Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

Lekcja o ziołach

Wzrok, dotyk, węch i smak - wszystkie te zmysły osiągały niesamowity rozwój podczas lekcji zielarstwa. Uczniowie klasy 2c zaznajomili się ze sposobami uprawy, zbioru, suszenia i przechowywania ziół. Mieli okazję poznać sposoby ich zastosowania, zarówno w lecznictwie, jak i kulinarnie - jako przyprawy. Poznali również zagadnienia związane z aromaterapią.

 

Odgadywanie nazw ziół i przypraw stało się najlepszą atrakcją tych warsztatów. Zapach unoszących się olejków i samodzielnie przygotowana jesienna herbatka były idealną bazą do przeprowadzenia ćwiczeń oddechowych i relaksacyjnych. Dzieci przy pomocy ruchomej kuli kontrolowały swój oddech, wyraźnie zaznaczając i obrazując swój wdech i wydech.

 

Nieoceniona wdzięczność uczniów, wyciszenie, uśmiechy na twarzach to najważniejszy odzew, jaki może uzyskać nauczyciel po zakończonych zajęciach. Ta lekcja z pewnością zapadła w ich pamięci, a wrażeniami i efektami warsztatów podzielili się również z uczniami klasy 2b, którzy mieli okazję poznać kilka technik relaksacyjnych.

Data dodania: 2023-10-20 19:48:00
Data edycji: 2023-10-30 19:48:24
Ilość wyświetleń: 70

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej