr 1 ze Stargardu, Zespół Szkół Specjalnych ze Stargardu, SP nr 4 ze Szczecina, SP z Sowna, SP z Lubczyny, SP nr 67 ze Szczecina i SP z Klinisk Wielkich.

 

Do szkoły wróciliśmy bardzo zmęczeni (głównie przez upał tego dnia), ale bardzo zadowoleni. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie naszej szkoły na to ważne dla Nadleśnictwa wydarzenie.

Data dodania: 2021-06-17 20:34:27
Data edycji: 2021-06-22 20:34:57
Ilość wyświetleń: 370

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej