Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja Dostępności
Deklaracja Dostępności
Reset
Reset
Godło

Nagroda „ESCAPE ROOM” dla Szkolnego Koła LOP

Nagroda „ESCAPE ROOM” dla Szkolnego Koła LOP

Miło nam poinformować, że Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody zajęło I miejsce w konkursie na „Najaktywiejsze Szkolne Koło LOP w województwie zachodniopomorskim w roku 2022/2023 w kategorii Szkoły Podstawowe. Nagroda jest przyznawana za cały poprzedni rok pracy.

 

Zadania, które udało się wykonać, to m.in.: wybory Zarządu Koła SK LOP, akcje na rzecz ochrony przyrody i środowiska (m.in. zbiórka plastikowych nakrętek, zużytych baterii, karmy dla zwierząt, sprzątanie terenu, sadzenie roślin, obserwacje terenowe i raporty dla Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, fenologiczne pory roku - obserwacje terenowe, budowanie karmników i budki lęgowej, dbanie o miejsca pamięci, czy zbiórka zniczy). Ważne były również obchody ekologicznych świąt: Dnia Krajobrazu, Święta Drzewa, Dnia Wody,  Światowego Dnia Meteorologii,  Pierwszego Dnia Wiosny,  Międzynarodowego Dnia Lasów (Wielki Test o Lesie), Dnia Zdrowia, Święta Polskiej Niezapominajki, Dnia Pustej Klasy. Wycieczki do  Nadleśnictwa Kliniska: „Czerwcowy Las uczy nas” Dni Lasu 2023; ptasie warsztaty - malowanie na piórach - "Sowy 2023"; przypomnienie sylwetki patrona szkoły – leśnika- Prof. Wiesława Grochowskiego.  Ponadto: szycie opasek dla eko-patrolu LOP, projektowanie ścieżki zdrowia fizycznego w ramach propagowania zdrowego stylu życia, spotkania z absolwentami – byłymi członkami SK LOP- Drzewo Życzeń dla Matki Natury, ulotki o dokarmianiu ptaków zimą; pogadanki na tematy związane z ochroną przyrody i środowiska; organizacja konkursów (Rodzinny Konkurs Ekologiczny pod nazwą „Eko-Domki”; XXIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod hasłem „Organizm a środowisko” - występy artystyczne uczniów, pomoc organizacyjna, powitanie gości przybyłych na konkurs).

 

Członkowie SK LOP biorą udział w konkursach i zdobywają sukcesy, np. III miejsce w konkursie fotograficznym „Roślinność mojej okolicy” (w ramach Kampanii edukacyjno-informacyjnej  „Dbamy o czysty klimat”), w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta - Dyplom Wyróżnienia za bardzo dobry wynik - praca indywidualna (pisemna) na temat „Nasi czworonożni przyjaciele”, I i III miejsce w II kategorii wiekowej konkursu plastycznego na plakat „Woda środowiskiem życia” w ramach wojewódzkiej kampanii edukacyjno-informacyjnej ph. „Moja przygoda z czystym wodnym środowiskiem”; I miejsce – dla członków SK LOP w konkursie na „Najaktywiejsze Szkolne Koło LOP w województwie zachodniopomorskim w roku szkolnym 2021/2022 w kategorii Szkoły Podstawowe.

 

Uczniowie z naszej szkoły biorą udział w zorganizowanym przez ZO LOP wypoczynku wakacyjnym. Opiekun SK LOP jest członkiem komisji ds. Programu Edukacji Leśnej Społeczeństwa na lata 2018 – 2027.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięstwa wszystkim byłym i obecnym członkom koła oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Data dodania: 2024-01-10 20:03:04
Data edycji: 2024-01-10 20:04:40
Ilość wyświetleń: 124

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Podstrony

Zobacz podstrony klas i nauczycieli
Więcej informacji
Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej