Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Resetowanie ustawień
Reset
Godło

Dzień Pustej Klasy 2026 - ''Więcej przyrody! Więcej ruchu! Więcej oddechu!''

Kolejny dzień edukacji w plenerze już za nami. Wiele wydarzyło się w piątek 12 czerwca, kiedy klasy świeciły pustkami, a na zewnątrz słychać było wesoły gwar dzieci. Organizatorzy (# Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”) zachęcali do biegania po nierównościach, do wspinaczki, skakania, turlania się, ćwiczenia równowagi i uważności, ale bez nagród i rywalizacji. „Czysta radość z ruchu i natury”. Oto kilka relacji z działań szkolnych:

 

„Dzień pustej klasy w 1B spędziliśmy w naszej zielonej klasie pod chmurką. Było twórczo, radośnie i integracyjnej - podczas zajęć plastycznych oraz wspólnych zabaw nie zabrakło uśmiechów i dobrej energii!” (opiekun: Magdalena Nowak).

 

Z okazji Dnia Pustej Klasy uczniowie klasy 1c udali się na pobliskie boisko, gdzie aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych. Wspólnie spędzony czas sprzyjał budowaniu relacji, współpracy oraz wzmacniania więzi w zespole klasowym (opiekun: Patrycja Bartczak). 

 

„W klasie 2c robiliśmy zdrowe kanapki i sporty drużynowe”.  

(opiekun: Katarzyna Szmurło).

 

„Klasa 2a potraktowała Dzień Pustej Klasy bardzo dosłownie - przez trzy godziny sala świeciła pustkami, a uczniowie korzystali z pięknej pogody na placu zabaw. Na ostatniej lekcji przenieśli się do biblioteki, gdzie odkrywali książkowe hity z dzieciństwa swoich rodziców i nauczycielek. Okazało się, że na długo przed Harrym Potterem emocje budziły już „Tajemnica Zielonej Pieczęci” i „Dzieci z Bullerbyn”! (opiekun: Alicja Jaskuła).

 

 „Klasa 2b utrwalała tabliczkę mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych”.

(opiekun: Agnieszka Czajowska-Gromek).

 

„Uczniowie klasy 3b z radością i uśmiechem na twarzy świętowali Dzień Pustej Klasy. Od rana rozpoczęli aktywnie ćwiczyć na świeżym powietrzu, a następnie relaksowali się na łonie natury. Miło spędzili wspólnie czas na różnych zabawach i grach oraz poczęstunku. Pizza przygotowana przez Rodziców była bardzo smaczna. To był wspaniały dzień.(opiekun: Emilia Kleban)

 

Klasy 5 spędziły aktywnie Dzień Pustej Klasy na terenie ośrodka „Frajda” w Czarnocinie. Wiele wrażeń dostarczyła ścianka wspinaczkowa. Był czas na gry zespołowe, zabawy integracyjne oraz wspólne obienie pizzy (opiekunowie: Anna Mikuś- 5a, Beata Korczak – 5b i Agata Sosnowska – 5c).

 

„Klasa 6 c w tym dniu była na lodach” (opiekun: Magdalena Osińska).

 

„Uczniowie 7b spędzili czas przy ognisku w Kliniskach (opiekun: Barbara Skwara)

 

#dzienpustejklasy2026 lub #dpk2026 www.dzienpustejklasy.pl www.zrodla.org

Udostępnij
Data dodania: 2026-06-12 19:53:57
Data edycji: 2026-06-23 19:55:20
Ilość wyświetleń: 5

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej