Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Dzień pustej klasy 2021 – międzynarodowe święto edukacji w naturze

Dzień pustej klasy 2021 – międzynarodowe święto edukacji w naturze

W piątek obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pustej Klasy. Była to już szósta edycja międzynarodowego święta edukacji w naturze zorganizowanym w dniu 18 czerwca 2021 roku przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”.

 

Jak co roku  uczniowie młodszych klas wraz z wychowawcami realizują różnorodne działania w terenie. W tym roku również mogą się nimi pochwalić. Podajemy kilka przykładów:

 

„W Dniu Pustej Klasy uczniowie klasy 1a wybrali się na zajęcia do lasu. Na łonie natury podjęli zadanie pt. „Owijamy w bawełnę - patyki.” Z gotowych patyków uczniowie utworzyli napis: Wakacje. Zabawa była wspaniała! Wszystkim uczniom się bardzo spodobała” (Wychowawca: Pani Emilia Kleban).

 

„W tym dniu Klasa 1b wybrała się na lody oraz piknik na świeżym powietrzu. Podziwialiśmy budowę roślin za pomocą lupy oraz wykonywaliśmy  bransoletki z trawy. (Wychowawca: Pani Sylwia Łęczyńska).

 

„Dzień pustej klasy w 2b: Dnia 18.06. uczyliśmy się bawiąc podczas wycieczki do lasu. Tam urządziliśmy sobie piknik oraz był czas na zabawę i wykonanie zadań z karty pracy. Mimo gorącego dnia, udało nam się rozłożyć w cieniu, a las zapewnił nam ochronę przed słońcem. Po wycieczce wszyscy byli zdania, że takie wyjście trzeba powtórzyć, bo było bardzo fajnie” (Wychowawca: Pani Elżbieta Sekuła).

 

Przykład zadania do wykonania w 2b: Wykonaj przyrodniczy obraz. Masz do dyspozycji kartkę i taśmę klejącą. Materiały na obraz znajdź w lesie lub na łące. Znajdź ciekawy okaz w lesie lub na łące. Może to być korzeń, ciekawa gałąź, kamień lub dziwna roślina. Wykorzystaj swoja kreatywność i zrób zdjęcie temu znalezisku. Ułóż mandalę z rzeczy znalezionych w lesie i na łące. Zrób zdjęcie”.

 

Klasa 3c wyruszyła od rana na wycieczkę po okolicy. Niektórzy próbowali zbudować szałas. Po drodze utrwalaliśmy nazwy roślin zielnych i drzew. Na końcu zjedliśmy pyszne lody” (wychowawca: Pani Agnieszka Hreczuch)

 

Uczniowie klas 4 – 8 na rożnych przedmiotach realizowali zadania w ramach Dnia Pustej Klasy. Oto kilka przykładowych działań:

 

Geografia - Mapa wymyślonego świata „Uczniowie mieli za zadanie wykonać mapę wymyślonego świata. Na początek trzeba było wyobrazić sobie ten świat, zaludnić go swoimi bohaterami i przedstawić okolicę, w której żyją.  Na kartce należało naszkicować teren, a następnie stworzyć fakturę swojego świata  i tutaj kreatywność naszych uczniów była niesamowita ( piasek -  piaszczyste plaże; patyki, liście drobne gałązki  - pojedyncze drzewa  - nieprzebyte puszcze). Powstały min. wyspy kwiatów,  wyspy ekologiczne oraz wiele innych, niepoznanych jeszcze miejsc. ? (Nauczyciel: Pani Edyta Kudełko). 

 

Język angielski: „Z okazji Dnia Pustej Klasy uczniowie klasy 5ab ( grupy 2)  podczas lekcji języka angielskiego wykonali prace plastyczne - Flagi krajów anglojezycznych.Byla to doskonała okazja do powtórzenia tematu Countries and Flaga (Nauczyciel: Magdalena Gębka – Żyła).

 

Matematyka: Uczniowie poszukiwali analogii przyrodniczych nawiązujących do różnych kształtów brył geometrycznych. Odrysowywali je również na ziemi, wykorzystując do tego powstałe cienie, co było doskonałą okazją do powtórzenia przerobionego materiału (nauczyciel: Pani Bożena Bogdanowicz – Wojtaś).

 

Przyroda, biologia: „W ramach Dnia Pustej klasy uczniowie klas 4 na przyrodzie bawili się w terenowe biuro śledcze. Zadaniem było poszukiwanie czegoś niepokojącego, dziwnego, zastanawiającego. Czegoś, co może stać się początkiem śledztwa: złamana gałązka, znaki wycięte na korze, czyjeś ślady, czy choćby pozostawiona butelka. Natomiast podczas biologii uczniowie powtarzali materiał dotyczący anatomii człowieka za pomocą edukacyjnego domina i dobierania w pary (Nauczyciel: Pani Anna Mikuś).

 

Po wydarzeniu szkoła otrzymała certyfikat udziału w wydarzeniu. Wszystkim zaangażowanym klasom i nauczycielom serdecznie dziękujemy.

Data dodania: 2021-06-18 23:23:08
Data edycji: 2021-06-28 18:26:57
Ilość wyświetleń: 236

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej