Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Festyn rodzinny

W dniu 27 maja 2022 r. na terenie Szkoły Podstawowej w Kliniskach odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez p. Dyrektor Szkoły – Karolinę Balcerzak.

 

Celem festynu było zaprezentowanie dorobku uczniów oraz integracja środowiska lokalnego ze szkołą i pokazanie możliwości uczestniczenia w edukacji poprzez sport i zabawę.

 

Wśród zaproszonych gości Festynu, można było spotkać wiceburmistrz Goleniowa -  panią Anita Jurewicz, która swoją obecnością uświetniła spotkanie.

 

Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali Galę Talentów , podczas  której dzieci z klas 0-III  zaprezentowały dorobek artystyczny, w postaci wierszy, piosenek i tańców. Soliści przedstawili  różne utwory muzyczne grając na pianinie, akordeonie, skrzypcach czy flecie.  Również dzieci z Ukrainy uczęszczające do szkoły, przestawiły utwór muzyczny „Czerwona Kalina” wnosząc swój wkład w przygotowanie festynu. Ukoronowaniem występów, był występ uczniów klasy V, którzy wykorzystując nietypowe instrumenty  zagrali motyw muzyczny z filmu “Piraci z Karaibów”

 

Gali towarzyszyły stoiska przygotowane m.in. przez Klub Seniora „Złota Jesień”, Filię Biblioteki w Kliniskach Wielkich, warsztaty plastyczne – „Malowanie kamieni” i muzyczne prowadzone przez DJ. Na szkolnym korytarzu stanęły fotobudki  oraz  stanowisko do malowania twarzy i tworzenia fryzur czy eksperymentalne stanowisko przyrodnicze. Odbywały się także konkursy polonistyczne oraz gry i zabawy ruchowe.  Można było również zobaczyć prace plastyczne, fotograficzne oraz ceramiczne uczniów.

 

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się puszczanie baniek mydlanych oraz  wata cukrowa. Na terenie festynu została zorganizowana również mała gastronomia, gdzie rodzice wraz z dziećmi mogli spróbować kiełbasek z grilla czy pysznych wypieków. Festynowi towarzyszył krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa ze Szczecina oraz stanowisko DKMS.

 

Nie zawiedli również strażacy i policjanci, którzy wzięli udział w naszym festynie.

 

Dziękujemy wszystkim za liczne przybycie, a zwłaszcza współorganizatorom festynu: firmom Mondi Szczecin Sp. z o. o oraz Drobimex .S.A., Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Kliniskach Wielkich, panu Ireneuszowi Masztalerzowi oraz przedstawicielom służb mundurowych Policji  z KP Goleniowie i  Straży Pożarnej z OSP w Rurzycy.

Data dodania: 2022-05-27 19:10:19
Data edycji: 2022-06-26 16:09:32
Ilość wyświetleń: 628

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej