Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

Dzień Pustej Klasy 2024

Dzień Pustej Klasy 2024

Dzień Pustej Klasy w tym roku obchodzono w Polsce 7 czerwca. Celem akcji jest wyjście z murów szkoły i nauka w plenerze. Co roku nasi uczniowie poznają tajniki przyrody na świeżym powietrzu. Przykłady takich działań:

 

Klasa 1a tworzyła kompozycje łąkową i układała na ścieżce z darów lasu (pod opieką Pani Agnieszki Hreczuch).

 

Uczniowie klasy 1b wykonali zadania: "Patykowy mindfulness" polegał na podnoszeniu w parze jednym palcem znalezionego patyka do góry, "Leśne dyskusje" - uczniowie zbudowali z patyków plansze gry, następnie umieścili na wyznaczonych miejscach odpowiedzi do zadawanych pytań. Zadaniem każdego ucznia było odpowiadanie na pytania wchodząc na wybrane pole z odpowiedzią. "Jakie to drzewo?- uczniowie rozpoznawali po liściach jak nazywa się drzewo, z którego pochodził liść; korzystając z kart pracy (pod opieką Pani Emilii Kleban).  

 

Uczniowie klasy 2b tworzyli mandale ze skarbów przyrody. (Opiekun: Pani Katarzyna Wielowska)

 

Klasa 3c miała niezwykłe zajęcia z mikroturystyki! Zamiast siedzieć w klasie, wyruszyli w pełną przygód podróż LEGO! Dokumentowali ekscytujące chwile na zdjęciach, a potem... był czas na degustację pizzy!  Mimo pogody nic ich nie powstrzymało przed szaleństwem na świeżym powietrzu! (opiekun: Pani Alicja Jaskuła)

 

Zajęcia logopedyczne - W tym roku skorzystaliśmy z zaproszenia od przyrody i dołączyliśmy do Dnia Pustej Klasy. Ta forma zajęć zawsze sprawia dzieciom dużo radości. Oprócz ćwiczeń logopedycznych dzieci uczyły się rozpoznawania kwiatów i traw, które rosną wokół terenu szkoły. Z tych pachnących darów wykonały ekologiczne laurki, które wręczyły wychowawcom. W kolejnym roku z przyjemnością przystąpimy do tej formy edukacji (opiekun: Pani Monika Gutman).

 

Klasa 4c w tym dniu postawiła na aktywność fizyczną. Spędziliśmy aktywnie czas na boisku, później udaliśmy się na pyszne lody (opiekun: Pani Magdalena Osińska)

Klasa 7a oraz Szkolne Koło LOP świętowało Dzień Pustej Klasy podczas wycieczki pieszej na Dni Lasu do Nadleśnictwa Kliniska (opiekunowie: Małgorzata Żak, Anna Mikuś)

Pod okiem Pani Edyty Kudełko uczniowie klasy 7 wykonywali mapy myśli na temat „Produkcja roślinna”. Ponadto klasa 8 miała możliwość udziału w zajęciach na świezym powietrzu.

Dziękujemy Ośrodkowi Działań Ekologicznych „Źródła” za zaproszenie do tego zadania, czyli do świętowania edukacji ekologicznej w przyrodzie.

Data dodania: 2024-06-07 19:23:01
Data edycji: 2024-06-25 19:27:00
Ilość wyświetleń: 33

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej