Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Galeria bociana białego

W bieżący piątek (18.06.2021) zakończyliśmy wspólne tworzenie galerii bociana białego, którego święto obchodziliśmy 31 maja. Pomysł na jej utworzenie narodził się podczas obserwacji terenowych. Z okien szkoły mamy możliwość oglądania tych pięknych ptaków w locie, spacerujących po łące lub siedzących na swoim gnieździe. Zadanie było skierowane do chętnych uczniów z klas 4-8.

 

Przed wieloma laty nasza szkoła brała udział w ogólnopolskim projekcie „Bocian”, który polegał na corocznym liczeniu bocianów w najbliższej okolicy. Współpracowaliśmy wówczas z gimnazjami Gminy Goleniów i Polskim Towarzystwem Przyjaciół Przyrody pro natura z Wrocławia. Wzięliśmy udział w VI Międzynarodowym Spisie Bociana Białego, co zostało nagrane przez TVP Szczecin i wyemitowane w Kronice. Ponadto braliśmy udział w renowacji gniazd bocianich (zakładanie platform) na terenie naszej gminy, w tym 3 gniazd w Rurzycy, dwóch w Lubczynie, jednego w Kliniskach Wielkich, współpracując m.in. z Powiatową Strażą Pożarną z Goleniowa i Ochotniczą Strażą Pożarną z Rurzycy.

 

Ciekawostka (ze strony Fundacji Przyrodniczej PRO NATURA):
„Ile waży bocianie gniazdo? Ornitolodzy właśnie stworzyli specjalny kalkulator, który obliczy masę bocianiego gniazda!”.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali nam swoje prace i zdjęcia.

Data dodania: 2021-06-18 20:37:51
Data edycji: 2021-06-22 20:39:03
Ilość wyświetleń: 71

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej